Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

mirunia, dzisiaj dochodzę do siebie, jestem troszkę osłabiona, w tej chwili fizycznie, bo psychikę jakbym już oczyściła-relaksacje. Teraz nie robię nic, już trochę porządków zrobiłam, pranie się pierze, obiad gotowy /zwykły makaron z serem i skwarkami/rzadko to robię, ale lubię i mało pracy, szczególnie, że przez cały tydzień gotuję dwudaniowe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, ja zażywałam 2 x 40 mg, dawka 3x10mg nie powinna Ci zaszkodzić, 10 zlecają nawet dzieciom. Spróbuj kochana, jesli zauważysz, że bardzo Ci spadnie, nie weźmiesz 3 dawki. Czy Ty masz stwierdzone nadciśnienie, czy masz zalecony propranolol ze względu na objawy nerwicowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, i bardzo dobrze, że zachowujesz ostrożność. Teraz dopiero sprawdziłam, że Tritace to również lek na nadciśnienie, pomyliłam go z innym lekiem. W takim razie rzeczywiście trzeba uważać, by nie obniżyć ciśnienia za bardzo. Ja biorę Isoptin i Tertensif i w sumie to daje dobry efekt. Isoptin jest lekiem dość stary, ale wraca podobno do łask, zażywam go już 18 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, propranolol to bardzo dobry lek, choć leciwy. Ma również pewne działanie p/lękowe. 10 mg to minimalna dawka, w migrenach bierze się 80 mg trzy razy dziennie (oczywiście nie od razu, trzeba do tego dochodzić powoli). Z tego co pamiętam, to propranolol głównie działa na obniżenie tętna, a ciśnienie maleje przy okazji jakby, ale można sobie zwiększyć dawkę np. do 20 mg i zobaczyć, jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonsai, zgadzam się. Mój znajomy super lekarz/starszy pan/, który twierdził, że Amerykanie po 40-ce profilaktycznie zażywali propranolol, teraz zapewne mają już inny :roll: W nerwicach od lat jest zalecany.

bonsai, Tritace, który bierze mirunia, też obniża ciśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, zaraz chyba piszę do koleżanki, że nie chcę już nigdzie wychodzić w ten weekend i się doziębić.

 

Teraz jeszcze mam naukę na jutro, chęć do pogrania, no i trochę popracować przy komputerze, poszukać materiałów do nauki kolęd i piosenek dla dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×