Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór...

 

Ciężki dzień, zamulenie, senność, niechęć do wszystkiego.

Upiekłam jednak, zaplanowane wczoraj, ciasto kokosowe. Bardzo smaczne, niezbyt słodkie.

Poza tym, jedynie obiad i ogarnięcie mieszkania wyszło mi jako tako.

Ale trudno, zmuszać się nie muszę, więc niech będzie jak jest...

Czytam...

 

Czy znacie prace tej Pani: http://thework.com/sites/thework/polski/ ?

http://agnieszkamaciag.pl/4-pytania-ktore-zmienia-twoje-zycie/

 

Poczytałam na ten temat i zainteresowałam się. Chyba kupię książkę / w mojej bibliotece nie ma /?

 

Miłego wieczoru :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyspiarzy

 

 

misty-eyed,

 

Jako tropiciel różnych szarlatanów tą Panią również kojarzę i odradzam, nie bede się rozpisywał bo nalewam wodę do wanny, po kąpieli poszukam jakiegoś gotowca w necie na jej temat, ona jest dość znana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór Puchaci! :smile:

 

Dopiero do chałupy wróciłam, taki tydzień, bez domkowania.

U kosmetyczek jak zwykle pośmiałam się, próbki dostałam, pazurki gołe odpoczywają od hybrydy do stycznia.

Strasznie dziś czarno było, przydałby się jakiś okruszek światła.

 

Miłego wieczoru!

 

paramparam, Czerwona szminka, wow! :105: To tak od razu na poważnie. :smile: Styl retro jest fajny.

Dobrze, że się odezwałaś!

 

tosia_j, Dużo uścisków przesyłam...

 

misty-eyed, niecały, Katie Byron już polecałam tutaj. Czasami wystarczy zdjąć otoczkę "duchowości", a pod spodem jest całkiem dobre narzędzie. Nie do wszystkiego się nadaje, mimo twierdzeń Katie, ale do pracy nad własnymi przekonaniami w stosunku do innych ludzi sprawdza się.

 

misty-eyed, Książka jest nie do dostania, ja przeczytałam po angielsku, przyjaciółka ściągnęła przez Amazona.

 

niecały, Żeby być tropicielem trzeba posłuchać, lub przeczytać, a nie tylko opierać się na sądach innych. ;) Rozpisanie swoich przekonań i zastanowienie się nad tym nie powoduje cudu i nie jest remedium na wszystko, ale jest bardzo dobrym konkretnym narzędziem. Obejrzałam chyba wszystkie jej filmiki na YT, niektóre mnie umęczyły, ale tam gdzie jest konkretna robota nad przekonaniami sprawdza się. Mi to pomaga. Czasami warto odrzucić uprzedzenia, bo pod tym jak to nazwała Cyklopka "New Age'owskim" bleblaniem jest pomocny konkret.

A wierz mi , kto jak kto, ale ja jestem przeczulona na punkcie lania wody i sprzedawania oczywistych oczywistości. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję tylko energetyki

I co daje taki energetyk, jakąś super moc? Lepiej się po nich czujesz?

 

Tak, faktycznie lepiej się czuję, ale może to po prostu zwykłe uzależnienie. Akurat miałem skopany sen, więc trochę pomogło.

Zostało udowodnione że kofeina pomaga na negatywy schizo. No i to po prostu smakuje.

Ale jako tako bezpośredniego efektu na jeden dzień nie zauważam, prócz tego, że czasami mam tak że jestem senny i to pomaga w ogarnięciu się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór! :papa:

 

To ja tak w powyższym temacie dorzucę malutki fragmencik z ulubionej "mojej" książeczki, ku pokrzepieniu... ku wsparciu... ku zrozumieniu...ku miłości!

Może to i oczywista oczywistość... ;) ale mi to pomaga, podnosi na duchu, umila szary dzień. Prostymi słowami, ale dociera głęboko.

 

Szczęście owocem dobra

 

„Poszukiwacz dobra jest człowiekiem, który szuka dobra i znajduje je w sobie samym, innych ludziach i wszystkich życiowych sytuacjach.

Prawdopodobnie znajdujemy wszystko, czego szukamy. Jeśli wyruszymy na poszukiwanie zła, odkryjemy całe jego złoża. Jeśli zaś postanowimy szukać dobra okaże się, że także mnóstwo dobra czeka na odkrycie.” (J.Powell)

 

Trzeba z całą pokorą szukać dobra w sobie. Ono jest w każdym. Być przyjaznym dla samego siebie. Kochać siebie. Ten, kto tego się nauczył będzie umiał kochać innych „jak siebie samego”.

Potrzeba też tak oczyścić swoje nastawienia i oczy ducha, by zobaczyć dobro w innych. Ono też tam jest.

Jak to dobrze, gdyby ktoś kiedyś mógł nam powiedzieć:

„Kocham cię za wyciąganie na światło dzienne całego drzemiącego we mnie piękna, leżącego zbyt głęboko, aby ktokolwiek zdołał je dostrzec”. (Roy Croft)

Dostrzec to, czasem znaczy jakby wyczarować to piękno i dobro w człowieku.

I wreszcie dostrzec dobro w przychodzących sytuacjach. Obrócić je od tej strony. A to od nas zależy.

Korzyści lub cierpienia, jakich źródłem jest życie, zależą zwłaszcza od naszego ustawienia się w stosunku do nich.

Trzeba ciągle próbować otwierać nowe drzwi. I wkładać nasze sytuacje w nowe ramy. One inaczej wtedy wyglądają.

 

frag. „Sekrety szczęścia” – ks. psycholog Mieczysław Nowak :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ;)

Kto poradzi co trzeba zainstalować jeżeli nie wyświetla Mi na forum filmików z Youtube?

Kiedyś to wiedziałem ,ale zapomniałem ;)

Mam na nowo zainstalowany Windows.

Za pomocne rady z góry dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Purpurowy,

 

Cześć

 

 

kosmostrada,

 

niecały, Żeby być tropicielem trzeba posłuchać, lub przeczytać, a nie tylko opierać się na sądach innych.

 

:o:o:o:nono:

 

Tutaj wspomniany artykuł, na którym oparłem swoje sądy :oops:

http://blog.krolartur.com/anty-guru-byron-katie/

 

W nim jest nie tylko krytyka, ale też coś więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akolita, Wyślij Mi Sms- do Adobe Flash Player i póżniej podasz mi kod ;)Bo tego wymagają

Aaaa zapomniałem Ty jesteś jak ten praczłowiek jaskiniowiec i nie posiadasz Smartfona czy innej chociażby kultowej Noki 3310.

No cóż w każdym razie dzięki za chęci i podpowiedż :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :D

 

kosmostrada, ja w oryginale nie przeczytam, bo mój angielski jest za słaby. Zerknęłam na allegro i być może tam znajdę coś. A jeśli nie, wpadnę do antykwariatu...o ile nie zrezygnuję wcześniej :D Moim zdaniem warto zaglądać do różnych źródeł, choćby dla porównania, weryfikacji własnych przekonań, potrzeb...

 

niecały, mimo to, jeśli uda mi się zdobyć tę książkę, przeczytam, bym mogła odpowiedź sobie, czy zawiera ona treści dla mnie zrozumiałe i ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niecały, Oj Niecały, Niecały... Rozmawiasz z kimś kto ma naturę dziennikarza śledczego, jeśli chodzi o zbieranie informacji... ;) Może to jest prawda, co ten pan napisał, nie wiem. Gdzie są źródła tych informacji, ja się pytam? Bo ktoś powiedział, bo w necie napisali? Przepraszam, ale mój stopień nieufności jeżeli chodzi o zbytnie wychwalanie kogoś, jak i o zbytnie poniewieranie kimś drastycznie wzrasta. :smile:

A odwrócenie nie polega na tym co ten pan napisał, choć może tak to być źle interpretowane i faktycznie takie mogą być zonki. Z resztą jest to najmniej cenny element zestawu pytań moim zdaniem i przyznam się, że go zbytnio nie używam.

 

Jak już kiedyś pisałam z Cyklopką, tak, jest to produkt, dobrze sprzedający się i zapewne bez całej tej moim zdaniem bezwartościowej otoczki, by się tak nie sprzedał. Ja nie czuję się oszukana, bo nie zapłaciłam za to ani grosza, bo wszystko jest w necie, za darmo, a książkę i tak pożyczyłam. ;) Dlaczego więc miałabym na to pluć?

 

To jest dłuższa dyskusja, nawet na osobny wątek, ale wydaje mi się, że co sobie wybieramy do pomocy jest naszym wyborem, nikt nam nie każe, mamy do tego prawo, a mamy również mózgi by oddzielać ziarno od plew. Więc dopóki jest wszystko zgodne z prawem, po co organizować polowania na czarownice. Lepiej czas przeznaczyć na zrobienie czegoś realnie dobrego, z dobrą energią. Taką jak opisała Mirunia.

 

misty-eyed, :great: No właśnie, bo istotą jest wyrobienie sobie WŁASNEGO zdania.

 

paramparam, To już Ci życzę sympatycznego piąteczku! :smile:

 

WolfMan, Purpurowy, :papa: jak tam Chłopaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×