Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica


agunka29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy z nerwica i rozdraznieniem mozna sobie poradzic bez lekow psychotropowych a np lekami bez recepty? Mam nerwice czesto jestem rozdrazniona a jezeli np zobavze w internecie jakas strone na ktorej sa np chorzy na raka to odczuwam niepokoj. Czasami sa takie dni ze wstaje juz rozdrazniona w ciagu dnia tak samo a jak sie czyms przejme to odrazu ogarnia mnie dziwny niepokoj a zdaza sie ze mam chwilowe napady paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popprostu lek ktory moge brac doraznie i psychoterapia. Nie mam takiego czegos ze caly czas jestem nerwowa i czuhe leki.Tylko jak sie czyms nakrece to wtedy odczuwam niepokoj. Sama sobie w glowe wbijam ze jak np zostane sama w domu to zle sie poczuje i wogole a wtedy nikogo nie bedzie. Nakrece sie a pozniej mam dziwne odczucia juz sama nie wiem czy to nerwica czy jakas fobia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popprostu lek ktory moge brac doraznie i psychoterapia. Nie mam takiego czegos ze caly czas jestem nerwowa i czuhe leki.Tylko jak sie czyms nakrece to wtedy odczuwam niepokoj. Sama sobie w glowe wbijam ze jak np zostane sama w domu to zle sie poczuje i wogole a wtedy nikogo nie bedzie. Nakrece sie a pozniej mam dziwne odczucia juz sama nie wiem czy to nerwica czy jakas fobia.

Idź do apteki maja leki ziołowe które nie otepiaja ale nie pamiętam nazwy :/ jeszcze witamina b12 chyba jak się nie mylę czy b6 może pomóc ew mięta melisa pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popprostu lek ktory moge brac doraznie i psychoterapia. Nie mam takiego czegos ze caly czas jestem nerwowa i czuhe leki.Tylko jak sie czyms nakrece to wtedy odczuwam niepokoj. Sama sobie w glowe wbijam ze jak np zostane sama w domu to zle sie poczuje i wogole a wtedy nikogo nie bedzie. Nakrece sie a pozniej mam dziwne odczucia juz sama nie wiem czy to nerwica czy jakas fobia.

Idź do apteki maja leki ziołowe które nie otepiaja ale nie pamiętam nazwy :/ jeszcze witamina b12 chyba jak się nie mylę czy b6 może pomóc ew mięta melisa pozdrawiam :)

Z tymi lekami się nie rozpędzaj, bo to w większości suplementy diety. :) Niemniej nawet leki ziołowe działają bardzo delikatnie i trzeba wcinać to garściami, żeby odczuć działanie. Też raczej nie jest zdrowe wcinanie 5g wyciągu z szyszek chmielu. :) Lepiej kupić czystą lupulinę. Ogółem zamiast tych durnych 'leków ziołowych kupujcie ekstrakty. Czy to z melisy czy to z kozłka lekarskiego czy z innego nibyuspokajacza, albo lupulinę.

agunka29 - no jest coś takiego jak lęk napadowy wiec kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo popprostu lek ktory moge brac doraznie i psychoterapia. Nie mam takiego czegos ze caly czas jestem nerwowa i czuhe leki.Tylko jak sie czyms nakrece to wtedy odczuwam niepokoj. Sama sobie w glowe wbijam ze jak np zostane sama w domu to zle sie poczuje i wogole a wtedy nikogo nie bedzie. Nakrece sie a pozniej mam dziwne odczucia juz sama nie wiem czy to nerwica czy jakas fobia.

Idź do apteki maja leki ziołowe które nie otepiaja ale nie pamiętam nazwy :/ jeszcze witamina b12 chyba jak się nie mylę czy b6 może pomóc ew mięta melisa pozdrawiam :)

Z tymi lekami się nie rozpędzaj, bo to w większości suplementy diety. :) Niemniej nawet leki ziołowe działają bardzo delikatnie i trzeba wcinać to garściami, żeby odczuć działanie. Też raczej nie jest zdrowe wcinanie 5g wyciągu z szyszek chmielu. :) Lepiej kupić czystą lupulinę. Ogółem zamiast tych durnych 'leków ziołowych kupujcie ekstrakty. Czy to z melisy czy to z kozłka lekarskiego czy z innego nibyuspokajacza, albo lupulinę.

agunka29 - no jest coś takiego jak lęk napadowy wiec kto wie...

Kiedyś ludzie się tym liczyli i było wszystko ok :) więc te durne zioła przynajmniej nie atakują wątroby. To że nie działa zależy od wielu czynników... Jak Twój organizm jest podatny masa ciała oraz to czy wcześniej zazywales coś w kierunku danej choroby. A najważniejsze to to w jakim stadium Jesteś i czym jest choroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mysle ze za szybko poszlam z tym do psychiatry bo mialam ze 4 ataki paniki w tym duzo sama sie nakrecalam i odrazu polecialam do psychiatry. Tak napeawde nie dalam szansy ziolom a moze akurat by pomogly. Lecz naprawde nie dawalam rady. Gdy tylko wychodzilam z domu odrazu mi sie w glowie krecilo lek przed tym ze zaraz cos mi sie stanie i panika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś97 - Jasne, że tak. Z tym, że wtedy człowiek z depresją, zaburzeniami lękowymi był nazywany po prostu dziwakiem. Był albo odludkiem, albo w końcu kogoś wkurzył i spalono go na stosie, albo wrzucili na szubienicę. :mrgreen: Też trzeba wiedzieć, że to co jest w lekach ziołowych to jedno, a zioła to drugie. Tutaj dopuszczone są w zasadzie trzy rośliny: kozłek lekarski, chmiel i melisa. Rośliny o działaniu uspokajającym, ale w niskich dawkach i ogółem nie najmocniejszym działaniu. Kiedyś dorzucano zapewne inne. Może i maku lekarskiego dorzucali... :) Nie znam się, ale wiem, że te leki w niskich dawkach nie działają. I nie mówię tylko o sobie, bo wiele osób się kiedyś o to pytałem.

agunka29 - No to to jest wskazanie do leczenia. Człowiek zdrowy nie ma napadów paniki bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jest wskazane bo juz sobie wkrecalam rozne choroby czytalam rozne objawy raka mozgu i wiele innych chorob i sama sie nakrecalamba pozniej balam. Tylko chcialabym sprobowac po odstawieniu rdotelu zaczac sie leczyc jakos mniej drastycznie i nie brac tych roznych lekow. Ale nie wiem czy tak dam rade :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niepotrzebnie odstawiłaś paroksetynę. Trzeba było zacisnąć zęby i przetrzymać. Ewentualnie, jeśli już naprawdę nie dawałaś rady, poprosić o inny SSRI. A przede wszystkim nie wkręcaj sobie i przestań szukać diagnozy w internecie, bo się tym wykończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wyszukuje sobie chorob i dlatego ataki paniki sie zmnieszyly. Jest lepiej niz przedtem sa dni kiedy wstaje rozdrazniona mam praxe praktycznie siedzaca i kiedy siedze w tej pracy to skupiam sie na sobie i wogole o wszystkim mysle wszystkim sie przejmuje.... a pozniej uczucie niepokoju itd.... co myslicie o psychoterapii czy ona moze pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy powód dla Ciebie (takie mam wrażenie) to to, żeby być zdrową dla córki. Niemniej to, że tak pilnujesz swojego zdrowia wprowadza Cię właśnie w chorobę. Wiesz, zawsze możesz poprosić o jakieś słabe benzo. Polecam relanium. Brać je przez dłuższy czas i uczęszczać na psychoterapię. Zapewne nikt tego tutaj nie pochwali, ale... tylko to mi przychodzi do leczenia sie bez ssrajów. ;) Ogółem nie ma innej drogi jak antydepresanty. Takie czasy. Kiedyś nie było leków na raka, teraz nie ma jeszcze dobrych leków na depresje czy lęki. Trzeba czekać i liczyć na koncerny farmaceutyczne.

Co do pytania. Pregabalina nie uzależnia. To dobry lek uspokajający i stabilizujący. Brałem i sobie chwaliłem, odstawiłem z powodu choroby towarzyszącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekami jest jak z demokracyjką - gdyby te bez recepty były skuteczne to objęto by je receptami :yeah: Ja jestem zdania że to gówno bez recepty ma na celu tylko i wyłącznie wyłudzić od ludzi pieniądze i subtelnie ich przekonać że jednak muszą udać się po receptę albo zasilając prywatną kiesę albo iść do państwowego aby ten robiąc za nasze i tamci na samej górze mogli z dumą głosić jak to kochane państewko pomaga i się troszczy (nie pytając nikogo czy tej troski potrzebuje rzecz jasna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×