Skocz do zawartości
Nerwica.com

REBOKSETYNA (Edronax)


Lu_80

Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy reboksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      7
    • Zaszkodziła
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam aktualnie elementy OCD jako część zaburzeń depresyjno-lękowych.

Myślałem kiedyś o Lamotryginie, ale nie potrzebuję kolejnego zamulacza, nie mam CHAD, nie ma kompletnie sensu u mnie ten lek.

Jak na razie Klomipramina bardzo dobrze sobie radzi i będę jedynie zmieniał je dawki niż coś dodawał.

Eksperymentem jest jedynie aktualnie Reboksetyna, niestety zauważałem że psuje ona efekt Klomipraminy, bo lekko pobudza ale kosztem nastroju,

niestety nie przekłada się to na motywację, nie poprawiła mi funkcji poznawczych itd. Raczej z niej zrezygnuję niebawem, mimo że piszą, że

efekt jest niby po 2-4 tygodnia, ale to pieprzenie, nie wierzę, że będzie cokolwiek lepiej na tym leku, tabletki przydadzą mi się do stosowania go doraźnie, bo działa po 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Największym moim problemem jest brak energii. Przy okazji też wszystko takie beznadziejne się wydaje. Życie :)

Do tej pory trzy razy pochodziłam do SSRI. Czułam poprawę w samopoczuciu ale też nasilało się wypadanie włosów, więc niebawem też kończyłam leczenie. Co oczywiście wiązało się z nawrotami....

Szukam czegoś co mnie podkreci i jednocześnie pozwoli spojrzeć na życie przez lekko różowe okulary :)

Mix SSRI i Reboksetyny wydawał się idealny.... Tylko że z pewnością znów pojawią się problemy z włosami.

Czy ktoś z Was miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Próbowałam już wszystkiego na włosy. Suplementy, balsamy i wcierki... Łącznie z kozieradką:)

I nic.

Muszę znaleźć po prostu lek, który nie będzie miał tego skutku ubocznego.

Co do reboksetyny też mam wątpliwości... Noradrenalina raczej nie sprzyja, ale może warto spróbować.

I do tego trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz silna nerwice,lęki to raczej odpada,ale jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz.Chcesz brac reboxetyne i trittico?,trittico moze byc za slabe,przy reboxetynie.

 

-- 27 mar 2018, 13:41 --

 

W sensie Trittico moze Cie nie uspic przy reboxetynie.A rownie dobrze,moze sie to okazac mix idealny.Te leki to taka troche loteria.Na kazdego ,dziala co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek od 10 dni. Skutki uboczne dość wyraźne. Kompletne obniżony nastrój, niechęć, zero motywacji do działania, funkcje seksualne zaburzone, wahania nastrojów, lęki. Biorę też lamotrix. W połączeniu nie działa. Sam lamotrix też średnio. Na razie tylko asertin przyniósł korzyści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od trzech dni biore reboksetyne. Dwa razy dziennie rano i wieczor po 4 mg.Na razie nic nie czuje. Ani dzialania przeciwdepresyjnego czy aktywizujacego ani zadnych skutkow ubocznych. Wyczytalam ze pierwsze dzialanie mozna odczuc dopiero po conajmniej 10 dniach stosowania. No zobaczymy. Dam znac jak cos poczuje i podziele sie swoimi spostrzezeniami. Niektorzy mowia ze zaczynaja juz cos czuc po pierwszej tabletce ale ja mysle ze to bardziej efekt psychiczny zwiazany z oczekiwaniami. Ja w kazdym razie nic puki co nie odczuwam zadnych zmian. Aha...biore tez na sen chlorprothixen 150mg. Przy mnjejszej dawce nie spie nawet bez reboksetyny. Na razie ze spaniem ok. Zobaczymy co potem bedzie. Dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssri to gówno a jedzą ludzie jak cukierki i płacz bo libido słabe, nie działają itp. Lek dla ludzi chorych a nie na nerwice. Jak pacjent jest spokójny prawie umierający to rebo da napęd i wyrówna niedobór noradrenaliny. Tak jak ibuprom nie działa gdy nie boli tak i rebo działa na tych co mają depresję z ZACHAMOWANIEM. Popatrz pan a taki doxepin lek typowo noradrenergiczny i we wskazaniach,, zaburzenia nerwicowe z depresją i lękiem "albo lerivon typowo noradrenergiczny lek a usypia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 08:59, MarekWawka01 napisał:

Czy reboksetyna zaburza sen? Czy powodowała u kogoś z was żywe sny albo koszmary, nieprzyjemne marzenia senne??? Czy długo pamiętacie swoje sny po niej?

Reboksetyna to podobno prawie stymulant wiec ciezko po niej zasnac. Co do koszmarow sennych to nie wiem. Wiem ze mocno speeduje ale jest brana na noc ze wzgledu na krotki okres poltrwania ok. 13 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Reboksetyna to podobno prawie stymulant wiec ciezko po niej zasnac. Co do koszmarow sennych to nie wiem. Wiem ze mocno speeduje ale jest brana na noc ze wzgledu na krotki okres poltrwania ok. 13 godzin.

 

Dzięki za odp 🙂 jednak wylądowałem na Ludiomilu - leku pokrewnym. Ludiomil nie zaburza snu, ale fakt ciężko zasnąć, ale to mija po paru miesiącach i organizm w końcu się przyzwyczaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co myślicie o takim zestawie - Sertra 200 mg jako lek główny + rebo 4 mg rano na pobudzenie + 30 mg miansa na wieczór na sen i apetyt? Na razie biorę tylko 200 sertry rano i 30 mg miansy na wieczór, ale muli mnie bardzo i nie mogę pracować w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze to dobra alternatywa dla bupropionu ktory dziala na naped tylko na poczatku brania?

Biore 300 mg i bylo swietnie lrzez pierwszy miesiac a teraz jest lipa... moze rebo cos tu zdziala ze bediz eefekt caly czas widoczny a nie tylko na chwile? Chyba ze wenlaflaksyna ma silniejszy wplyw na noradrenaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Myslicie ze to dobra alternatywa dla bupropionu ktory dziala na naped tylko na poczatku brania?

Biore 300 mg i bylo swietnie lrzez pierwszy miesiac a teraz jest lipa... moze rebo cos tu zdziala ze bediz eefekt caly czas widoczny a nie tylko na chwile? Chyba ze wenlaflaksyna ma silniejszy wplyw na noradrenaline?


Alternatywa tak, ale czy bedzie lepszy to nie wiadomo - pomimo ze silniej działa na NET ale nie działa na DAT.

Od Reboksetyny mocniejsza jest jeszcze Atomoksetyna - z tych dostępnych na PL rynku.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, undefined_realities napisał:


Alternatywa tak, ale czy bedzie lepszy to nie wiadomo - pomimo ze silniej działa na NET ale nie działa na DAT.

Od Reboksetyny mocniejsza jest jeszcze Atomoksetyna - z tych dostępnych na PL rynku.
 

No ale czy rebo lub  atomoksetyna sie spawdza w braku energii i motywacji czy tylko uspokajaja i nic wiecej? Co kyslicie o wenlaflaksynie 300 mg tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×