Skocz do zawartości
Nerwica.com

Masa, masa, masa, czyli Forumowa Grupa Kulturystyczna


Gość Dżejmson

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłam podsumowanie swojego "sportowego życia". Zaczęłam ćwiczyc 19 tygodni temu. na początku bardzo regularnie, potem róznie bywalo, przerwa świąteczna itd ( generalnie mam 3 tygodnie w których nie ćwiczyłam) świeta, wizyta rodziny, i choroba. wiec zostaje 16 ćwiczących. w każdym tygodniu ćwiczącym jest to minimum 2 razy, ale najczęsciej 3 albo 4

 

zaczynałam bardzo marnie bo jestem nie dośc ze grubasem to grubasem starym wiekowo. Korzystałam z planu, zaczynalo sie od 14 minutowych treningów, plus rozgrzewka, rościaganie czyli z pól godziny.( ale plan mialam polecony od osoby ktora korzystajac z niego schudła, 16 kilo w pierwszych dwóch miesiacach)

Wypluwałam płuca na początku biegając minutę, tydzien temu przebiegłam 3 km, plus biegam szybciej niz na początku( choc dalej wolno, nie oszokumy się :)

od dwoch tygodni ćwiczę dużo ostrzej, zmieniłam plan biegowy na bardziej intensywny, 3 dni temu postanowiłam robic dwa na raz. w dni kiedy nie biegam szybko maszeruję. treningów 5- 6 tygodniowo

 

nie jestem na diecie, nie jadam śmieci, ot zwykłe domowe żarcie, słodycze czasem mała ilośc. 2 ciasteczka, czy jeden pączek. Ilości zwyczajne bym powiedziała. ani sie nie głodze ani nie obżeram. ( no święta to wiadomo ze makowca jadłam codziennie póki był ;), ale te 2 świateczne kilogramy szybko same spadły )

nie spodziewam sie zrzucic 2 kilo tygodniowo bez diety, ale w 16 tygodni ćwiczen( lekkich bo lekkich) nie powinnam moim zdaniem przytyć 5 kilo :(

 

 

musiałam popłakac. dziekuje za uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie od klasycznych aerobów lepszy jest trening HIIT (interwałowy), ale oczywiście są nadal spory co do efektywności aerobów. Tylko, że do HIITa trzeba mieć już jako taką kondycję, bo inaczej po treningu się zdechnie, przykładowo rozgrzewka wolnym biegiem i sprint 10-15 sekund i 45-60 sekund przerwy truchtem, powtórz co najmniej 5 razy, ostro daje taki trening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie interwały. marsz z biegiem przeplatany. teraz mam taki plan, ze mam 8 trzydziestek, potem 5 minutówek, a potem 3 razy minuta marszu na 2 biegu. i różnie sobie biegam. zalezy od poziomu zmeczenia. jedno szybciej drugie wolniej....

 

ale na taki jak mówisz to jeszcze raczej nie mam kondycji, zeby po sprincie odpoczywac w truchcie. jak ostro biegne to musze odpocząc w marszu

 

-- 20 sty 2014, 00:23 --

 

przykładowo rozgrzewka wolnym biegiem i sprint 10-15 sekund i 45-60 sekund przerwy truchtem, powtórz co najmniej 5 razy, ostro daje taki trening.

wiesz co, spróbuje. jutro mam dzien odpoczynku, ale we wtorek spróbuje. nie bede sie porywała z motyka na słońce, wiec ustawie sobie 10 sekund szybko na 60 truchtu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie interwały. marsz z biegiem przeplatany. teraz mam taki plan, ze mam 8 trzydziestek, potem 5 minutówek, a potem 3 razy minuta marszu na 2 biegu. i różnie sobie biegam. zalezy od poziomu zmeczenia. jedno szybciej drugie wolniej....

 

ale na taki jak mówisz to jeszcze raczej nie mam kondycji, zeby po sprincie odpoczywac w truchcie. jak ostro biegne to musze odpocząc w marszu

 

-- 20 sty 2014, 00:23 --

 

przykładowo rozgrzewka wolnym biegiem i sprint 10-15 sekund i 45-60 sekund przerwy truchtem, powtórz co najmniej 5 razy, ostro daje taki trening.

wiesz co, spróbuje. jutro mam dzien odpoczynku, ale we wtorek spróbuje. nie bede sie porywała z motyka na słońce, wiec ustawie sobie 10 sekund szybko na 60 truchtu

Dlatego właśnie trzeba najpierw trochę pobiegać "normalnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupmitrumne, Ćwiczenia nijak,żarciowo lepiej,w sensie 0 węglowodanowych syfów .

 

Tomorrow wolne,to można co poćwiczyć i żarciowo też.

 

Patrząc przez pryzmat ilości moich prób "zabierania się za wagę",póki co spoko.

 

 

Choć fakt,obiektywnie patrząc cudów nie dokonałem,ale jakiś mikroskopijny sukces choć :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×