Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja czy nie?


Zagubione_Malenstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem mamą 5 miesięcznej dziewczynki. Gdy byłam w ciąży wszyscy znajomi, przyjaciele się ode mnie odwrócili. Jak urodziłam ciężko było mi "wbić" się w rytm macierzyństwa, choć bardzo kocham dzieci i chciałam mieć dziecko. W sumie od początku przy małej robię wszystko automatycznie (co nie oznacza, że jej nie kocham). Mieszkam z partnerem i dzieckiem, on pracuje. Czuję się samotna, nie mogę spać, rano nie chce mi się wychodzić z łóżka, nie mam apetytu i ostatnio co raz częściej jestem agresywna wobec faceta (ostatnio nawet dostał ode mnie w twarz), wiecznie źle się czuję - ból głowy, mdłości, ból brzucha. Czuję się brzydka, nieatrakcyjna... czuję, że sobie nie radzę. Co ze mnie za matka? Od dwóch dni w ogóle jestem obojętna - mój facet oświadczył mi, że od stycznia wyjeżdża w delegację i będzie w domu w weekend raz na 2 tygodnie... Siedzę i wyję... Karmie dziecko - wyje, przebieram - wyje. Codziennie jak głupia czekam na niego, aż wróci... Nie mam do kogo "gęby" otworzyć, nie mam z kim pogadać. Nie chcę zostać sama, wtedy już nie będzie co ze mnie zbierać... Już się rozpadam i nie mam siły... Nie mam siły funkcjonować...

Co ja mam zrobić? Specjalista czy nie? Boję się, nie chcę, żeby moje dziecko miało taką matkę. Kocham ją ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zagubione_Malenstwo!

 

Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Możliwe, że nie cierpisz na nic w sensie klinicznym, tylko przechodzisz kryzys, dlatego tak bardzo emocjonalnie do wszystkiego podchodzisz. Rzetelne rozpoznanie może postawić jedynie lekarz podczas wizyty. Tutaj możemy tylko gdybać. Oczywiście, depresja poporodowa czy inne problemy emocjonalne mogą być prawdopodobne, ale powinien sprawdzić to lekarz. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×