Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytat na dziś


Arhol

Rekomendowane odpowiedzi

"Każdy z nas ma już jakąś drogę przebytą I doświadczenia, które pozwalają wyciągać wnioski...

Przeszłości nigdy nie "wykasujemy", ale często to właśnie dzięki niej, a co za tym idzie, dzięki też byłym partnerom, trafiamy na ludzi, którzy są BARDZIEJ WARTOŚCIOWI I BARDZIEJ "DLA NAS"..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geralt domyślał się, skąd pochodziły zdobycze. Nie skomentował od razu, lecz odczekał na sposóbną chwilę gdy był z Zoltanem sam na sam, zagadnął go grzecznie, czy nie widzi niczego zdrożnego w okradaniu innych uciekinierów, nie mniej wszakże od nich głodnych i na równi z nimi walczących o przeżycie. Krasnolud odrzekł poważnie, że owszem, bardzo się tego wstydzi, ale taki już ma charakter.

- Moją ogromną przywarą - wyjaśnił - jest niepohamowana dobroć. Ja po prostu muszę czynić dobro. Jestem jednak rozsądnym krasnoludem i wiem, że wszystkim wyświadczyć dobra nie zdołam. Gdybym próbował być dobry dla wszystkich, dla całego świata i wszystkich zamieszkujących go istot, byłaby to kropelka pitnej wody w słonym morzu, innymi słowy: stracony wysiłek. Postanowiłem zatem czynić dobro konkretne, takie, które nie idzie na marne. Jestem dobry dla siebie i dla mego bezpośredniego otoczenia.

Geralt nie zadawał więcej pytań.

 

~ Andrzej Sapkowski, Chrzest Ognia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem, rzadko i na chwilę, stajesz się jednością. Obserwujesz ocean, jego niesamowitą dzikość i nagle zapominasz o swym rozdwojeniu, schizofrenii i odprężasz się. Przemierzając Himalaje, widzisz dziewiczy śnieg na szczytach gór, nagle ogarnia cię chłód i nie musisz udawać, bo nie ma tu nikogo oprócz ciebie. Stajesz się jednością.

Osho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje życie – Twoje decyzje… Nikt nie ma prawa mówić Ci, jak masz żyć… Jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo do samodzielnych decyzji. Masz prawo do wolności i to właśnie o nią masz prawo zawalczyć. Zerwać więzy i uciec z miejsca, które Cię ogranicza oraz niszczy. Masz prawo do swojego zdania, nawet gdy inni powtarzają Ci, że go nie masz. Masz prawo do własnych odczuć, nawet gdy inni powtarzają Ci, że Twoje emocje się nie liczą… Twoje życie – to Twoje wybory, tak więc nie tkwij w kręgu kłamstwa i ciągłych zaprzeczeń. Uwolnij się od zła i poczuj wolność do której masz prawo. Jesteś wolnym człowiekiem – zawalcz o swoje szczęście!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Możesz nie być jej pierwszym, jej ostatnim, lub jedynym. Kochała wcześniej, może kochać ponownie. Jeżeli teraz kocha Ciebie, to co innego się liczy? Nie jest perfekcyjna, ty też nie jesteś, razem też możecie nigdy nie być doskonali, ale jeżeli potrafi cię rozśmieszyć, skłonić do myślenia, i przyznania, że jesteś człowiekiem i popełniasz pomyłki, zostań z nią, i daj jej jak najwięcej. Może nie myśleć o tobie w każdej sekundzie dnia, ale da ci cząstkę siebie o której wie, że mógłbyś nią złamać jej serce. Więc nie rań jej, nie zmieniaj jej, nie analizuj jej, i nie oczekuj od niej więcej niż może dać. Uśmiechaj się kiedy cię uszczęśliwia, daj jej znać kiedy cię denerwuje, i tęsknij kiedy jej nie ma.”

– Bob Marley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Każda kobieta, śmiem twierdzić, na świecie ma choćby jedną cechę, która warta jest zainteresowania mężczyzny. Jedna ma urodę, druga ma znakomitą figurę, trzecia ma uśmiech, który naprawdę cię zniewala, czwarta ma takie usta, że jak zaczniesz sobie wyobrażać, co może tymi ustami robić, to od razu twoje ciało daje ci znak, że jest gotowe podjąć wyzwanie, piąta ma nogi aż do nieba, a szósta wie, co to jest stała Plancka. I to bywa niesamowicie seksowne. W każdej możesz odnaleźć to coś, co jest tak niepowtarzalne i tak niezwykłe, że będziesz chciał ją lepiej poznać. Jeśli tego nie widzisz, twoje życie jest ubogie."

– Katarzyna Grochola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zakochanie: Przed użyciem zapoznaj się z sercem drugiego człowieka, lub skonsultuj się z rozumem, gdyż każda miłość niewłaściwie wybrana zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie myślą, że moje życie było trudne, ale myślę, że była to wspaniała podróż. Im jesteś starsza, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że mniej ważne jest to, co się wydarzyło, lecz to jak sobie z tym poradziłaś"

Tina Turner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Życie ludzkie dzieje się tylko raz i dlatego nigdy nie będziemy mogli stwierdzić, która z naszych decyzji była słuszna, a która zła, ponieważ w danej sytuacji mogliśmy decydować tylko jeden raz. Nie dano nam żadnego drugiego, trzeciego, czwartego życia, abyśmy mogli porównać konsekwencje różnych decyzji.”

–Milan Kundera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie, którzy dopuszczają się zdrady, a później rzekomo żałują, przepraszają i błagają o drugą szansę - zapominają o pewnej kwestii. O ile partner wybaczy, to nigdy nie zapomni. Dlatego zdrada poza utratą zaufania niesie coś jeszcze - świadomość i szepty w głowie, które powtarzają "ukochanej" Ci osobie, że dotykałeś/dotykałaś kogoś innego. I tych szeptów nie uciszycie, bo partner być może wybaczy, ale nigdy nie zapomni. Pomyśl o tym."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W życiu są dni pełne wiatru i pelne gniewu.

Są dni pełne deszczu i pełne bólu.

Są dni pełne łez.

Ale są dni pełne miłości, które dają nam odwagę ,by iść do przodu dla wszystkich innych dni ."

–R.Battaglia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×