Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

rps, jesteś na konkretnym zestawie przeciwlękowym i trochę już go bierzesz z tego co widzę. Współczuję zwłaszcza porannych lęków, wiem jak to potrafi niszczyć. Może powinieneś zobaczyć się ze swoim lekarzem i przedyskutować włączenie doraźnie jakiejś benzodiazepiny? Czasem tylko to pomaga, w każdym razie na szybko i krótkoterminowo. Na przykład zamiast buspironu, bo wydaje mi się że potrzebujesz ulgi raczej prędzej niż później. Niech doktor zdecyduje jak najlepiej ci pomóc przejść te ciężkie chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, w takim razie benzo jest Ci doskonale znane:) , myślałem że dopiero zaczynasz przygode z psycholekami. Jeśli mogę tylko coś doradzić, uważaj z benzo, zbyt duży apetyt kończy się koszmarem uzależnienia, przechodziłem to dwa razy i nikomu nie życzę. O wiele łatwiej sobie to zafundować niż się wydaje niestety. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, z literatury raczej wynika, że wenlafaksyna działa jako SNRI tzn. na noradernalinę dopiero w wyższych dawkach tj. od 150mg. Co do fluoksetyny nie wiem jak jest z jej działaniem noradrenalinowym, teoretycznie jest lekiem z grupy SSRI, ale faktycznie niespecyficznym ze względu na blokowanie 5-ht2c, który ma odpowiadać za działanie aktywizujące fluoksetyny. Ale jeśli chcesz czystego wpływu na noradrenalinę wydaje się lepiej zdecydować na Edronax w małych dawkach - od 2mg

 

depas, jak mogłeś zapomnieć o oxygen80 :D

 

aree1987, czemu nie spróbujesz w takim razie Wellbutrinu, który w standardowych dawkach działa na dopaminę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, z literatury raczej wynika, że wenlafaksyna działa jako SNRI tzn. na noradernalinę dopiero w wyższych dawkach tj. od 150mg. Co do fluoksetyny nie wiem jak jest z jej działaniem noradrenalinowym, teoretycznie jest lekiem z grupy SSRI, ale faktycznie niespecyficznym ze względu na blokowanie 5-ht2c, który ma odpowiadać za działanie aktywizujące fluoksetyny. Ale jeśli chcesz czystego wpływu na noradrenalinę wydaje się lepiej zdecydować na Edronax w małych dawkach - od 2mg

 

depas, jak mogłeś zapomnieć o oxygen80 :D

 

aree1987, czemu nie spróbujesz w takim razie Wellbutrinu, który w standardowych dawkach działa na dopaminę?

 

Tylko że Wellbutrin działa przede wszystkim na noradrenaline a mi serotoninowe działanie jest potrzebne gdyż jestem lękowcem. Nie czuje poddenerwowania wręcz przeciwnie z wyższą dawką jest coraz bardziej opanowany/zamulony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, ale mi to zamulenie odpowiada bo wylacza lęki właśnie może starcza a może 450mg zacznie działać na dopamine i co wtedy?

Moklobemid to działa słabiej od ssri albo wcale tak czytałem. Jak już to cudowny lek na fobie społeczną używany na zachodzie maoa z resztą ,a mianowicie fenelzyna, ale o tym w naszym zacofanym kraju można jedynie pomarzyć.

Poza tym czytałem, że osoby z zaburzeniami osobowości potrzebują zdecydowanie wyższych dawek leków, niż standardowe, aby otrzymać zadawalający efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Moja historia z Wenlafaksyną zaczęła się ponad 3 lata temu kiedy trafiłam do psychiatry już jako na wpół nie istniejąca psychicznie osoba. Gdyby nie ten lek nie byłoby mnie teraz. Mogę powiedzieć, że uratował mi życie. Po niespełna roku od pierwszej tabletki - odstawiłam, wszystko było cudownie. Niestety mój koszmar powrócił za jakiś czas i tak na początku października tego roku po raz 3 zaczęłam kurację Venlectine, zawsze było to niezmiennie 37.5 mg. 3 miesiące zażywania, wiadomo poprawa, wielkie nadzieje na przyszłość, że znów wszystko wróci do normy aż tu nagle BUM! - dostałam masakrycznej pokrzywki tydzień temu zaledwie. Pierwsze podejrzenie na Wenlę, pod kontrolą lekarza odstawiłam nagle, niby trochę lepiej - pokrzywka mniej intensywna, ale nadal się utrzymuje. Niby, ciężko mi było obiektywnie to stwierdzić ponieważ, zażywałam leki na alergie, ponieważ bąble, świąd i pieczenie były nie do zniesienia, całe ciało mnie paliło żywym ogniem! Nie mam pewności czy to rzeczywiście wina tego leku. Jako, że idą święta wspólnie z moją Panią doktor uzgodniłyśmy, że tymczasowo dostanę Citabax 10mg rano (ponieważ po nagłym odstawieniu wróciły lęki i natrętne myśli). Po świętach znów będziemy próbować z Wenlą. Mam głęboką nadzieję, że to jednak nie jest jej wina, chwalę ją sobie i nie chciałabym zmieniać jej na nic innego. W zasadzie to mam pytanie: czy to jest w ogóle możliwe żeby po takim czasie nastąpiła taka reakcja ??? (oczywiście lekarze: rodzinny, alergolog i również moja psychiatra twierdzą, że szanse są znikome). W zasadzie bardzo się martwię co mojego stanu nie poprawia, bo nie wierze w inne leki niż Wenlafaksyna która uratowała mnie przez przykrym końcem. Czy ktoś z Was przechodził z Wenli na Citalopram ? no i jakie wrażenia ? Powiem szczerze, że chyba najbardziej z tego wszystkiego obawiam się dostania PSSD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys brala 3 lata ciagle i nagle wystapila by taka reakcja to troche dziwne by bylo ale nie niemozliwe. a tak odlozylas lek,organizm zdazyl odpoczac, weszlas ponownie i zaszla taka reakcja. Moim zdaniem to od leku...moze niepotrzebnie odkladalas,moze by przeszla ta pokrzywka.

 

z drugiej strony zmiany skorne na ssri/snri nie sa jakos rzadkoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisu, ja przechodziłem z 37,5mg wenli na 10mg citalopramu. Czułem się bardziej "zwolniony", wenla jednak bardziej mnie pobudzała. Dla mnie wenla była jednak silniejszym lekiem, ale co człowiek to mogą być inne reakcje, więc przetestuj na sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisu, To przez to, że nie wierzysz w inne leki ;)

Możesz napisać z jakiego powodu dostałaś Wenlafaksynę? Co charakteryzuje "wpół nie istniejąca psychicznie" osobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisu, To przez to, że nie wierzysz w inne leki ;)

Możesz napisać z jakiego powodu dostałaś Wenlafaksynę? Co charakteryzuje "wpół nie istniejąca psychicznie" osobę?

 

koszmarna depresja nie czułam już nic, kompletny brak pozytywnych emocji, nie wiedziałam nawet ze kocham własną matkę i ojca, do tego mordercze ataki paniki, brak snu od miesiąca ponad, natrętne myśli nie dające spokoju. koszmar po prostu piekło.

ale... szczerze mówiąc racja - w inne leki nie wierze.

 

@cytrynka84

chyba nie bo brałam ZAWSZE Venlectine i nie było problemów :c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pssd dotyczy również osób, które zażywają wenlafaksynę. Z tego co widzę bierzesz minimalne dawki.

Citalopram to dobry lek, chwalony przez wiele osób i nie ma żadnego powodu, żeby się go obawiać. Jeśli nie będziesz brała dużych dawek, podobnie jak przy wenlafaksynie, nie odczujesz żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem :D ja mam niezle poczucie humoru... jak sie dobrze czuje ze soba to zwykle rozsmieszam ludzi. wlasciwie glownie to robie jak jestem wsrod ludzi. chyba taki sposob na rozladowywanie napiecia.:D . Ale wystarczy ze cos siedzi na psychice albo fizycznie cos dolega i tyle z mojego optymizmu. Lekow nie biore juz przeszlo 20 miesiecy. Mam nadzieje ze kiedys wroci moj dawny, niezdrowy optymizm ale musza minac te moje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×