Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nergal.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Nergal wraz z panią Czubaszek wziął udział w reklamie świątecznej Empiku i już środowisko katolickie protestuje zbulwersowane i nawołuje do bojkotu sieci. http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Kontrowersyjne-swiateczne-reklamy-Empiku-Nergal-oburza-katolikow,wid,17019223,wiadomosc.html Czasami mam wrażenie że coraz bliżej nam a przynajmniej części społeczeństwa do Iranu wszędzie tylko dopatrują się bluźnierstw i obrazy uczuć religijnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic zabawniejszego w szarej polskiej społecznej rzeczywistości od sraczki dewotów :smile:

Już widzę jak w tzw mediach niezależnych( choć na pewno zależnych od kościoła Rzymsko- katolickiego) będzie wielkie larum jak to katolicy są w Polsce prześladowani i obrażani bo tacy ludzie satanista i aborcjonistka wystąpili w reklamie świąt bożego narodzenia choć de facto święta te dla wielu jeśli nie większości ludzi nie mają już religijnego charakteru tylko rodzinno- komercyjny. A Terlikowski zaraz powie że wchodząc do empiku mamę szanse zostać opętanym tak samo jak mówił że obchodzenie haloween to może spowodować( aż dziwne że w krajach anglosaskich jeszcze wszyscy nie są opętani przez demona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno to najzwyczajniej efekt wzrostu dostępu do Internetu, teraz nawet w Koziej Wólce może przyjść mąż do domu walnąć setkę, pierdolnąć żonę krzesłem i usiąść do komputera zwalczać szatana w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno to najzwyczajniej efekt wzrostu dostępu do Internetu, teraz nawet w Koziej Wólce może przyjść mąż do domu walnąć setkę, pierdolnąć żonę krzesłem i usiąść do komputera zwalczać szatana w sieci.

Ale to wg mnie protestują tzw nowi miejscy względnie młodzi katolicy czy bardziej prawicowcy nienawidzący liberalizmu obyczajowego, sekularyzmu trochę ich jest i są aktywni w sieci wszelkiej maści zwolennicy Frondy, gazety polskiej, tv republiki gdzie non stop pisze , gada się o tym jak katolicyzm w Polsce jest tępiony i atakowany, typowy syndrom oblężonej twierdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nergal jest satanistą pod publiczkę, bo wie że rzeczy kontrowersyjne lepiej się sprzedają i ma darmową reklamę dzięki temu.

Tylko że Nergal był tzw satanistą od początku swej kariery a to była kilkanaście lat przed związkiem z Dodą. I zanim zaczął się spotykać z ta panią i pokazywać w tv był znanym muzykiem ekstremalnego metalu nie tylko w Polsce ale w świecie choć to niszowa branża i może kilka procent Polaków o nim wcześniej słyszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

satanizm Nergala to co najwyżej satanizm ateistyczny, a wisiorki, odwrócone krzyże itp. sprawy stanowią u niego bardziej forme autokreacji i manifestacji swojej postawy, która jest wroga katolickim wzorcom kulturowym.

dla mnie Nergal jest przede wszystkim sceptykiem poznawczym, relatywistą i hedonistą, a to się z byciem medialnym nie wyklucza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, coś mieszasz różne rzeczy. Związek z Dodą to była taka partnerska umowa w promowanie, choć zapewne Dodzie bardziej na tym zalezało gdyż tak jak napisałeś Nergal miał ugruntowaną pozycję na światowej scenie metalowej (a tak przy okazji to już nie grają ekstremalnego metalu). Więc później zaczęto go zapraszać na imprezy, wywiady i też książka się lepiej sprzedała.

A czczenie szatana jest pod publiczkę często na scenie metalowej by robić sobie wizerunek niezłomnego buntownika co część gimbazy na pewno kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wokal mu się na pewno skończył na Demigod skoro tyle ścieżek czy tam efektów musiał na siebie ponakładać, że brzmi to jak pierdy szatana, kiedyś to było fajne, dzisiaj ciężko mi się tego słucha. Więc skończył się na Zos Kia Cultus, ale na nowym się reaktywował w innym stylu trochę i ja nie narzekam, tylko ty buka jesteś taki stary pancur satanista icon_evil_laugh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nergal powinien powiedzieć jasno, tak boję się tknąć Koranu bo jak każdy normalny człowiek nie chce zginąć.

wtedy nie byłby obłudnikiem bo to, że nie robie czegoś za to że nikt mi nie zetnie głowy, nie znaczy, że nie wolno mi robić czegoś za co zachowam głowe, a taką ukrytą całkowicie błędną ideę przemycają z kolei katolicy w tekstach: "ciekawe czy Koran by tknął".

 

no ale gdyby jasno się przyznał, to padłby sceniczny wizerunek nieustraszonego pogromcy wartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał rację ksiądz Adam Boniecki że "Nergal to Diabeł z jasełek" :D

A jakiego Ty chciałeś diabła? :D Chcesz diabła to idziesz do jednej celi z wielokrotnym mordercą itp. panem, no chyba, że się w celi nawrócił :lol: Ja tej książki nawet nie tykałem bo od razu przyszły mi na myśl: lizanie się po swoich jajach, następnie wszystkim po kolei ze 'świata celebrytów' co dali zarobić, polane sosem jego pseudo ambitnej filozofii itp. itd. Dziwię się natomiast i nie rozumiem tego INTEL 1, że skoro słuchasz Behemotha czy jak to tam nazwałeś jesteś już ich wyznawcą, to za pewne słuchasz i inne zespoły z gatunku, i nagle, że co, że myślałeś, że to tak naprawdę, szatan, sranie na groby i bicie starców pod kościołem a tu nagle, o matko, przeczytałeś książkę o Nergalu i taki wielki zawód, że to tylko jasełka? :lol:

Argument z Koranem bez sensu, i odpowiedź wcale nie taka bezsensowna, stworzyli sobie image antychrześcijański i tyle, jak większość zespołów z nurtu, i prawdopodobnie faktycznie nie zna się na islamie, a miałby się teraz uczyć się tego gówna, pisać teksty pod to, na co, po co to komu. Nikt chyba praktycznie nie gra jadąc po kolei po każdej religii, co to ma być, jakiś religioznawczy zespół death/black metalowy? Jak już to religia krytykowana jako całość. Jak stawiasz taki argument to wciąż nie zrozumiałeś, że tak naprawdę nie rozchodzi się praktycznie o nic więcej jak o dźwięk, wciąż chcesz jakiegoś prawdziwego buntownika szatanistę w rozumieniu katolickim, islamski i nie wiadomo jeszcze jakim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nergal rzeczywiście odwołuje się do racjonalizmu często, tak teraz sobie pomyślałem o tym, a racjonalizm z filozofią Nietzschego, to tak nie bardzo idzie w parze...

Co do Dody to ją akurat zjechał, choć może nie wprost. ja już wcześniej nią gardziłem a po przeczytaniu książki tym bardziej.

opisywał, że ciągle go gnębiła że jeździ hondą, a to obciach wg niej... że kazała mu się logować gdzieś po forach i bronić ją w komentach, że wymagała aby na każdym kroku był maczo, jak typowa księżniczka, która chce się opierać na facecie jak na podpórce i nie daje mu prawa do chwil słabości...

zresztą sama Doda się wkurzyła o to jak ją opisał, odradzała nawet ludziom kupno książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, Intel, ładnie napisałeś :great:

 

prawdopodobnie faktycznie nie zna się na islamie, a miałby się teraz uczyć się tego gówna, pisać teksty pod to, na co, po co to komu. Nikt chyba praktycznie nie gra jadąc po kolei po każdej religii

A tak mi się z głupia frant przypomniało :mrgreen:

[videoyoutube=Kf76aLIgcvk][/videoyoutube]

 

A to to też jest o terrorystkach

[videoyoutube=IpnFTNfhGnc][/videoyoutube]

 

Chociaż śpiewanie o tym, że terroryści kierują się nienawiścią, a nie miłością do Boga i człowieka, to nie jest krytyka wiary, tylko krytyka jej wypaczenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×