Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

A co Ci ogólnie mowil? Ze TY powinnas zrobić? 

Nam to wystarczyłoby na 20 lat mysle :D 

 

Ja za to dzisiaj się wypróżniłam normalnie. Przynajmniej pierwszy raz. Żołądek mnie - odpukać - nie piecze, a drugi dzień nie jem chleba. Może cos w tym jest. Spać mi się chce, ale spałam jakieś sześć godzin, wiec pewnie dlatego ;) 

Nie no powiedział ze on nie widzi potrzeby żeby kierować mnie na kolonoskopie. Ale powiedział tylko jedno...ze czasem inne badania typu morfologia która wyszła dobrze, kalprotektyna która JEGO zdaniem wyszła by dobrze mi może nie wystarczyć . Nawet powiedział mi na wizycie „na ile dni uspokoi panią ta wizyta? Dwa gora trzy?” Powiedział ze jeśli w końcu jak to się mówi dotrę do muru i nie będę wierzyła w Żadne diagnozy to wtedy może pomoc tylko kolonka🤷🏻‍♀️ Ale ja się okropnie boje. Takze sytuacja bez wyjścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każde inne badanie poza kolono może nic nie pokazać, poza tym podczas kolono można od razu usunąć polipy. 

Inna kwestia że jak nas tutaj czytam to czy nam się podoba czy nie, większość ma po prostu refluks czy IBS. Po prostu jak człowieka boli miesiąc czy pięć to zaczyna się martwić i wymyślać. Jak mnie nic nie boli to się nie przejmuje 🙂. Inna kwestia to bzdety wypisywanie w internecie, wpiszesz żółty stolec, od razu wyskakuje rak trzustki czy wysiadająca wątroba.... to że taki bywa od nadmiaru wody czy IBS to już znajdziesz dopiero na piątej stronie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zakazana88 napisał:

Z ta glowa sie zgodze.

Co mi radzisz z moja trzustka?

 

49 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Ja jebie za przeproszeniem, miałam dobry dzień, a tutaj koleżanka mi pisze, ze ojciec jej kolezanki ma raka trzustki. Masakra po prostu, już od razu mam wizję, że moja rodzina zachoruje, a później oczywiście JA. 

Objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, zakazana88 napisał:

Z ta glowa sie zgodze.

Co mi radzisz z moja trzustka?

Myśle ze to ewidentnie nie jest trzustka tylko nerwobóle. Standardowe u kazdego nerwicowca. Nie wierzyłas ze głowa może dzien w dzien bolec. Pamietasz? Siedem miesięcy się z tym nie mogłaś pogodzić. Zbadali Cię i przeszło. W tym wypadku jest to samo. Nie żółkniesz, nie masz tłustych stolcow, Usg wyszło dobrze, enzymy to samo. Nie masz zadnego raka trzustki aczkolwiek w 100 procentach rozumiem Twój strach. Mogę doradzić Ci to co sama próbuje robic czyli akceptować Swój stan. Czy mi to wychodzi? Nie bardzo 🤷🏻‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Myśle ze to ewidentnie nie jest trzustka tylko nerwobóle. Standardowe u kazdego nerwicowca. Nie wierzyłas ze głowa może dzien w dzien bolec. Pamietasz? Siedem miesięcy się z tym nie mogłaś pogodzić. Zbadali Cię i przeszło. W tym wypadku jest to samo. Nie żółkniesz, nie masz tłustych stolcow, Usg wyszło dobrze, enzymy to samo. Nie masz zadnego raka trzustki aczkolwiek w 100 procentach rozumiem Twój strach. Mogę doradzić Ci to co sama próbuje robic czyli akceptować Swój stan. Czy mi to wychodzi? Nie bardzo 🤷🏻‍♀️

U Ciebie jak w ogóle z dolegliwościami?

Plecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Ja jebie za przeproszeniem, miałam dobry dzień, a tutaj koleżanka mi pisze, ze ojciec jej kolezanki ma raka trzustki. Masakra po prostu, już od razu mam wizję, że moja rodzina zachoruje, a później oczywiście JA. 

 

58 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Zaraz zwymiotuję, teraz się boje :|||||||

I to właśnie jest zmora naszych mózgów, coś się komuś wydarzy a my już interpretujemy i stawiamy siebie na ich miejscu...Jeżeli nie mieliśmy w rodzinie takiego przypadku, to naprawdę jest małe prawdopodobieństwo zachorowania.

Ja właśnie przed chwilą też sobie "znalazłem" nowy obiekt "badań" 😜

Spotkałem znajomego  z synem, pytam: Czy przedszkole też strajkuje, że w tych godzinach spacerujesz z synem ( w formie żartu sytuacyjnego zapytałem)

Na co znajomy, że nie tylko umarła przedszkolanka, miała 30 lat.

Ja oczy jak pięć złotych i pytam co się stało?

Na co znajomy, ze umarła na pneumokoki i teraz sanepid szaleje w przedszkolu.

Wróciłem do domu, i sobie myślę: Na bank jej rodzice nie zaszczepili, cóż tak się zdarza, ale nie był bym sobą, gdybym nie zaczął wertować internetów 🙂 I okazało się ze tym można się zarazić w każdym wieku, jak ja to przeczytałem to już na głos zacząłem się sam z siebie śmiać 🙂  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Myśle ze to ewidentnie nie jest trzustka tylko nerwobóle. Standardowe u kazdego nerwicowca. Nie wierzyłas ze głowa może dzien w dzien bolec. Pamietasz? Siedem miesięcy się z tym nie mogłaś pogodzić. Zbadali Cię i przeszło. W tym wypadku jest to samo. Nie żółkniesz, nie masz tłustych stolcow, Usg wyszło dobrze, enzymy to samo. Nie masz zadnego raka trzustki aczkolwiek w 100 procentach rozumiem Twój strach. Mogę doradzić Ci to co sama próbuje robic czyli akceptować Swój stan. Czy mi to wychodzi? Nie bardzo 🤷🏻‍♀️

Niby akceptuje Ale jak tylko zaboli troszkę mocniej to już swiruje. Ogólnie to jest taki ucisk A nie ból. Nie.wiem już co robić.do tego te plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie w mazowieckim, moja grupa wiekowa czyli 30-40 lat umiera na to góra 2-3 osoby w całej Polsce jakieś 8. Przynajmniej jeśli chodzi o mężczyzn.

A jest to grupa wiekowa która ma kilka milionów osób. Poniżej 30 praktycznie się nie zdąża, jedna dwie osoby. Część z tych osób to genetyka itp.

Mogę wrzucić statystyki z PCO ale zaraz będzie larum że straszę 🙂

80% raka trzustki to osoby powyżej 55-60 roku życia. A jest ich wszystkich chyba 1700 osób rocznie. 

Piszę Wam to ale sam się boję jak cholera 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dante84 napisał:

Teoretycznie w mazowieckim, moja grupa wiekowa czyli 30-40 lat umiera na to góra 2-3 osoby w całej Polsce jakieś 8. Przynajmniej jeśli chodzi o mężczyzn.

A jest to grupa wiekowa która ma kilka milionów osób. Poniżej 30 praktycznie się nie zdąża, jedna dwie osoby. Część z tych osób to genetyka itp.

Mogę wrzucić statystyki z PCO ale zaraz będzie larum że straszę 🙂

80% raka trzustki to osoby powyżej 55-60 roku życia. A jest ich wszystkich chyba 1700 osób rocznie. 

Piszę Wam to ale sam się boję jak cholera 😛

To nie jest dobrym pomysłem, dla osób naprawde mocno sie wkrecajacych 🙂 Ja juz przeszedłem ostra faze wkretów, choc dalej mam obawy  o rozne choroby, ale jakos staram sie to ogarniac w głowie. Poczatki były fatalne, potrafiłem prawie zemdlec przy monitorowaniu swojego ciala, a to ze nie miałem widocznych zyl na dłoni, ze zobaczyłem "pajaczki" na nogach, ze (jak mi sie akurat wydawalo) miałem blade nogi, no całe spectrum zupełnie bezsensownych objawów strachu. Pozniej doszly własnie obawy o trzustke, watrobe, serce itp. Całkiem niedawno wyleczyłem sie z "raka trzustki", Oczywiscie czytałem mnostwo internetow o objawach, wiekszosc z nich miałem, a jakze 😜 Ale Od Lipca tamtego roku do dnia dzisiejszego, jezeli mialbym raka trzustki to zapewne bysmy juz nie rozmawiali, jest to bardzo szybko postepujaca( od wykrycia, bo późno daje jakiekolwiek objawy) i smiercionosna choroba. Takze, postarajcie sie w głowie poukładac puzzle i przestancie sobie wkrecac akurat ten rodzaj nowotworu 🙂 MI chyba(nie jestem pewien) pomogla w pozytywniejszym mysleniu, suplementacja magnezu  i potasu, na opakowaniu zalecana dawka to jedna tabletka dziennie a ja ich jem minimum 8 🙂 Po magnezie to najwyzej rozwolnienia mozna dostac, a ze ja je mam od 8 miesiecy to nie robi to na mnie najmniejszego wrazenia 🙂

Edytowane przez sickman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj z tym magnezem, brałem bardzo długo duże dawki, jak odstawiłem była masakra. 

Akurat takie statystyki że umierają 2 osoby na 2 mln to raczej pomagają :-). Jak wykryli guza na tarczycy to wyszedłem, spojrzałem w plik, śmiertelność praktycznie zerowa. Nie myślę o tym od diagnozy, czyli trzy miesiące. Męczy mnie tylko ten cholerny brzuch, przez bóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sickman napisał:

To nie jest dobrym pomysłem, dla osób naprawde mocno sie wkrecajacych 🙂 Ja juz przeszedłem ostra faze wkretów, choc dalej mam obawy  o rozne choroby, ale jakos staram sie to ogarniac w głowie. Poczatki były fatalne, potrafiłem prawie zemdlec przy monitorowaniu swojego ciala, a to ze nie miałem widocznych zyl na dłoni, ze zobaczyłem "pajaczki" na nogach, ze (jak mi sie akurat wydawalo) miałem blade nogi, no całe spectrum zupełnie bezsensownych objawów strachu. Pozniej doszly własnie obawy o trzustke, watrobe, serce itp. Całkiem niedawno wyleczyłem sie z "raka trzustki", Oczywiscie czytałem mnostwo internetow o objawach, wiekszosc z nich miałem, a jakze 😜 Ale Od Lipca tamtego roku do dnia dzisiejszego, jezeli mialbym raka trzustki to zapewne bysmy juz nie rozmawiali, jest to bardzo szybko postepujaca( od wykrycia, bo późno daje jakiekolwiek objawy) i smiercionosna choroba. Takze, postarajcie sie w głowie poukładac puzzle i przestancie sobie wkrecac akurat ten rodzaj nowotworu 🙂 MI chyba(nie jestem pewien) pomogla w pozytywniejszym mysleniu, suplementacja magnezu  i potasu, na opakowaniu zalecana dawka to jedna tabletka dziennie a ja ich jem minimum 8 🙂 Po magnezie to najwyzej rozwolnienia mozna dostac, a ze ja je mam od 8 miesiecy to nie robi to na mnie najmniejszego wrazenia 🙂

Tylko ja objawy trzustkowe mam dopiero od miesiąca :(

najbardziej ból pleców mi pasuje i ten ból ucisk w boku lub żebrach lewych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zakazana88 napisał:

Objawy?

No z całym szacunkiem, ale chyba ktoś wziąłby mnie za najbardziej okrutną osobę na świecie, jakbym nagle zaczęła wypytywać się o objawy REALNEGO, podkreślam REALNEGO raka, a nie fikcyjnego jak Twój... 

Wyobrażasz sobie, że członek Twojej rodziny ma raka i ktoś pytałby o objawy? Ja bym chyba zamordowała taką osobę... 

5 godzin temu, sickman napisał:

 

I to właśnie jest zmora naszych mózgów, coś się komuś wydarzy a my już interpretujemy i stawiamy siebie na ich miejscu...Jeżeli nie mieliśmy w rodzinie takiego przypadku, to naprawdę jest małe prawdopodobieństwo zachorowania.

Ja właśnie przed chwilą też sobie "znalazłem" nowy obiekt "badań" 😜

Spotkałem znajomego  z synem, pytam: Czy przedszkole też strajkuje, że w tych godzinach spacerujesz z synem ( w formie żartu sytuacyjnego zapytałem)

Na co znajomy, że nie tylko umarła przedszkolanka, miała 30 lat.

Ja oczy jak pięć złotych i pytam co się stało?

Na co znajomy, ze umarła na pneumokoki i teraz sanepid szaleje w przedszkolu.

Wróciłem do domu, i sobie myślę: Na bank jej rodzice nie zaszczepili, cóż tak się zdarza, ale nie był bym sobą, gdybym nie zaczął wertować internetów 🙂 I okazało się ze tym można się zarazić w każdym wieku, jak ja to przeczytałem to już na głos zacząłem się sam z siebie śmiać 🙂  

Masakra z tymi pneumokokami. Dobrze że nie pracuję jednak w szkole. 

No cóż, ja się całkiem realnie boję o swojego ojca, choć czytałam, że raka trzustki dostaję się, oprócz genetyki, też przez fajki, a on na szczęście nie pali, za to pije sporo. A ja? O ile teraz nie mam, to myślę, że dostanę w końcu, jak będę dalej jarać fajki 😐

Edytowane przez alicja_z_krainy_czarów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dante84 napisał:

Uważaj z tym magnezem, brałem bardzo długo duże dawki, jak odstawiłem była masakra. 

Akurat takie statystyki że umierają 2 osoby na 2 mln to raczej pomagają :-). Jak wykryli guza na tarczycy to wyszedłem, spojrzałem w plik, śmiertelność praktycznie zerowa. Nie myślę o tym od diagnozy, czyli trzy miesiące. Męczy mnie tylko ten cholerny brzuch, przez bóle.

Stosunkowo x8 do zalecanej dawki, to raczej nie jest "duzo", Czlowiek stresujacy sie, wymywa z organizmu wiecej tego pierwiastka. W morfologii zawsze, ale to zawsze bedziesz mial wynik w normie 🙂 Organizm Ci wyssie magnez z komorek do zera( nigdzie w zadnych badaniach tego nie zmierzysz) aby byl dostepny we krwi 🙂 Duze dawki szkodza ludzim "zdrowym" 🙂 Ja nikogo do wiekszych ilosci nie namawiam, owszem teraz biore wiecej, ale za miesiac zaczne schodzic do 6 tabletek, pozniej do 4  i zostane na dwoch o ile zobacze lepsze efekty 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zakazana88 napisał:

Tylko ja objawy trzustkowe mam dopiero od miesiąca :(

najbardziej ból pleców mi pasuje i ten ból ucisk w boku lub żebrach lewych.

Słuchaj, mozesz miec 100 roznych powodów, zaczynajac od uchyłka jelita  a konczac na psikusie własnego umysłu. Zapytam, bo nie chce przewalac tylu stron watku, czy bylas juz u lekarza  i robilas jakies badania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

No z całym szacunkiem, ale chyba ktoś wziąłby mnie za najbardziej okrutną osobę na świecie, jakbym nagle zaczęła wypytywać się o objawy REALNEGO, podkreślam REALNEGO raka, a nie fikcyjnego jak Twój... 

Wyobrażasz sobie, że członek Twojej rodziny ma raka i ktoś pytałby o objawy? Ja bym chyba zamordowała taką osobę... 

Masakra z tymi pneumokokami. Dobrze że nie pracuję jednak w szkole. 

No cóż, ja się całkiem realnie boję o swojego ojca, choć czytałam, że raka trzustki dostaję się, oprócz genetyki, też przez fajki, a on na szczęście nie pali, za to pije sporo. A ja? O ile teraz nie mam, to myślę, że dostanę w końcu, jak będę dalej jarać fajki 😐

Nie kazałem pytać o objawy po prostu pomyślałam,  że może koolezanka coś mówiła.

Edytowane przez zakazana88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zakazana88 napisał:

Nie kazałem pytać o objawy po prostu pomyślałam,  że może koolezanka coś mówiła.

Nic nie mówiła, zresztą wie, że jestem hipochondryczką, a ta dziewczyna akurat straciła matkę już i jest w moim wieku, więc bardzo jej współczuję...

Zakazana, uspokój się, naprawdę masz rewelacyjne wyniki badań, nie ma żadnych, podkreślam absolutnie żadnych szans, żebyś miała raka trzustki. I z nim się chudnie, a nie tyje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sickman napisał:

Słuchaj, mozesz miec 100 roznych powodów, zaczynajac od uchyłka jelita  a konczac na psikusie własnego umysłu. Zapytam, bo nie chce przewalac tylu stron watku, czy bylas juz u lekarza  i robilas jakies badania ?

Kolonoskopie mialam rok temu w maju (wtedy zaczęła się moja nerwica i strach przed rakiem jelita). A teraz miałam usg brzucha - norma, morfologia ok, OB 14 przy normie do 12, Crp w normie, amylaze o środkowej granicy, mocz ok, ewentualnie Alat podwyższony (norma 33 A ja mam 44), a aspat w górnej granicy. To wszystko co miałam robione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

No z całym szacunkiem, ale chyba ktoś wziąłby mnie za najbardziej okrutną osobę na świecie, jakbym nagle zaczęła wypytywać się o objawy REALNEGO, podkreślam REALNEGO raka, a nie fikcyjnego jak Twój... 

Wyobrażasz sobie, że członek Twojej rodziny ma raka i ktoś pytałby o objawy? Ja bym chyba zamordowała taką osobę... 

Masakra z tymi pneumokokami. Dobrze że nie pracuję jednak w szkole. 

No cóż, ja się całkiem realnie boję o swojego ojca, choć czytałam, że raka trzustki dostaję się, oprócz genetyki, też przez fajki, a on na szczęście nie pali, za to pije sporo. A ja? O ile teraz nie mam, to myślę, że dostanę w końcu, jak będę dalej jarać fajki 😐

Alicjo, jeden pali i nie zachoruje, drugi nie pali  i umrze w wieku 30 lat, na to nie ma reguły:) Kazdy z Nas ma w sobie raczysko, a to czy sie uaktywni czy nie to juz niezalezy od naszego widzimisie 🙂 Nieraz pewnie widziałas "ziomali" pod sklepem, wiek słuszny, uj  wie co pili  i ile w swoim zyciu,  a chodza  i sie maja dobrze, owszem niektorzy zaliczaja zjazd do bazy, ale  i wsrod ludzi zdrowo zyjacych sa przypadki szybszej smierci.Dzisiaj nawet na onecie czytałem  o smierci  polskiej aktorki  w 2004 roku, miala 50-tke jak ja własnie rak trzustki zawinał  w pol roku. Kiedys nie do pomyslenia by bylo, zebym mogl przeczytac taki artykuł i spokojnie pozniej zjadł kolacje. Dopadlo by mnie kolotanie serca  i puls w granicach 120 na minute 🙂 Ale dzis moge czytac o takich rzeczach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×