Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Reghum, Korzystaj ze słoneczka, u mnie nadal nie ma.

 

Fajne słońce, pomimo że nadal piździ :P

Nie no bez kitu robię Ajfą i wracam do PokemonGO! Teraz się nie chce zbytnio bo mam zepsuty przycisk power, a z rękawiczkami to ja ledwo telefon bym odblokował.

Wiosna, coraz bliżej wiosna! Zima nie taka zła jak jest teraz, ta jesień była najgorsza.

 

//edit:

Zamiast brać dwa energetyki za 5, wziąłem redbulla (z tego powodu że najbardziej lubię) za 6, ale objętościowo wychodzi dwa razy mniej.

Chyba zacznę kupować coraz mniej energetyków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, kosmostrada, Tule Was Kochane ! Mocno i goraco! :********** Zdrowka zycze !

Czasami tak bywa w grypie, ze niestety niby juz lepiej a tu nagle gorsze samopoczucie. Tez tak kiedys mialam . Juz sie cieszylam ,z e idzie ku dobremu a tu jeden dzien mnie tak zamsakrowal znow , ze nie mialam sily reka ani noga ruszyc.

 

 

 

Zajrzałam bo sobie dzis pracuje dla tej drugiej firmy , siedze nad baza danych. Pozniej wychodze do kolezanki.

 

Trzymajcie sie cieplo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, kosmostrada, Tule Was Kochane ! Mocno i goraco! :********** Zdrowka zycze !

Czasami tak bywa w grypie, ze niestety niby juz lepiej a tu nagle gorsze samopoczucie. Tez tak kiedys mialam . Juz sie cieszylam ,z e idzie ku dobremu a tu jeden dzien mnie tak zamsakrowal znow , ze nie mialam sily reka ani noga ruszyc.

 

 

 

Zajrzałam bo sobie dzis pracuje dla tej drugiej firmy , siedze nad baza danych. Pozniej wychodze do kolezanki.

 

Trzymajcie sie cieplo!

 

Lubisz sprzęt Apple :P? Osobiście nie kupiłbym żadnego telefonu prócz starych modeli jak 5S czy SE (który właśnie posiadam) bo mnie po prostu nie stać, na komputerze mam Hackintosha.

Akurat przez ostatnie kilka miesięcy utrzymywałem kontakt z chłopakiem, który był mistrzem świata w kostce Rubika i trochę mnie otumanił. Typ nienawidzi przepłacać za produkty, kupuje ciuchy w biedronce i tanich sklepach, cały sprzęt elektroniczny ma używany, ściąga telefony z Aliexpress (np. Le ECO), w swoim komputerze ma 3 karty graficzne na których kopie etherum...

Ale uznałem że teoria "nieprzepłacania" mi się nie podoba. Może mówić, że Le ECO jest najwydajniejszym telefonem na rynku za cenę malucha, ale ja lubię swojego Ajfona, lubię ten soft, jailbreak etc.

A wydajność jest mi zbędna.

 

I co robisz z bazą danych? MySQL i te sprawy? Jesteś koderką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, a nie mam zwyklego lapka Asus ;) Plus telefon Huawei . Na Maca mnie by nie bylo stac .

 

Baze danych tworze, dla firmy szkoleniowej . Zaczelam z nimi na stale wspolpracowac z koncem sierpnia i na ten rok mam juz prace na pewno u nich zapewniona . Jest to fajne bo poza niektorymi dniami gdy musze byc w okreslonych godzinach w pracy , czesc rzeczy moge sobie z domu zdalnie robic. To mi pasuje bo mam jeszcze prace druga - w fundacji.

Jesli chodzi o umiejetnosci to troszke kursow zrobilam min tworzenia stron www i robilam kursy jak sie ogarnelam ciut z choroba . Dalo mi to duzo. Przede wszystkim nie myslalam o chorobie ;) I wyszlam do ludzi.

 

 

A na alie tez kupuje . Roznosci. Tez nie lubie przeplacac . Chociaz sprzetu tam jeszcze nie kupowalam ale znam osoby ktore kupily i sa zadowolone . :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, a nie mam zwyklego lapka Asus Plus telefon Huawei . Na Maca mnie by nie bylo stac .

 

Baze danych tworze, dla firmy szkoleniowej . Zaczelam z nimi na stale wspolpracowac z koncem sierpnia i na ten rok mam juz prace na pewno u nich zapewniona . Jest to fajne bo poza niektorymi dniami gdy musze byc w okreslonych godzinach w pracy , czesc rzeczy moge sobie z domu zdalnie robic. To mi pasuje bo mam jeszcze prace druga - w fundacji.

Jesli chodzi o umiejetnosci to troszke kursow zrobilam min tworzenia stron www i robilam kursy jak sie ogarnelam ciut z choroba . Dalo mi to duzo. Przede wszystkim nie myslalam o chorobie I wyszlam do ludzi.

 

 

A na alie tez kupuje . Roznosci. Tez nie lubie przeplacac . Chociaz sprzetu tam jeszcze nie kupowalam ale znam osoby ktore kupily i sa zadowolone .

 

Kupiłem obudowę do Ajfona za 150zł z ebaya i jest po prostu zła. Jakościowo 5/10. Już gadałem z gościem co ma serwis w Olsztynie ajfonowy i załatwi mi nówkę/używkę oryginał.

Ale i tak w 2k17 a nawet 2k16 wydałem też pieniądze bez sensu np. na płytę główną z której korzystałem 2 miesiące. Ostatnio i tak nie mam co kupować - paradoksalnie wszystko mam, więc wydanie tych 3 stów nie zrobi mi różnicy.

Maci nie są takie drogie, o ile kupuje się używkę, albo się ma nadmiar czasu, bo Hacka można złożyć za tysiaka, albo nawet stawiać na starych Dellach Optiplexach za 3-4 stówy, ale oczywiście to jest taki drugi Linux dla osób które nie mają zajęcia :P

iPhone SE w swojej cenie i jeżeli chodzi o kompaktowy też nie ma rywali, no chyba że Xperię, ale miałem 2-3 lata i nie lubię.

 

Też coś umiem klepać w webie, miałem projekty na githubie, ale wiesz jak to jest. Chyba wrócę bo ostatnio bardzo się... nudzę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak by ktoś się zastanawiał czy iść na film "Gotowi na wszystko. Exterminator" to śmiało mogę polecić. ;)

 

 

[videoyoutube=y6LFpMgBYRg][/videoyoutube]

 

Coś mi filmy na hackintoshu nie działają. Trzeba mieć wtyczkę flash? Bo youtube działa.

 

//Edit:

Dobra mam, ale chrome jak wczytam skrypty pisze że strona jest niezabezpieczona :/

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, ****** Dzięki Słońce! A popcorn by się przydał. ;)

 

Reghum, Tam pokemony, realne fotony pozbierałeś... ;)

Moim zdaniem, jak masz taką "lekkość informatyczną" to warto w temacie się rozwijać. Pasja sama się nie budzi, trzeba trącić. ;)

 

zupa z rzodkiewek, Sobota ma coś takiego w sobie, że człowiek jakoś odruchowo za szmatę łapie... :D O tej porze roku, to tylko wbić się w fotel z gorącą czekoladą, podziwiać efekty swojej pracy i hygge. :smile:

 

Purpurowy, Na razie mam Króla Rozrywki przez choróbsko nie zaliczonego. :roll: Ale dzięki za polecenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem co to jest ten hackintosh.

 

Mac na zwykłym pcecie lub laptopie. W polsce dosyć popularny, grupa zajmująca się tym ma z 10-20 tysięcy członków.

Nie jest to nielegalne (według Apple jest, ale liczy się prawo polskie/konsumenckie), jest to niedozwolone do pracy zarobkowej.

Wątpię żebym pracował na Macu zawodowo :P Prędzej Arch/Windows więc mi to problemu nie robi.

 

Moim zdaniem, jak masz taką "lekkość informatyczną" to warto w temacie się rozwijać. Pasja sama się nie budzi, trzeba trącić.

Choroba wzięła górę, ale można! Jeszcze jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, TY KONWERSUJESZ! Jak Ci z tym?

 

Spać mi się zachciało :( Idę po drugą dawkę Solianu bo leki trzymam u rodziców.

Ale nie no, jest całkiem ok.

 

Wiesz, aspekt taki, że choroba to jedno, ale możliwość o niej zapomnienia to drugie. Nawet kiedyś ktoś odpisał na możliwość terapii schizofrenii, że jej warunkiem jest brak objawów psychotycznych choroby.

Myślę że w końcu jestem w tym momencie.

 

I znów mi domowy net nie działa chyba ich rozstrzelę w poniedziałek

 

Czekam na światłowody od ponad pół roku, wiem co czujesz :/

 

Ogólnie mam logopedę w poniedziałek na 9, ale już tak często nie jeżdżę na terapię mowy, miałem przerwę 2 miesiące i jest to chyba moja ostatnia wizyta. Po prostu jak będę mieć staż może nie być czasu (chyba że okaże się inaczej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, Na nude - terapia zajeciowa. Ja z poczatku zwyczajnie kolorowanki kolorowalam zeby zajac czyms glowe i siebie. Pomagalo. Najgorzej to wlasnie nie robic nic bo ja rozumiem , jesli jest ostra faza chorobowa to wtedy ciezko dzialac ale jesli jest lepiej to dzialanie jest jak lekarstwo.

 

A na alie buble sie trafiaja. Niestety. Chociaz ja kupowalam dwa razy obudowe do Huaweia i bylam zadowolona . Zalezy na co sie trafi.

 

kosmostrada, Kochana najchetniej to bym sie z Toba chokolady napila ;) Takiej pysznej , korzennej. :105: Popcorn tez by mogl byc :D do chrupania.

 

Popracowalam to mykam zjesc i sie szykowac.

 

Wszystkim zycze udanego weekendu a chorowitkom naszym lepszego samopoczucia . Siooo chorobo! :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, Na nude - terapia zajeciowa. Ja z poczatku zwyczajnie kolorowanki kolorowalam zeby zajac czyms glowe i siebie. Pomagalo. Najgorzej to wlasnie nie robic nic bo ja rozumiem , jesli jest ostra faza chorobowa to wtedy ciezko dzialac ale jesli jest lepiej to dzialanie jest jak lekarstwo.

 

A na alie buble sie trafiaja. Niestety. Chociaz ja kupowalam dwa razy obudowe do Huaweia i bylam zadowolona . Zalezy na co sie trafi.

 

Obudowe czy case?

 

Bo ja wymieniałem tą obudowę co jest łączona z wyświetlaczem, czyli przekładałem płytę główną etc. Ty pewnie mówisz o case.

 

U mnie wszyscy zapadli w sen zimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a światłowód jest bezawaryjny?

 

Nie, ale szybszy. Nie mogę postawić serwera bo mam 1mb (i to mb, nie mB) uploadu. Jedyne co to może gra WWW.

A w pokoju raspberry pi, serwer na APU, thinkpad, laptop, telewizor smarttv który by pociągnął Linuxa.

PSP które może służyć za serwer FTP czy PS Vita...

 

Kiedyś pisałem ile mam urządzeń, ale wziąłbym się za jakiś projekt. Miałem odpalić mapę PokemonGO dla Gutkowa (mieszkam tutaj), ale przestałem grać.

Licencja na specjalny klucz to koło 12-20zł, wychodzi taniej o ~5zł w skali miesiąca niż płatna mapa oferowana np. przez StayPRO, i działa lepiej.

Też fajny projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, podziwiam Cię za takiego dobrego bzika i zakręcenia na punkcie informatycznym.

To już - jak widzę jest Twoją pasją, jeno trzeba to pchnąć do przodu, rozwijać. Masz ku temu predyspozycje.

 

Matko święta, okazało się że włączenie raspberry pi które zużyło przez rok z 10-15zł zwróciło mi 200zł na skoku waluty o 75% w krypto.

Nie wiem czy chcę sprzedawać, bo kurs może znów wy*ebać... Mam jeszcze 400zł w monero.

Gdybym nie sprzedał części miałbym teraz 1300-1500zł.

 

A to była taka zabawa żeby memować znajomym i rodzinie że kopię kamienie. Najgorzej boję się podatków, bo nie ma regulacji prawnej, według mnie giełdy powinny automatycznie go odprowadzać, bo ja nie umiem :/

Ale samo kopanie zajęło coś koło roku, ale nie pochłonęło dużo prądu, więc oczywiście jestem na plusie.

 

Chyba z kumplem zainwestujemy w lokal dla hackerspacu jak już pisałem i tam będziemy ogrzewać pomieszczenie Radeonami XD

 

Ehh :P Ale znów nie mam co robić. Uszczęśliwiło mnie to trochę, ale znów będę szukał zajęcia bo włączenie/skonfigurowanie koparki to pół godziny roboty a sprawdzenie kursu 10 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę w poniedizałek Orange i chrzanię wszystko bo mnie szlak trafia a moja córka już cholery dostała

 

Jaki orange? Kablowy? Jaka prędkość?

 

Ja mam 20/1 na całą rodzinę i nie narzekam, prócz tego słabego uploadu i w przypadku aktualizacji komputerów szlag mnie trafia (no, mieć tyle sprzętu to może).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, a jaki provider? pingi znośne?

 

Orange, ale za chyba 70zł, bo muszę utrzymywać linię. Światłowód 100/100 wychodzi taniej niż ten (a 300/300 10 zł drożej z tego co pamiętam).

Pingi w miarę ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lek bez działania uzależniającego polecacie na uspokojenie?

 

Hydroksyzynę, ani się nie uzależnisz, ani to mocne (chociaż ja brałem 30mg na sen).

10mg weź i nie powinno cię zmulić o ile nie jesteś odrazu bardzo spokojny, bo słyszałem od kogoś że go ścinała taka dawka na 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum, próbowałem, ale zamiast mnie uspokoić to tylko mnie usypiało. Kilka miesięcy temu na 2mg relanium się świetnie czułem, tylko niestety nie można go długo brać, bo uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×