Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co w ludziach zmienilo się na lepsze?


Korat

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się nadal nie podoba traktowanie kobiet.

Latem, tego roku, poszłam z mężem do zwykłej kawiarnio-knajpki, siedzieliśmy w tzw. "ogródku", zaraz przy rynku, wieczorem. Mąż wyszedł do toalety, ja sobie siedziałam spokojnie i piłam piwo (w dodatku z sokiem i przez słomkę). Jakiś kretyn się zatrzymał i mówi do mnie: "nie wypada żeby kobieta waliła browara". Oczy miałam większe niż kot perski. Powiedział i polazł dalej.

Nie rozumiem, dlaczego nadal tyle osób uważa, że nie wolno mi robić czegoś, co np. robi mój mąż. Chyba że osobą tak myślącą jest mój własny mąż a sprawa "zakazu" dotyczy dźwigania ciężkich rzeczy, stania czy otwierania drzwi, to proszę bardzo :)

Jacyś ograniczeni ludzie zawsze się gdzieś trafią, no ale nie można tego przenosić na całe społeczeństwo. Ja się ze dwa razy w życiu spotkałem ze stwierdzeniem co to za facet że nie pali, no ale takie twierdzenia to raczej wyjątki tak samo jak krytykowanie kulturalnego picia piwa przez kobiety.

Choć oczywiście tolerancja dla pijących zwłaszcza w dużych ilościach kobiet jest dużo mniejsza niż wobec mężczyzn, ale to jest uwarunkowane kulturowo, bo faceci pili od wieków a kobietom publicznie poza imprezami okolicznościowymi nie wypadało.

 

Mnie kiedyś powiedziana,co to za chłop co pomaga w kuchni :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie? Od moich wywodów sprzed 4 lat zmieniło się moje spojrzenie na plus pewnie dlatego, że zmieniłam otoczenie i ludzie są mi przychylniejsi. Generalnie ludzie potrafią być fajni i dać mnóstwo radości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×