Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to w ogóle boję się już robić jakieś badania.Bo wybrałem tyle różnych leków że wyjdą różne cuda i dziwy.Dopóki nic mi się nie dzieję nie bd się badał w ogóle.Już wiem że mam podwyższony cholesterol i gorsze próby wątrobowe.Wolę już więcej nie wiedzieć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które brały Effectin. 75/doba biorę od kilku miesięcy, czy ktoś to odstawiał? Ja próbowałam, skutki uboczne były nie do zniesienia (zawroty głowy, tracenie kontaktu z rzeczywistością, brak czucia w rękach i na twarzy, mdłośći).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak leki antydepresyjne moga powodowac ze prolaktyna wzrasta, niemniej np u mnie jest poziom w normie a biore w sumie długi czas. Tak samo z probami watrobowymi raczej jakies 2 % jest mozliwe ze od lekow reszta to alkohol, itd itd a takze inne uzywki lub proces zapalny w organizmie.

 

Melanie ja jak odstawialam to oddzielałam z kapsułki po 10 granulek co 2 tygodnie, albo rzadziej w zaleznosci czy objawy sie nasilały w sumie odstawić jest znacznie łatwiej niż znowu zaczać brac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob bioracych wenlafaksyne, ile dac maksymalnie temu lekarstwu na rozkrecenie??, dodam

ze jestem w stanie wziasc 150mg na noc i spie po tym bez zadnego problemu, moze nie ma sensu brac tego leku

skoro mnie nie aktywizuje?? Na poczatku przez kilka dni odczuwalem dosc silne pobudzenie nie spalem

bodajze caly weekend, a pozniej juz taka jakby zmulka bylo kilka dni lepszych i nie wiem czy to dzieki wenli

czy poprostu mialem kilka lepszych dni, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osob bioracych wenlafaksyne, ile dac maksymalnie temu lekarstwu na rozkrecenie??, dodam

ze jestem w stanie wziasc 150mg na noc i spie po tym bez zadnego problemu, moze nie ma sensu brac tego leku

skoro mnie nie aktywizuje?? Na poczatku przez kilka dni odczuwalem dosc silne pobudzenie nie spalem

bodajze caly weekend, a pozniej juz taka jakby zmulka bylo kilka dni lepszych i nie wiem czy to dzieki wenli

czy poprostu mialem kilka lepszych dni, pozdro

 

 

a próbowałeś sertry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agusiaww, no zobaczymy co powie lekarz. Ja nerki i watrobe mam OK az dziwi mnie bo 10 lat juz lykam rozne medykamenty na depreche (nie wspominajac o ibuprofenie na bol glowy i przy miesiaczce co 5h przez 4 dni)o do prolaktyny to pewnie zalezy tez o ile jest podwyzszona. Ale tego nie wiem, dopiero w poniedzialek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ten sam problem. Juz 2 miesiące ponad a efekty mizerne. Mogę spac za dnia bez problemu a ponoć 300mg to nie mało. Ile ten lek sie rozkręca? Póki co nie czuje żadnej aktywizacji tylko trochę sie poprawiło z lękami. Ale trochę. Dalej nic nie mogę zrobić zero motywacji i najprostsze czynności to wyzwanie. Nastrój też jeszcze często do d... Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam ten sam problem. Juz 2 miesiące ponad a efekty mizerne. Mogę spac za dnia bez problemu a ponoć 300mg to nie mało. Ile ten lek sie rozkręca? Póki co nie czuje żadnej aktywizacji tylko trochę sie poprawiło z lękami. Ale trochę. Dalej nic nie mogę zrobić zero motywacji i najprostsze czynności to wyzwanie. Nastrój też jeszcze często do d... Jakieś pomysły?

 

Spróbuj sertraliny :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś ze 3 lub 4 lata temu. Hm. Wsumie mało pamiętam z tego wiem ze byłem obojętny na rzeczy które mnie wkur... Ale faktycznie miałem ochotę wyjść z domu senny chyba nie byłem. Pamiętam to jak przez mgłę. Jak venla da d... To faktycznie spróbuje again. Poczekam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem kiedyś ze 3 lub 4 lata temu. Hm. Wsumie mało pamiętam z tego wiem ze byłem obojętny na rzeczy które mnie wkur... Ale faktycznie miałem ochotę wyjść z domu senny chyba nie byłem. Pamiętam to jak przez mgłę. Jak venla da d... To faktycznie spróbuje again. Poczekam jeszcze.

 

Ty bierzesz 300mg wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też nic nie chce robić. Tylko ja zawsze byłem wewnętrznie poddenerwowany i to mnie trochę nakręcało. Koncentracji przy tym za bardzo nie było ale byłem przytomny. Wenla mi to chyba zabrała i jestem przymulony, a działania aktywizującego wenli czuję tylko trochę i bilans wychodzi na minus. Działanie wenli jest chyba dużo bardziej wartościowe ale za słabe w sensie gdyby było silniejsze to powinienem móc zapie****** bez zmuszania się. Wizyta dopiero za 3 tygodnie i nie mogę sobie zwiększyć dawki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia no tak 300mg rano na raz dwie kaps po 150. Ponoć to nie mało więc czekam czy coś zadziała. Brałem prawie 2 miesiące 150 a 300 chyba juz ze 2 tygodnie. To chyba juz powinno działać? A mi sie nie chce nawet pokoju posprzątać i pogrążam sie w dolinie ledwo chodzę do pracy i lęki sie czasem zdażają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia no tak 300mg rano na raz dwie kaps po 150. Ponoć to nie mało więc czekam czy coś zadziała. Brałem prawie 2 miesiące 150 a 300 chyba juz ze 2 tygodnie. To chyba juz powinno działać? A mi sie nie chce nawet pokoju posprzątać i pogrążam sie w dolinie ledwo chodzę do pracy i lęki sie czasem zdażają :(

 

 

Nie no, 300mg to powinno z butów wyrywać :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia no tak 300mg rano na raz dwie kaps po 150. Ponoć to nie mało więc czekam czy coś zadziała. Brałem prawie 2 miesiące 150 a 300 chyba juz ze 2 tygodnie. To chyba juz powinno działać? A mi sie nie chce nawet pokoju posprzątać i pogrążam sie w dolinie ledwo chodzę do pracy i lęki sie czasem zdażają :(

 

 

Nie no, 300mg to powinno z butów wyrywać :mrgreen:

 

Bez przesady - ja biorę 225mg rano i jest OK. Myślę, że na 300mg też by było ok. Są przecież ludzie (nawet chyba na tym forum) co biorą 450mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×