Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy mimo brania leków


Gość sailorka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak się bierze regularnie leki, to mimo to mogą występować objawy, czy nie powinny? A jeśli występują, powiedzieć o tym mojej psychiatrze? Iść z tym do niej wcześniej, czy poczekać na umówioną wizytę we wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że on ma nietypowy mechanizm działania, bo jako jedyny spośród wszystkich neuroleptyków jest częściowym agonistą, a nie antagonistą receptora dopaminowego D2 tak jak cała reszta. A częściowy agoniści mogą zachowywać się albo jako agoniści albo jako antagoniści w zależności od okoliczności- ile kto ma endogennego liganda(dopaminy). Żeby nie było, że się znowu mądrze to łopatologicznie- zależy czy ktoś ma za mało czy za dużo dopaminy w określonych rejonach mózgu to będzie inna jego skuteczność w objawach pozytywnych, a inna w negatywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ynteligentny, nie podnosi raczej prolaktyny, nie tyje się podobno, nie powoduje eps. Lek miód malina. :D Ale ja jak brałem przez 2 tygodnie 15mg to dostałem tak strasznej akatyzji, że myślałem ze wyjdę z siebie i stanę obok, a nogi to mi 24h latały jak rumba po parkiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, wszyscy tak mówią o tej akatyzji, a ja ją miałam po olanzapinie, i to w bardzo ograniczonej formie. Zresztą szybko przeszła. Z tym tyciem to niestety nie do końca prawda. A co to jest "eps"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extrapyramidalsymptoms- czyli te wszystkie dyskinezy, ruchy pląsawiczne, drętwienie mięśni, skurcze, pseudoparkinsonizm. W sumie akatyzję też można zaliczyć do eps, no ale to jedyny wyjątek w przypadku arypiprazolu. No akatyzja po Abilify była najgorszą jakiej doświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×