Skocz do zawartości
Nerwica.com

Syndrom DDA


Minhoi

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie robić w momencie stanu paniki

:lol:

tylko informowała mnie co to jest nerwica skąd sie bierze, objawy, pod względem biologicznym

czyli psychoedukacja tylko, bez behawioralnych prób zmiany zachowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że behawioryzmu trochę w tym bylo ( czy jak to się tam odmienia) Poza tym wiedza mnie zmieniła, w wielu przypadkach stan lękowy powoduje lęk przed stanem lękowym i jego następstwa (np. wezwanie karetki czy jakies nierealne zachowanie) a w momencie gdy powie sie że nic nie zrobisz w momencie strachu lęk przed lękiem mija, gorzej jest z lękiem wywołanym myślami natrętnymi, trzeba je sobie tłumaczyć niestety i kontrargumentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w momencie gdy powie sie że nic nie zrobisz w momencie strachu lęk przed lękiem mija

no ja nic nie robię, jedynie sobie na balkon wyjde jak nie mogę oddychac lub okno otworzę, ja tak miałam wlaściwie od zawsze, no może nie w takim nasileniu jak ostatnio, ale jest to dla mnie "normalne", więc wiem, że nic mi się nie stanie

gorzej jest z lękiem wywołanym myślami natrętnymi, trzeba je sobie tłumaczyć niestety i kontrargumentować

lecz nie zawsze to działa

 

najgorzej jest chyba z tym uogólnionym, bo nawet nie wiadomo co go powoduje, ja np mam zawsze lęk wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gunia76, ja często starałam się dociec czy skądś się to wzięło z jakiejś konkretnej sytuacji itd, ale nic to nie dało, po prostu jest i tyle.

No ja też. Nieraz mam tak przez cały dzień, do chwili jak jakaś sytuacja wywoła napad konkretnego lęku z konkretnego powodu. Wtedy wszystko się uspokaja.Tak jakbym podświadomie czekała na napad konkretnego lęku i doczekać sie nie mogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem - jaki ja miałam wczoraj lęk. jezus... myślałam, że zemdleję. było "ostro" w moim domu i już dzwoniłam na Policję, cała się trzęsłam :shock: nogi mi skakały, miałam trudności z utrzymaniem się na nich no ale ostatecznie "rzuciłam" słuchawkę, jak ktoś się odezwał, bo ojciec na mnie wrzeszczał, że nie mam dzwonić, że 'mam dać spokój'. chyba z pół godziny dochodziłam do siebie. dawno takiego czegoś nie miałam... czemu towarzyszy mi lęk przy każdym zadzwonieniu na Policję? nie umiem zadzwonić... dlatego, że boję się reakcji ojca? że się na mnie wkurzy...? nie obczajam siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar

 

Powodów lęku może być kilka:

1. Boisz się że zabiorą matkę.

2. Boisz się ojca

3. Boisz się zmian, np. usamodzielnienia się bo jak ojciec się wkurzy to może wg Ciebie Cie zostawić.

 

Najfajniej by było MONAR jakbyś zostawiła ich w pizdu i odeszła... Tak by bylo dla Ciebie najlepiej ale łatwo sie gada.

 

-- 09 sie 2012, 13:24 --

 

Gunia76, ja często starałam się dociec czy skądś się to wzięło z jakiejś konkretnej sytuacji itd, ale nic to nie dało, po prostu jest i tyle.

 

Ja zauważyłem, że jak jest jakiś problem (nawet gówniany) ale dotyczący jakichś sfer które są drażliwe dla mnie (np. praca, usamodzielnienie się) to można mieć taki stan niepokoju :P, to jest taka chęć ucieczki od problemu, nawet małego z którego nie zdajemy sobie sprawy że jest dla nas problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Boisz się ojca

jeśli już to chyba o ojca, a nie ojca

 

-- 09 sie 2012, 13:29 --

 

Najfajniej by było MONAR jakbyś zostawiła ich w pizdu i odeszła... Tak by bylo dla Ciebie najlepiej

potwierdzam!

 

Gunia76, ja często starałam się dociec czy skądś się to wzięło z jakiejś konkretnej sytuacji itd, ale nic to nie dało, po prostu jest i tyle.

 

 

Ja zauważyłem, że jak jest jakiś problem (nawet gówniany) ale dotyczący jakichś sfer które są drażliwe dla mnie (np. praca, usamodzielnienie się) to można mieć taki stan niepokoju :P, to jest taka chęć ucieczki od problemu, nawet małego z którego nie zdajemy sobie sprawy że jest dla nas problemem.

 

to było na temat uogólnionego lęku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar

 

Powodów lęku może być kilka:

1. Boisz się że zabiorą matkę.

2. Boisz się O ojca

3. Boisz się zmian, np. usamodzielnienia się bo jak ojciec się wkurzy to może wg Ciebie Cie zostawić.

 

Najfajniej by było MONAR jakbyś zostawiła ich w pizdu i odeszła... Tak by bylo dla Ciebie najlepiej ale łatwo sie gada.

 

doszłam do wniosku, że chyba boję się tych wszystkich rzeczy, jeśli to możliwe... :shock:

bo chcialabym by zabrali matkę w końcu, ale boję się tego, że tata sobie nie poradzi, bo ona prowadzi firmę i następnego dnia musi byc o 7.00 w robocie, więc i boję się o ojca jak i o siebie. boję się reakcji matki po powrocie z wytrzeźwialki, że będzie jeszcze gorzej, gorsze piekło no a zmian też się boję, bo jednak takie wezwanie Policji wiele by zmieniło... Chcę zadzwonić, ale nie umiem. To małe dziecko by zadzwoniło, a ja dorosła kobieta i nie potrafię... :? Dzięki za "otworzenie" mi oczu.

 

no odejdę, ale nigdy ich nie zostawię. rodziny się nie wybiera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem - jaki ja miałam wczoraj lęk. jezus... myślałam, że zemdleję. było "ostro" w moim domu i już dzwoniłam na Policję, cała się trzęsłam :shock: nogi mi skakały, miałam trudności z utrzymaniem się na nich no ale ostatecznie "rzuciłam" słuchawkę, jak ktoś się odezwał, bo ojciec na mnie wrzeszczał, że nie mam dzwonić, że 'mam dać spokój'. chyba z pół godziny dochodziłam do siebie. dawno takiego czegoś nie miałam... czemu towarzyszy mi lęk przy każdym zadzwonieniu na Policję? nie umiem zadzwonić... dlatego, że boję się reakcji ojca? że się na mnie wkurzy...? nie obczajam siebie...

Możliwe ze tak. boisz się wrzasków a jak zadzwonisz to będzie dalej mega awantura. Ale ja też ogólnie boję się policji. Jak jadę autem i zobaczę po drodze radiowóz to mało trupem nie padam, a jak jadą na sygnale to już w ogóle masakra. Ale dziwne, bo jak idę ulicą albo siedzę w domu i widzę ich przez okno to nic mi się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i to i to.

a ja myślę, że Monar chyba lepiej wie, niz ty?

Czepiasz sie.

nie prowokuj

 

-- 09 sie 2012, 13:48 --

 

Gunia76, bo może myślisz, że moga jechać do twojego domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i to i to.

a ja myślę, że Monar chyba lepiej wie, niz ty?

Czepiasz sie.

nie prowokuj

 

-- 09 sie 2012, 13:48 --

 

Gunia76, bo może myślisz, że moga jechać do twojego domu?

Raczej nie. Za ,,mojej kadencji,, policji u nas nie było. Ja w samochodzie boję się że to mnie gonią i że to mnie zatrzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrażam swoją opinię, nie pasuje Ci - nie odnoś się. Nie mam wszechwiedzy tylko przeżyłem to co ona w przeszłości i wiem, że jakby mnie ktoś zapytał o moją rodzinę to powiedziałbym, że się boje tylko matki a ojca który mnie bije nie bo on jest dobry i nie wiem czy sobie bidulek poradzi. Poza tym jak widzisz moja "wszechwiedza" wyciągnęła mnie z nerwicy nie wiem jak Ciebie, ale sądząc po aktywności to jeszcze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, konflikt racji. Spokojnie monar jakbym sie z nią kłócił to bym pisał caps lockiem.

 

-- 16 sie 2012, 20:50 --

 

kiedy ktoś bliski wyjeżdża, boję się, że nigdy więcej go/jej nie zobaczę

w mojej rodzinie ojciec/matka odeszli prawie bez słowa

 

Czyli lęk przed śmiercią matki, ktoś ma podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×