Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki to rodzaj lęku, jaka to fobia?


Lonely_boy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam nerwicę lękową od długiego czasu. Mój lęk polega na tym, że boję się otwartych przestrzeni, pól, łąk, poligonów, boisk, plaż, dróżek między polami (mieszkam na wsi). Mój mózg wymyśla, wyobraża sobie tą ogromną przestrzeń między Ziemią a niebem.. Zaczynam czuć się słabo, bo wydaje mi się że oderwie mnie i polecę. W dzieciństwie miałem sny że spadam z jakichś wysokich budnków (to jedyna rzecz jaka przypomina mi się, która mogłaby być przyczyną). Powiązuję z tym lęk wysokości, za dzieciaka nie miałem takich problemów, jeździłem do stolicy, wjeżdżałem na PKiN i lubiłem ten widok, nie bałem się. Teraz natomiast jak przeglądam czasem jakieś demoty i strony podobne i nagle zobacze np. zdjęcie zrobione z wysokości mało co z krzesła nie spadne, bo wydaje mi się jakbym to ja spadał.

Szukałem w tematach o fobiach, z tytułu myślałem że to coś o mnie :Agorafobia - lęk przed przebywaniem na otwartej przestrzeni (F40.0): - ale tam ludzie piszą że boją się wychodzić an dwór, przed blok, do znajomych etc.. A ja się nie boję wychodzić jeżeli ide między budynkami, drzewami itp. boję się otwartych przestrzeni (chodzi o duże puste obszary na ziemi)

Czytałem też o Akrofobi ale cyt. z wikipedii "Akrofobia, potocznie lęk wysokości (stgr. ἄκρος – szczyt) – lęk przed przebywaniem na dużej wysokości i przed spadnięciem. Nie towarzyszy oglądaniu zdjęć, filmów, graniu w gry wideo." Ostatnie zdanie wyklucza tą fobię, bo przy przeglądaniu filmów i zdjęć odczuwam niepokój.

 

To mój najgorszy lęk, fobia.. Często jak jadę rowerem wybieram trasy gdzie nie bede przejezdzal miedzy polem itp.. Jęzdze lasami, badz miedzy budynkami.

Jak myslicie co to za dziwaczna fobia/lęk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niby łączy się z agorafobią? Tylko, że ja np. mieszkając w dużym mieście nie miałbym żadnych problemów z wychodzeniem, poruszaniem się po za domem itp. Nie boję się chodzić do ludzi, nie boję się dużych skupisk ludzi..

To takie dziwne ;//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×