Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki antydepresyjne a znieczulenie/narkoza/drobne zabiegi


altman

Rekomendowane odpowiedzi

Narkoza (znieczulenie ogólne) i leki antydepresyjne ssri.

 

Hej niedawno miałem usunięcie woreczka żólciowego w pełnej głębokiej narkozie. Bardzo obawiałem się tej operacji gdyz od dlugiego juz czasu szprycuje sie antydepresantami z grupy ssri konkretnie paroksetyna. Nie wiedzialem czy sie wogóle wybudzę a w najlepszym razie obawialem sie jakiegos mega ataku paniki po ewentualnym wybudzeniu. Dostalem więc korby i przeszukalem caly internet w poszukiwaniu jakichs info. Zachaczylem rowniez o fachową literature anglojęzyczna.

 

Posta tego piszę ku pokrzepieniu serc osob ktore byc moze w tej wlasnie chwili bija sie z myslami i zadreczają sie tak ja przed operacja. MOI DRODZY NIE MARTWCIE SIE !!! Wszystko bedzie dobrze!!!

 

Podstawa to poinformowac anastezjologa o wszystkich chorobach i lekach ktore sie przyjmuje. On w oparciu o wasze info tak zmodyfikuje sklad narkozy by zapewnic wam maksymalne bezpieczenstwo i komfort.

 

Wiem ze z mojej perspektywy mowi sie to latwo ale wierzcie mi sam tez przez to wszystko przechodzilem. Mam dla was kilka porad ktore byc moze pozwola wam lagodniej przez to przebrnac.

 

1. W trakcie spotkania z chirurgiem i anastezjologiem starajcie sie dowiedziec jqk najwiecej o czekqjacym was zabiegu tak by przygotowac sie psychicznie i pozbyc watpilwosci.

 

2. Gdy dostaniecie przedoperacyjna ankiete anastezjologiczna wypelnijcie kazde pole i nie przywiazujcie zbytniej wagi do przestawionych tam zagrozen. Sa one tam wymienione tylko po to by byc fer wobec was. Tak naprawde komplikacje zdarzqja sie mega zadko a anastezjologia i chirurgia sa dzis niesamowicie rozwiniete i naprawde by umrzec na stole trzeba by sie bylo naprawde nieźle postarac hehe.

Przykladowo napewno kazdy z was czytal ulotke zeskutkami ubocznymi lekow ktore przyjmujecie tj. Smieszne zespoly serotoninowe spiączki, zgony, padaczki, i innego rodzaju bajania. Bierzecie ssri i jakos przez to nie umieracie conie? A one maja zdecydowanie wiecej mozliwych skutkow ubocznych niz narkoza czy sam zabieg operacyjny heh

 

3. Wazne jest by isc za ciosem ,przygotowac sie psychicznie, pojednac z Bogiem i nie przejmowac sie wogole

 

Ehh mam nadzieje ze komus pomoge swoim wpisem pozdrawiam was i glowa do gory!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem usuwany chirurgicznie kaszak wielkości 2cm.

Biorę paroksetynę 20mg (Parogen) i tylko to, plus insulina bo od wielu lat choruję na cukrzycę.

Kilka sekund po wstrzyknięciu znieczulenia miejscowego poczułem się strasznie źle.

Kaszak usuwano poprzez nacięcie rany skalpelem i wyciskanie.

Zabieg pod sam koniec przerwano ze względu na mój zły stan zdrowie, mianowicie silne osłabienie i olbrzymi niepokój.

Przez kilka godzin byłem blady jak ściana i słaby, było mi straszliwie zimno i czułem suchość w ustach oraz duże pragnienie napicia się wody.

Niestety jestem typem bardzo wyczulonym na wszelkie zmiany zachodzące w organizmie, każda choroba trwa u mnie dłużej z powodu cukrzycy, każdy lek działa silniej niż kiedyś, sądzę więc że parogen wszedł w interakcję ze znieczuleniem.

Przetrwałem, ale to straszliwe uczucie, bałem się, że zejdę, a wierzcie mi, że na co dzień nie mam takich lęków.

Minęło ponad 7 godzin, dalej czuję się słaby, ale kolory na twarz względnie wróciły, samopoczucie minimalnie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi przepisane 25 mg amitryptyliny (trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny) na nerwicę żołądka (IBS-D). Czytałem że lek może kolidować ze znieczuleniami np u dentysty, czy ktoś stosował ten lek albo jakiś trójpierścieniowy i leczył zęby stosując znieczulenie? da się tak? jak dentyści do tego podchodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Siwkoo napisał:

Zostało mi przepisane 25 mg amitryptyliny (trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny) na nerwicę żołądka (IBS-D). Czytałem że lek może kolidować ze znieczuleniami np u dentysty, czy ktoś stosował ten lek albo jakiś trójpierścieniowy i leczył zęby stosując znieczulenie? da się tak? jak dentyści do tego podchodzą?

Musisz na wstępie powiedzieć lekarzowi jakie leki przyjmujesz. Ja co prawda tego leku nie brałam tylko moja córka, ale ona nie miała znieczulenia. Za to ja bywając na różnych lekach psychotropowych leczyłam zęby w znieczuleniu, w tym że na dzień dobry mówiłam jakie leki biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×