Skocz do zawartości
Nerwica.com

Iść czy zostać w domu? Pomocy!


ketsurui

Rekomendowane odpowiedzi

Mam lat 17.

Mam "problem" i potrzebuję szybkiej pomocy.

 

 

Koleżanka zaprosiła mnie na domówkę. Mają tam być osoby, których ja nie znam, około 20. Jedną dziewczynę i jednego chłopaka znam.

Resztę z widzenia. Panicznie boję się tam iść. Powiedziałam, że przyjdę, ale powinnam powiedzieć, że mam inne plany.

Czego się boję? Nie wiem, oceny. Boję się, że będę siedzieć i nic nie mówić, że pomyślą, że jestem nudziarą, że zrobię albo powiem coś kompromitującego.

Do tego wmawiam sobie, że ona wcale nie chciała mnie zaprosić a zrobiła to bo często spędzamy razem czas.

Ja oszaleję. Siedzę i ryczę, a powinnam się cieszyć... normalny człowiek cieszyłby się.

 

 

Proszę, doradźcie mi, co mam robić. Wiem, że jestem żałosna i że mój lęk nie jest uzasadniony, ale tak cholernie się boję. Nie, nie mam fobii społecznej.

Zostać w domu?

 

A, i chodzę do psychoterapeuty, ale żadnej diagnozy nie postawił. Walczę z lękiem przed wystąpieniami publicznymi głównie. Byłam 2 razy dopiero. Nieważne. W każdym razie zadaję pytanie w tej kategorii, bo wydaje mi się odpowiednia, w końcu chodzi o lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ketsurui, skoro walczysz z lękiem przed występowaniem publicznie to jest kolejna próba dla ciebie. Im częściej będziesz przebywać wśród ludzi tym będzie lżej. I nauczysz się asertywności. Jak ci sie nie spodoba to pójdziesz do domu. Czego się boisz? Oceny tych ludzi? A to oni decydują o twoim życiu? Raczej nie powiesz nic kompromitującego, bo za bardzo sie pilnujesz. Nudziara? Niestety nie wszyscy są w stanie sie polubić, ktos może uznać że jesteś nudziarą, a ktoś drugi że jesteś bardzo ciekawa.

Bywałam na różnych domówkach, jednych bardziej udanych drugich mniej. Na jednych byłam rozmowna na drugich mniej. Poprostu idąc tam, nie rozmyślam co powiem, nie układam tematów w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×