Skocz do zawartości
Nerwica.com

Katastrofa airbusa / zdrowie psychiczne pilota


pieśń_wędrowna

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni w mediach nieustannie mówi się o katastrofie samolotu, do której celowo doprowadził pilot. Wczoraj, kiedy po raz kolejny słuchałam tych wiadomości dotarło do mnie, że przekaz, jaki idzie w świat jest mniej więcej taki: pilot z premedytacją zabił 150 osób, ponieważ miał depresję. Denerwuje mnie takie przedstawianie sprawy, to szkodliwe uproszczenie, bo wydaje mi się, że w głowie przeciętnego, nieinteresującego się psychologią człowieka po kilku dniach ładowania takim przekazem pozostanie wdrukowane w świadomość następujące skojarzenie: depresja = świr/psychopata/osoba niebezpieczna dla otoczenia. Nie jestem psychologiem czy psychiatrą, ale jestem przekonana, że gość miał w głowie dużo poważniejsze problemy niż depresję, depresja mogła być tylko przy okazji, tymczasem robi się z tego główną przyczynę.

W każdym razie ja na pewno nie chciałabym przyznawać się teraz komukolwiek ze znajomych, że cierpię na depresję.

A wy co sądzicie o tym przekazie, który serwują media?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy depresant raczej samotnie wolałby popełnić samobójstwo no już ewentualnie zgładzić kogoś kto doprowadził go do tego stanu, ale nie obcych niewinnych ludzi. No ale ludzie jak się tej medialnej papki nasłuchają to i w to uwierzą że ludzie z depresją sa groźni niczym terroryści islamscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy co sądzicie o tym przekazie, który serwują media?

 

To sądzę , ze pismactwo zeszło na psy. Dwa dni temu oglądałem tvp info , jakiś program i był temat samolotu . Pani Joanna Osińska i jej goście prawili na temat katastrofy. Ale co mnie wkurwiło , to cały czas z ust pani prowadzącej padały słowa morderstwo , zbrodnia , masowa zbrodnia , masowe morderstwo, morderca a tak na dobrą sprawę nikt nic nie wie i pewnie już się nie dowie . No ale taki czasy , żeby było medialnie to ma być krwawo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tej całej sytuacji mi się nasuwa to dziwny fakt, że piloci nie są uprzednio badani pod kątem psychy a tylko i wyłącznie pod kątem sprawności fizycznej.

 

I tak tempa dzida stewardessa, która wiedziała, że koleś jest walniety i nic nikomu nie powiedziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co w tej całej sytuacji mi się nasuwa to dziwny fakt, że piloci nie są uprzednio badani pod kątem psychy a tylko i wyłącznie pod kątem sprawności fizycznej.

Niestety, są badani. Tylko problem jest taki, że takimi badaniami wszystkiego nie wyłapiesz. Poza tym stan zdrowia może się zmienić od czasu ostatniej wizyty kontrolnej.

 

Mam takie dziwne przeczucie, że ta sprawa może się zakończyć przegłosowaniem przez eurofaszystów czegoś, co będzie pozwalało obejść tajemnicę lekarską pod przykrywką dobra społeczeństwa. Obym się mylił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są badani.

Hmm...a to ciekawe. A możesz przytoczyć jakiś konkretny artykuł/przepis o tym mówiący? Bo nigdy nie słyszałam o tym, żeby przechodzili jakiekolwiek testy pod kątem zdrowia psychicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, są badani.

Hmm...a to ciekawe. A możesz przytoczyć jakiś konkretny artykuł/przepis o tym mówiący? Bo nigdy nie słyszałam o tym, żeby przechodzili jakiekolwiek testy pod kątem zdrowia psychicznego.

 

Skoro kierowca zawodowy musi odbebnic psychotesty to pilot tym bardziej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kierowca musi odbebnic psychotesty to pilot tym bardziej .

No właśnie to mnie najbardziej rozwaliło, że okazuje sie, iż wcale tak nie jest ;).

I ja nie mówię o psychotestach w stylu szybkości reakcji itp. Ale bardziej dogłębnych, to jednak nie jest sytuacja, gdzie z zewnątrz ktoś szybko może zainterweniować itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kierowca musi odbebnic psychotesty to pilot tym bardziej .

 

Badania psychologiczne są obowiązkowe w lotnictwie wojskowym, a w cywilnym nie, co jest w sumie szokujące.

 

http://www.rmf24.pl/raport-katastrofa-samolot-w-alpach/fakty/news-badania-psychologiczne-dla-pilotow-cywilnych-samolotow-powin,nId,1705477

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badania psychologiczne są obowiązkowe w lotnictwie wojskowym, a w cywilnym nie, co jest w sumie szokujące.

No właśnie, mnie również to zszokowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kierowca musi odbebnic psychotesty to pilot tym bardziej .

 

Badania psychologiczne są obowiązkowe w lotnictwie wojskowym, a w cywilnym nie, co jest w sumie szokujące.

 

http://www.rmf24.pl/raport-katastrofa-samolot-w-alpach/fakty/news-badania-psychologiczne-dla-pilotow-cywilnych-samolotow-powin,nId,1705477

 

Nigdy co prawda się tym nie interesowałem ale myślałem ze pilot cywilny odpowiadający za X pasażerów na pokładzie musi odbyć jakieś testy psychologiczne , a po przeczytaniu podesłanego linka okazuje się ze nie . No to rzeczywiście jest dziwne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz będzie plaga takich samobójstwo- zabójstw a wszyscy z depresją będą potencjalnymi mordercami. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy powinny być, ale one przecież nie wykryją wszystkiego. Wiele psychicznych słabości można z łatwością ukryć. Jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie tego nakazu, który obowiązuje w USA od 14 lat, czyli żeby nigdy nie było tak, że w kokpicie zostaje jedna osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Mam wśród swoich znajomych właśnie pilotów i każdy z nich, aby w ogóle zakwalifikować się na szkolenie musiał takie testy odbyć. Ale może to po prostu była indywidualna decyzja szkoły w której się uczyli i faktycznie nie ma takiego obowiązku. Swoją drogą, widziałem te testy i naprawdę, wymyślić odpowiedzi aby wyjść na normalnego to nie był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Mam wśród swoich znajomych właśnie pilotów i każdy z nich, aby w ogóle zakwalifikować się na szkolenie musiał takie testy odbyć. Ale może to po prostu była indywidualna decyzja szkoły w której się uczyli i faktycznie nie ma takiego obowiązku. Swoją drogą, widziałem te testy i naprawdę, wymyślić odpowiedzi aby wyjść na normalnego to nie był problem.

Ale rekrutacja do szkoły lotniczej to supełnie inna kwestia, tam dbają o takie rzeczy. Ale już firmy lotnicze mają to w dupie. Nie ma takiego przepisu więc po co być nadgorliwym ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba swoim samolotem będziemy mogli latać na lekach co nie?

 

śmierdzi mi tu próbą żartu w wydawałoby się dość poważnym i smutnym temacie, no chcąc nie chcąc, leci donos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×