Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

amelia83, dobrej nocy. ;)

 

czarnobiała mery, ja miałem trochę inaczej. Bez leków też miałem euforię, ale taka w granicach normy. Po wenli było strasznie. Początkowo jeszcze to mi nie przeszkadzało, ale później tak się rozrosło, że nie można było tego opanować... Po niektórych lekach też pobudzenie było zbyt duże, ale nie takie coś jak po wenlafaksynie...

 

Jaki neuroleptyk bierzesz?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnobiała mery, osoba w manii, czy hipomanii nigdy nie powie, że czuje się źle [nie twierdze, że masz ją, bo nie diagnozuje się przez internet], ale ja tym razem na pytanie o samopoczucie, zamiast ogólnych określeń typu "dobrze", "źle" opisałabym dokładnie czym się to samopoczucie przejawia, bo szczerze zaniepokoiło mnie to wydawanie dość dużych sum pieniędzy lekką ręką w połączeniu z super podwyższonym nastrojem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramanujan, to tak jak ja, też raczej agresja i gadulstwo, bym nie dopuszczała do głosu. Lekarka mnie się pytała czy bywa że mam wyższą samoocenę Bywa że lepiej o sobie myślę. W sumie to wzięłam biorę tylko rano abilifi 15 mg i znów jestem pewniejsza siebie bodajże od drugi dzień ( tyle mam zalecone). Neuroleptyki sprawiają że tracę tą pewność, jestem bardziej zamknięta w sobie tylko po kilku dniach bardziej agresywna, wszystko mnie drażni, potrafię się okaleczać, bić, drapać, a potem coraz gorzej spada nastrój, beczę co chwilę, złoszczę się, wściekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam napady śmiechu, nawet jak jestem sama, po prostu jest mi wesoło cały czas nawet bez powodu :D

Ramanujan, zipragen biorę.

acherontia-styx, to myślisz, że mam powiedzieć, że wydałam te pieniądze - to wstyd trochę, w tym miesiącu na niepotrzebne rzeczy wydałam jakieś 7 tys. w tym 2 tys. w jeden dzień. :oops: Przecież nie powiem o tym lekarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnobiała mery, to już nie chodzi o kwoty. Przecież każdy może sobie kupić coś droższego jeśli go na to stać.

Ale sama też napisałaś, że wydałaś te pieniądze na rzeczy niepotrzebne. To w połączeniu z Twoją "mocą", gotowością do działania i to na tyle nasiloną, ze aż nie możesz się skupić na niczym konkretnym jest już niepokojącym objawem.

A masz problemy ze snem? Ale w takim sensie, że mogłabyś nie spać całą noc, lub spać po 2-3h i nic by Ci nie było, nie czułabyś zmęczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramanujan, nie wiem. Zmieniłam lekarkę i powiedziała że efka schizo to na pewno nie i że będzie mnie diagnozować od podstaw. W sumie to miałam tak tylko z 10 lat temu i więcej że zdarzały mi się skoki takie znaczne ze inni zauważali, potem zauważyłam ( i lekarka była tez, więc dodała lit) że mam latem lepsze, a zimą walczę z depresją. Teraz mam silne wahania. Neuroleptyki mnie najlepiej wyciszają no i głodzenie po pewnym czasie sprawia że i tak i siak nie ważne co bym brała wpędza w depresję po dłuższym czasie. Neuroleptyki mi są potrzebne jak woda, a ta mi chce je odstawić :/ Pogadam z nią bo widzę że jest coś nie tak i albo zwiększy stabilizatory choć nie byłabym za tym bo boję się, albo zostawi co by było lepsze. Ja cały czas zachowuje duży krytycyzm co do mojego wzrostu samopoczucia, więc czy chad :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, lekarz chyba powienien zauważyć manię? Przecież oni od tego są... U mnie na szczeście obyło się bez hospitalizacji, ale wolałbym żeby ta mania do mnie nigdy więcej nie wróciła...

 

-- 28 lip 2014, o 00:31 --

 

Nie wiem, czy ktoś został jeszcze. W każdym razie dobrej nocy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramanujan, przy rozhuśtanej na maksa manii widać ja na kilometr, ale w początkowych etapach jeszcze może przejść niezauważona.

Zresztą bądźmy szczerzy....jak wygląda wizyta u większości lekarzy?!

-Dzień dobry, jak się pani czuje?

-Dobrze.

Bach, recepta i koniec. Mało który lekarz przy kontrolnych wizytach dopytuje dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, to zależy jaki lekarz. Mnie nawet państwowo wypytywała zwykle lekarka, co u mnie i jak się czuję.

 

-- 28 lip 2014, o 00:45 --

 

acherontia-styx, dobranoc. ;) Muszę jutro na terapię wstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×