Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

queenforever.

 

Za bardzo kombinujesz lekami. To nigdy nie zda egzaminu.Nigdy sobie nie pomozesz. Obserwuje czasem Twoje wypowiedzi i widze co sie dzieje. Na przestrzeni 3tyg bylo wejscie na mirte..potem esci ktory nie zdazyl sie wkrecic w organizm a teraz wenla. Nie wspominajac jakie to masakryczne polaczenie escitalopram 20 mg+wenla 150 mg..:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony tonący brzytwy się chwyta..., ale kurczę trzeba trochę dłużej nie zmieniać kombinacji leków, chociaż 2-3 tyg, żeby organizm się wyciszył od tych zmian. A jak nie wiesz co wybrać to napisz karteczki z lekami i wyciągnij los. To i tak je.ana loteria..., ale każdy lek trochę powinien pomóc po tych ok 2- 4 tygodniach. Trzymam kciuki, bo znam pokusę zmian leków, myślę o zmianie b. często, ale rozsądek mówi "jeszcze NIE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, skoro już próbowałeś tylu LPD (pytanie czy we właściwej dawce) może generalnie czas na lek innego rodzaju np. stabilizator albo neuroleptyk we właściwej dawce (czyli nie w tej antypsychotycznej tylko mniejszej). Jeśli zgłaszasz problemy nie tyle z umartwianiem się, ale wewnętrznym napięciem, oraz wahania nastroju, reaktywność emocjonalną, to tym bardziej któryś z wyżej wymienionych leków może się sprawdzić. Wiele osób dobrze czuje się na połączeniach. Ja na Twoim miejscu wróciłbym do wenli i jeżeli okazałoby się, że za bardzo napędza, nakręca dołożyłbym stabilizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie bralo z 3 miechy dany lek to mysle ze z miecha trzeba odczekac nim cos sie sprobuje. Niby lekarze pisza ze po odlozeniu gora kilka dni i wszystko jest jak przed braniem ale po sobie i po opiniach innych wiem ze takie pierdolenie nie ma w niczym pokrycia.

 

Co do zmian lekow to na pewno wynika to ze stany w ktorym sie jest. Mozna juz byc tak zobojetnialym miec taka anhedonie ze czlowiek nie patrzy na to co robi , jak sobie szkodzi taka hustawka zmian ( moze inaczej powiem..nie szkodzi ale nie pomaga) chociaz podswiadomie jednak chce dla siebie jak najlepiej. Tak jestesmy zakodowani..ze mamy przetrwac chocby nie wiadomo co:)

 

Queen pobierz jakis ssri albo wenlafaksyne odpowiednio przez 6-8 tyg . Moze nawet i te 2 miesiace wtedy bedziesz wiedzial na czym stoisz i czy cos Ci te leki daja. Jestem tez zwolennikiem tego aby brac jeden lek przez jakis czas a dokladac cos po jakims czasie jezeli ten pierwszy zda egzamin.

 

 

 

elfrid to w koncu co ma tanczzacy z lekami robic..brac stabilizatory czy wenle i stabilizatory?:P. A ty juz nie bierzesz fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, Najlepiej brać LPD bo uboki podobno najmniejszej i dlatego od nich zawsze się zaczyna. Więc jak ze wszystkich branych najlepiej działa wenla niech ją bierze. Ale skoro, w jego opinii, nigdy nie było optymalnie, niech w końcu spróbuje leku spoza LPD. Czyli brać wenlę i stabilizatoR! :D

 

Ja stawiam wszystko na jedną kartę. Chce zobaczyć czy sam LPP zapobiegnie dokuczliwym dla mnie objawom. Jeśli nie, szybko wrócę do fluo lub innego antydepresanta, ale na razie cieszę się wewnętrznym spokojem i naturalnością, której nie było po LPD. Tak jak chyba sam zauważyłeś, SSRI i in. działają w sposób sztuczny, zabijają empatię, wrażliwość w kontaktach miedzydzyludzkich. Sam pisałeś jak poszedłeś w wigilię z bratem na fajkę i było tak normalnie. Właśnie LPP nie windują sztucznie nastroju, dlatego chce sprawdzić jak działają solo. Mam tylko nadzieję, że uboki topiramatu w zakresie funkcji poznawczych i nastroju przejdą (dość szybko zwiększałem dawkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia. Oby Tobie pomogl ten stabilizator. Moze dasz rade bez ssri i bedziesz mogl zyc naturalnie ale i spokojnie. Zawsze zazdroscilem osobom ktore mogly prowadzic normalny tryb zycia i czerpac z tego radosc. Ja nawet na ssri nigdy taki nie bede co z reszta wynika glownie z mojej zaburzonej osobowosci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie coś w tym niestety jest - lekarz po wizycie nie pamięta co i po co przepisał.

Mnie strasznie dziś zmuliło po tym topiramacie. Chyba za szybko zwiększałem. Ale w każdym razie, podskórnie czuję, że jest normalnie. Żadnych wahań nastrojów, żadnego pędu. Jakąś tam energię naturalną mam. Tylko trochę niestety ogłupiony jestem. Ale mam nadzieję, że to przedzie. Więcej na razie nie zwiększam. Spróbuj tych stabilizatorów. Uważam, że wszyscy, którzy dziwnie reagują na SSRI i inne LPD (napięciem, pobudzeniem, lękiem, akatyzją - która nie przechodzi) powinni z miejsca sprawdzić działanie leków przeciwpadaczkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz sie zdecydowac zeby nie zrobic sobie bajzlu w glowie. A wiem po sobie ze takie mieszanie/skakanie po lekach nic dobrego nie daje... no ale tak to jest jak czlowiek chce sie czuc dobrze ...

 

skoro fluo nie dziala , skoro fluo plus dodatek tez nie dziala jak trzeba to odloz te 2 leki i zacznij brac wenle... no chyba tak byloby najrozsadniej? Jak uwazasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, też już jestem w czarnej farmakologicznej dupie. Tylko ta dupa to ślepy zaułek bez żadnych innych możliwości. Mam chyba wrażenie, że farmakologicznie nic lepszego niż fluoksetyna mnie nie spotka, na której się przynajmniej nie jestem śpiący.

Skoro na fluo z edronaxem masz takie cyrki lepiej odstaw i spróbuj z wenlą od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a tak wychwalales ssri ze nakrecaja do zycia, powoduja skupienie na zyciu... ja tam nigdy czegos takiego nie mialem. Jedyne na co dobrze dzialaly to redukcja lęku do minimum..tego napadowego i tego ugolnionego minusy to zmniejszenie witalnosci i sil zyciowych jak i sennosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×