Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę powiedzcie czy mam nerwicę.Ja nie czuję się chora!!!


anjja

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę pomóżcie mi bo już nie wiem gdzie szukać pomocy :( Nie wiem czy jestem psychicznie czy fizycznie chora. Mam już wątpliwości.W 2013 z powodu bólów głowy miałam robiony rezonas i tomografię. Nic złego nie wyszło,ale pojawiło się niewielkie skupisko demineralizacji czy coś takiego. Wtedy w internecie przeczytałam,że to objaw SM i zaczęło się..... Odwiedziłam 3 neurologów w tym jednego neurochirurga. Wiekszość powiedziała mi,że może to śiadczyć o starzeniu się mózgu (mam 30 lat) i nie zlecą mi badań dalszych gdyz nie mam objawów SM. Neurochirurg (profesor jeden z najlepszych lekarzy w polsce - moze jestem idiotka ze poleciałam do kogos takiego,nie wiem), powiedzial ze nie musi to byc objaw Sm ale starzenie sie mozgu,że nie mam objawów,ze mam isc do domu i nie przemyslać (histeryzowalam,wkurzylam go). Zaczelam czytac w necie objawy...i wtedy wszystkie sie pojawiły....drezenia mięsni,skoki mięsni,słabość lewej strony (wmowilam sobie boczne strwadnienie)Wydawało mi sie ze jedna reka nie pasuje do drugiej (wiem ze to chore :() .Neurolog (kolejny) kazal mi isc do psychiatry (dodam ze mma skolioze i odrobine krotsza noge wiec to moze byc powod moich dolegliwosci meisniowych,ale tego nie lecze bo wierze ze to SM). Niedawno przeczytalam ze objawem jest zapalenie nerwow w oku,za dwa dni rozbolało mnie oko. Poszłam do okulisty. Powiedzialam,ze chyba mam zalepenie nerwu wzrokowego (myslalam: zaczyna sie,mam juz objaw -pewniaka). Okulista parzył na mnie jak na idiotke po badaniu. Kazał mi isc do laryngologa bo to z powodu chorych zatok (mam problemy z zatokami). Oko przestało bolec. Przeczytalam ze objawem jest brak ostrosci widzenia. Zaczełam zle widziec na prawe oko. Wpadlam w histerie. Znowu okulista,znowu kazał mi sie puknac w łeb,ze to zwykła wada a nie zapalenie nerwu. Zdenerwowałam sie,stwierdziłam ze jest kretynem i nie widzi zapalenia nerwu. Dalej czulam mieśnie,drgania,bzyczenie,osłabienie lewej strony (jak sie nakrece to wymiotuje z nerwow). Maz namowil mnie na wizyte u terapeuty.Bylam 3 razy, mowi ze to nerwica lękowo-histeryczna. Ja tak nie uwazam. Co raz gorzej sie czuje. Czuje ze powinnam brakl leki na SM,ze tego niekt nie widzi,ze niedlugo bede warzywem.BŁAGAM!!! Ja juz nie umiem normalnie zyc :( :( Co mi jest???? Proszę pomozcie mi bo juz nie chce mi sie zyc, Ciagle tylko słucham swojego ciała i szukam kolejnych objawow. Dodam ze ciagle czytam google,jestem uzalezniona.Znam objawy wszystkich chorob neurologicznych. To silniejsze ode mnie :( Czy to możliwe,że mam objawy ktorych nie ma?Czy to normalne? Czy zwariowalam :(?

 

BŁAGAM ! POMOCY :( Czuje ze wariuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba z zaburzeniami lękowymi, hipochondrycznymi potrafi nieświadomie wywołać w swoim ciele objawy chorób. Jeśli terapeuta stwierdził u Ciebie lęk - to Twój lęk potrafi to wszystko zrobić. Możesz czuć się strasznie, możesz być tym przerażona i te wszystkie rzeczy, drżenie mięśni, zaburzenia wzroku, bóle mięśni - wydają się być jak najbardziej prawdziwe. Ale to lęk. Jeśli lekarze obiektywnie stwierdzą, że nie jesteś chora i jeśli nawet im w to uwierzysz, objawy miną ale pojawią się nowe. Dlatego kontynuuj widzenie się z terapeutą. To, co opisujesz, znane jest wielu osobom tutaj, naprawdę. Nie wariujesz. Po prostu tak bardzo się boisz, że Twój organizm chce Cię uchronić - przed czym, musisz sama znaleźć na to odpowiedź.

I choć może być to cholernie trudne - narzuć sobie zakaz czytania o objawach chorób. Ban na wikipedię ;-) Nie czytaj, bo będzie gorzej. Chyba, że będziesz czytać o nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×