Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa a zawód kierowcy C+E i zmiana grupy w wojsku?


Lonely_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nerwice lękową od ponad 10 lat, za dzieciaka byłem u psychiatry dziecięcego raz *przepisał mi jakiś lek bodajże na tiki nerwowe* i na tym się skonczyło. Chciałbym w przyszłości zostać kierowcą zawodowym ciężarówki i zrobić prawo jazdy C+E. Chciałbym również wybrać się w końcu do lekarza, który troche pomoże mi z moimi lękami (niektóre naprawde już mnie dobijają). Tu kieruje pytania, ponieważ słyszałem że by zostać kierowcą C+E trzeba przejść badania psychologiczne (czy stwierdzona nerwica lekowa i wizyty u jakiegos lekarza moga przekreslic moje marzenia?). Tak samo ukrywałem przed nawet rodziną moje lęki, byłem nieśmiałym, zakmnietym w sobie chłopakiem (chociaż coś tam wiedzieli ze nerwica mi dokucza, ale nie jak powaznie). Mialem 2 lata temu komisje wojskowa, dostalem grupe A, nie pytano mnie o stan psychiczny.. byly tylko podstawowe badania *fizyczne* i wśród kolegów sam wstydze sie mowic ze mam nerwica lekowa bo wezma mnie za świra.. CO muse zrobić jeżeli chciałbym zmienić grupe z A na taką, gdzie nie wezmą mnie do wojska.. Naprawdę nie przeżyłbym tam z moimi lękami dnia :( *lęk przestrzeni, przed dużymi obszarami tak jakby pola, poligony, ląki, nie przejde przez dróżkę polną pomiędzy polami itd.. bo miesza mi sie z lekiem wysokosci i wyobrazam sobie jak duza odleglosc jest miedzy mna a niebem i robi mi sie slabo, cisnienie skacze, boje sie ze strace grawitacje. Gdybym byl na wojnie i gonili mnie przeciwnicy i przede mna byloby otwarte pole przez ktore uciekalbym wolalbym atrzymac sie i zginac lol itd.. ;/ niby głupoty, logicznie nei mozliwe ale jednak..wstydze sie bardzo tego, mam juz ponad 20 lat a leki od dziecka te same .. niszczy mnie to .

 

 

 

Co mi poradzicie i co mam zrobic z moimi marzeniami kierowcy, a takze czy uda sie zmienic grupe w wojsku??

 

Edit: Dodam to że od kilku lat moje nastawienie zmieniło się kategorycznie do życia, przestałem wychodzić z domu, rzuciłem studia, wszystko straciło dla mnie sens... dlatego chciałem zacząć robić prawa jazdy i ucieć stad w ten piękny zawód i oddać się w 100% drodze.. bo to chyba jedyne marzenie ktore od dzieciaka we mnie dalej tkwi, wszystkie inne stracilem przez nerwice, czy to tez strace?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonely_boy, jak zmienisz kategorie w wojsku to zapomnij o pracy kierowcy. Mojego meza wszedzie pytaja i sprawdzaja ksiazeczke wojskowa w pracy. Zaden pracodawca Ci nie da pracy kierowcy. Zreszta bedac zaowodowym kierowca przechodzisz badania psychotechniczne. Jezeli zaczniesz sie leczyc to mozesz to opanowac. Taki lęk jaki masz to jeszcze nie powinien przeszkadzac Ci w pracy kierowcy ale musisz utrzymac kategorie A, mozna z wojskiem zrobic tak ze isc na studia dzienne i wtedy musza odroczyc (pozniej zapominaja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale wprowadziłaś mnie w błąd. Przewertowałem dziś internet i jest dużo tematów, gdzie ludzie o to pytają i pracodawców nie interesuje grupa wojskowa, a także są na + bo wojsko w razie szkoleń rezerwy etc nie będzie brało pod uwagę grupy E .. I pracodawca nie będzie musiał szukać osoby na zastępstwo miejsca.

Więc jest szansa, że jeśli udam się teraz do rodzinnego po skierowanie do psychiatry, będę miał stwierdzoną na papierze nerwicę lękową będę mógł udać się na ponowna komisję wojskową gdzie zmienią mi grupę ? I ktoś wie na jakiej zasadzie to działa? Czy wgl można to zrobić ze stwierdzoną nerwicą lękową, nerwicą natręctw no i chyba depresją o której wcześniej nie wspomniałem (od 2 lat, rzuciłem studia, w nocy płakałem, czuje się gorszy od wszystkich ludzi)

 

Chciałem 2 raz edytować poprzedni post, ale nie mogłem, a chciałem dopisać przykład z mojego życia dot. lęku przestrzeni - Jeździłem nad morze wiele razy za dzieciaka, a w pierwsze wakacje od pojawienia się lęku również udałem się nad morze z rodziną.. i bałem się wejść na plaże (otwarty teren wiadomo ;/) siedziałem cały czas na polu namiotowym w namiocie ;/ wstydziłem się a rodzina myślała że udaje... później zamknąłem się w komputerze w grach bo tam nie bałem wychodzić sie z domu, nie czułem lęków, byłem "normalny" (mieszkam na wsi, dużo pól etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupę w wojsku zmienisz zgłaszając się po prostu na komisję, która ponownie rozpatrzy Twoją osobę i tyle.

Co do zawodu kierowcy - najpierw się może kolego ogarnij zdrowotnie bo testy i inne pierdoły to mozna nawet oszukać, zresztą takie testy są o kant dupy roztrzaść ale ja nie chciałabym na drodze trafić na kierowce, który boi się otwartych przestrzeni - wybacz ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupę w wojsku zmienisz zgłaszając się po prostu na komisję, która ponownie rozpatrzy Twoją osobę i tyle.

Co do zawodu kierowcy - najpierw się może kolego ogarnij zdrowotnie bo testy i inne pierdoły to mozna nawet oszukać, zresztą takie testy są o kant dupy roztrzaść ale ja nie chciałabym na drodze trafić na kierowce, który boi się otwartych przestrzeni - wybacz ;).

 

 

ok dzięki :) I tu jest to że już jeżdżę na razie kat. B i przejeżdżając przez otwarte przestrzenie właśnie ukryty pod dachem nic nie czuje :) Żadnych lęków itp. Problem byłby gdybym musiał przejść kilka km w szczerym polu sam.. bo przejście np. 500m to ze strachu przebiegłbym się sprintem i po kłopocie. Ale tak mam zamiar udać się do lekarza i pracować nad swoimi lękami, bo chcę się od nich uwolnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonely_boy, zalezy od pracodawcy. Jak napisałam mojego meza wszedzie pytaja o ksiezeczke i robia ksero, ale on ma A -jest calkiem zdrowy. A jak pracodawca zechce od Ciebie ksiazeczki to co powiesz? Jak wytłumaczysz kategorie B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×