Skocz do zawartości
Nerwica.com

Obsesyjne myślenie o wrogach...


Sorrow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś takiego - jak ktoś jest przeciwko mnie albo jeszcze gorzej, spiskuje przeciwko mnie albo przeciwko mojej kulturze, to to mnie bardzo denerwuje i na dłuższy lub krótszy czas (zwykle czas trwania konfliktu/zagrożenia) cały czas o tym myślę, albo raczej te myśli same przychodzą i zaczynają dominować i nijak nie mogę się skupić na takich rzeczach jak zabawa, praca, czy nauka.

Czasami przez to nie mogę spać.

Cały czas "rozgryzam" ten konflikt, itd.

Najgorsze jest to, że to się dzieje całkowicie wbrew mojej woli.

 

Podobnie jak coś mnie pasjonuje, to mam trudności ze skupieniem się na innych rzeczach. Na przykład gram w gry komputerowe i czytam książki i się nimi pasjonuję i jak próbuję na przykład zacząć się uczyć, to czuję bardzo silną potrzebę powrócenia do tego co mnie pasjonuje a ten materiał którego chcę się nauczyć wydaje mi się nierealny i nieosiągalny tak jakby był za grubym szklanym murem...

 

Nie wiem co z tym zrobić :? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow mialem i po trochu pewnie jeszce mam podobnie i ktos mi powiedzial kiedys cos co mi sporo pomoglo w zmienieniu spojrzenia na innych, a brzmialo to cytuje:

 

"ludzie to egoisci tak zajeci swoimi sprawami ze nie maja czasu,zajmowac sie twoimi, chyba ze bardzo sie o to postarasz" czyli innym slowem 90% problemow, lekow, itz. zwiazanych z innymi ludzmi, rozgrywa sie wylacznie w naszych czaszkach,na niewielkim odcinku miedzy uszami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

miałam w szkole kiedyś kolegę, który był cały czas wyluzuwany, wszyscy go lubieli, jak był jakiś problem coś mu nie szło, ktoś miał z nim jakiś problem on miał zawsze jedną odpowiedź "mam wy*ebane" i tak sobie radośnie żyję bez zbędnych stresów,

stwierdziłam, że tacy ludzie mają najlepiej w życiu, przynajmniej myślą o sobie i nie mają takich problemów jak my mamy,

i do dziś jak znowu "pakuję" sobie do głowy różne bzdury powtarzam jego prost(acki)e słowa jak mantrę,

nie wiem to mój sposób może głupkowaty, ale czy takie nie są nasze problemy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to działa :D . Nawet dzięki temu udało mi się pójść odebrać nowy dowód, zarejstrować się w up i poszukać na serio pracę, bo mam wy*ebane co właściwie będę robił, byle nastopiło finansowe zwycięstwo nad wrogiem.

W ogóle, to doszedłem do wniosku, że część wrogów, np. miłośnicy cenzury specjalnie podejmują swoje działania nie tyle w celu uzyskania efektu a jako terror psychiczny - część wojny 4 generacji.

To zaklęcie jest świetną obroną przed tym terrorem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×