Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

pralinka1, mi to dokucza już 2 lata z przerwami, a odkąd biore właśnie żelazo to częściej. też byłam u lekarza i wszystko ok. mi maści takie jak procto hemolan czy coś nie pomagają, ale triderm był świetny. mnie też swędzi i piecze na zewnątrz i ta maść pomaga w mgnieniu oka, wypróbuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pralinka1, no właśnie ta maść jest na receptę, ale możesz zapytać czy mają odpowiednik bez recepty, ja jutro tak zrobię bo już też nie daję rady. możesz wybrać się do lekarza rodzinnego, ale tylko po receptę, bo byłaś badana kilka razy i wszystko było dobrze, więc nie masz sie czym martwić. ja też już sie tym nie przejmuje, tzn nie myślę, że to coś poważnego. jakby to było coś poważnego to przez te dwa lata zdążyłabym 3 razu zejść z tego świata. nie martw sie, spróbuj kupić tę maść ale odpowiednik o bardzo podobnym składzie.

 

mnie też badał rodzinny i raz na pogotowiu jak spadłam ze schodów i zbiłam sobie kość ogonową, bo miałam wtedy krwawienia z odbytu. nie ide do specjalisty, nawet mnie na to nie stać teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam bardzo osłabiona.. czasem miałam ochotę leżeć tylko na kanapie, bo nie miałam siły. Mdłości to była norma - chodziłam z reklamówką po sklepie w razie gdybym miała zwymiotować. Do tego mega ataki paniki i epizody kołatania serca.

 

Nosz u mnie identycznie, z tym że wszystkie badania z krwi i usg tarczycy w normie :( Czy hashimoto może być az tak podstępne, by nie uwidaczniało się w badaniach?

 

Podobno są przypadki kiedy hashi nie wychodzi w badaniach, ale zwykle widać ją w przeciwciałach antytpo lub antytg, ft3 i ft4 lub usg tarczycy. Tak jak wspomniałam ja mam hashi, a wyniki tsh, ft3 i ft4 mieszczą się zawsze w normach laboratoryjnych, mam tylko te przeciwciała, ale też nie jakoś bardzo dużo.

 

-- 22 sty 2015, 00:46 --

 

Wiecie co? Ostatnio codziennie zapisuje co mnie boli i jak się czuje. To w ramach terapii. Przynajmniej jak znowu zacznę sobie coś wkręcac to przejrze notatki;)

 

Notatki dobra rzecz. Dobry pomysł :)

 

Na forum tarczycy pisza, ze niby wszystko to jest w normie, juz nie wiem co mam myslec bo dla mnie to idiotyzm jak ktos pisze, ze ft3 w porownaniu z tsh jest realatywnie wysokie- co juz oznacza ze to coś nie tak, a potem pisze, ze ok.

 

Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.

 

Ewelinka, ja w ogóle odradzam korzystanie z forów zdrowotnych na gazeta.pl bo z uwagi na brak stałego moderowania ludzie tam totalnie świrują i snują nieprawdopodobne teorie - ja po lekturze ich podforum o nazwie "zdrowie kobiety" wkręciłam sobie potworniaka narządów rodnych, bałam się chodzić i podnośić ciężkie przedmioty; po USG okazało się że bebechy mam do pozazdroszczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam bardzo osłabiona.. czasem miałam ochotę leżeć tylko na kanapie, bo nie miałam siły. Mdłości to była norma - chodziłam z reklamówką po sklepie w razie gdybym miała zwymiotować. Do tego mega ataki paniki i epizody kołatania serca.

 

Nosz u mnie identycznie, z tym że wszystkie badania z krwi i usg tarczycy w normie :( Czy hashimoto może być az tak podstępne, by nie uwidaczniało się w badaniach?

 

Podobno są przypadki kiedy hashi nie wychodzi w badaniach, ale zwykle widać ją w przeciwciałach antytpo lub antytg, ft3 i ft4 lub usg tarczycy. Tak jak wspomniałam ja mam hashi, a wyniki tsh, ft3 i ft4 mieszczą się zawsze w normach laboratoryjnych, mam tylko te przeciwciała, ale też nie jakoś bardzo dużo.

 

-- 22 sty 2015, 00:46 --

 

Wiecie co? Ostatnio codziennie zapisuje co mnie boli i jak się czuje. To w ramach terapii. Przynajmniej jak znowu zacznę sobie coś wkręcac to przejrze notatki;)

 

Notatki dobra rzecz. Dobry pomysł :)

 

Na forum tarczycy pisza, ze niby wszystko to jest w normie, juz nie wiem co mam myslec bo dla mnie to idiotyzm jak ktos pisze, ze ft3 w porownaniu z tsh jest realatywnie wysokie- co juz oznacza ze to coś nie tak, a potem pisze, ze ok.

 

Mówisz o gazeta.pl? Tam ci ludzie są trochę ześwirowani jak dla mnie.. każdy objaw nawet swędzenie w uchu uważają, że jest od tarczycy. Z doświadczenia wiem, że w wielu kwestiach nie mają racji, ale lekarza dobrego mi polecili.

Na forum tarczyca coś tam, ale każdy endokrynolog zauważy, że jeśli mam full badań specjalistycznych za grube pieniądze i nic nie wykryto , to nie można zwalać tego tylko na nerwicę, jeśli hormony na mój wiek nie są na odpowiednim poziomie, mimo tego, ,że mieszczą się w normach laboratoryjnych jak patrzy się na nie pojedynczo, to po przeliczeniu norm % są na niewłaściwym poziomie. Dziś jestem słaby, coraz większe nudności, rano byłem zrobić OB prywatnie, bo przy morfologii i tego internistka nie zaznaczyła, morfo była ogólnie dobra, ale OB nie było, boję się, że będzie 3 cyfrowe i, że to rak. Bolą nie stawy nie mogę klękać na twardym podłożu bo od razu mam siniaki na stawach i przy dotyku jak naciskam stawy rąk i nóg to boli wtedy cała noga lub ręka miał tak ktoś? Boję się, że to rak kości.

 

Znów się zaczęły maratony badań

Morfologia z TSH

Potem Usg tarczycy

Hormony tarczycy

Teraz OB, hah , ale no nie pracuje ona prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś jest u mnie na rzeczy z tą tarczycą? W sumie od lat lekarze "podejrzewają" u mnie problemy z tarczycą (tata ma wole, babcia je miała - w sumie zawsze zaznaczają taki wywiad w karcie), ale że podstawowe badania nie potwierdzają, to temat uważają za zakończony. Może jakaś pogłębiona diagnostyka? Coś poza usg i tsh? Chyba przejadę się do laboratorium i powiem, żeby mi zrobili wszystkie dostępne badania tarczycy :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OB mam 2mm/h to chyba dobre? Czyli morfo dobra, ob dobre, jedynie moge sie leczyc na tarczyce, no bo chyba nie warto na chlamydie i bolerio wydawac kase?

A kto cię z dobrymi wynikami będzie na tarczycę leczył?

 

 

malenstwo31 fajnie z tymi notatkami, jeszcze na końcu pisz daty kiedy ci przeszło i jak się potem z tego sama śmiałaś :D

 

 

 

U mnie po staremu czyli ok :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OB mam 2mm/h to chyba dobre? Czyli morfo dobra, ob dobre, jedynie moge sie leczyc na tarczyce, no bo chyba nie warto na chlamydie i bolerio wydawac kase?

A kto cię z dobrymi wynikami będzie na tarczycę leczył?

 

jak to? ja miałam dobre wyniki, wszystko w normie, a się leczę, bo mam hashi. trzeba znaleźć lekarza, który będzie leczył.

 

Ku%$a ma$ pier%$#@ny szpital.. zrobiłam dziś komplet badań tarczycowych i wcale nie mam tsh prawie zero, a po zmniejszeniu dawki leku, którą mi zasugerowali jest znowu za wysokie!

 

tsh: 2,42 (0,27-4,2)

ft3: 2,32 (2-4,4) -9%

ft4: 1 (0,93-1,7) -13%

anty tpo" 129,9 (<34)

anty tg: 75,8 (<115)

 

Czyli podsumowując wracam jutro do swojej dawki 50, a oni ch%$ się znają. Wygląda na to, że dawka 50 na pewno nie jest za duża jak nie za mała. Zobaczymy co powie w poniedziałek moja endokrynolog.

Zrobiłam sobie dziś też usg tarczycy.. nie mam żadnych guzków, ale tarczyca jest niejednorodna i wygląda ponoć typowo dla hashi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem po TK zatok. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku. Zatoki drożne, przegroda krzywa (normalka), i jakaś pusta przestrzeń w nosie ale to chyba nic takiego...Skąd więc u mnie spływająca flegma?? :bezradny:

 

A takto jakoś leci. Objawy jak były , tak są, chociaż nieco w mniejszym nasileniu. Ogladał mnie ortodonta i zalecił jeszcze wizytę u neurologa a dalej obejrzą mnie chirurdzy szczękowi. Pomijając flegmę ortodonta uważa, że moje uciski to przykurcze mięśni podgnykowych z przodu szyi.

 

NIestety nie dam rady przeczytać Waszych postów z ostatnich dni kiedy mnie nie było. Jak macie ochotę napiszcie mi co u Was i przy okazji podsumujcie ostatni okres.

Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alice in wonderlandMyślałem kochana, gdzie zniknęłaś. :) U mnie hmm nie jest super, ale przynajmniej jestem teraz w związku i na polu uczuciowym jest super, szukam obecnie pracy dość intensywnie. Ale samopoczucie fizyczne nie jest fajne: napady gorąca, męczliwość, potliwość, zawroty głowy , bóle stawów przy dotyku, otępienie czasami. Znów wpadłem w wir badań: Usg tarczycy - ok, Hormony tarczcy - w normach laboratoryjnych, ale po przeliczeniu procentowym złe i na mój wiek niekorzystny wynik, Morfologia ok, OB- ok. No i przytyłem sporo dość, bo ok 8 kg przez miesiąc, nie wiem czy to do Mozarinu, czy to hormony.A co tam u Ciebie? Ja już nie mam napadów lękowych, natrętnych myśli itp. czylko te fizyczne, czasem tylko niepokój w żołądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinister, no w sumie to troszkę zniknęłam...ale co jakiś czas zagladnę tu. U mnie nic nowego, ciągle gluty w gardle i dyskomfort/ucisk w szyi. Ale podsumowując nieco mniej intensywne. Czekają mnie jeszcze wizyty u lekarzy ale robię to rzadko więc trochę potrwa zanim coś więcej się okaże.

Fajnie, że przytyłeś. MOze od tego Mozarinu ? ale nie znam tego leku. No i dobrze, że nie masz już lęków, moje tez nieco mniejsze, bardziej takie napiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przytyłem sporo dość, bo ok 8 kg przez miesiąc, nie wiem czy to do Mozarinu, czy to hormony.

 

moim zdaniem od leku.. siostra mojego faceta waży chyba z 15 kilo więcej po lekach psycho, a była bardzo szczupła. Między innymi dlatego ja nigdy nie chciałam nic brać. Pół życia miałam zaburzenia odżywiania w tym anoreksję, bulimię ćwiczeniową i kompulsy i świadomość możliwości przytycia nadal choćby nie wiem co jest dla mnie ciężka do dopuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma zasady, chyba to zalezy od organizmu. Ja nie przytyłam ani grama[/quotedokładnie, bo ja brałam na samym poczatku leki z tej samej grupy co TY Esciltil i przytyłam 8 kg w kilka mięsięcy będac pod opieką dietetyka i ćwicząc regularnie. chyba samym powietrzem tyłam:)

 

-- 23 sty 2015, 08:29 --

 

Sinister' date='[/b'] no w sumie to troszkę zniknęłam...ale co jakiś czas zagladnę tu. U mnie nic nowego, ciągle gluty w gardle i dyskomfort/ucisk w szyi. Ale podsumowując nieco mniej intensywne. Czekają mnie jeszcze wizyty u lekarzy ale robię to rzadko więc trochę potrwa zanim coś więcej się okaże.

Fajnie, że przytyłeś. MOze od tego Mozarinu ? ale nie znam tego leku. No i dobrze, że nie masz już lęków, moje tez nieco mniejsze, bardziej takie napiecie...

dobrze,że idzie ku dobremu:) ja w sumie też teraz bardziej mam napięcia niz ogromne lęki:) chwilo trwaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj maleństwo zazdroszcze Ci dobrego samopoczucia, u mnie bez zmian, dziwny bol glowy, czasami pulsowanie w jednym uchu i mylenie slow np chce zawołać synka, a mowię imię córeczki... I zapominanie... Boje sie, strasznie sie boje ze to ... Plus ogólne bole kosci całego ciała, obawiam sie najgorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×