Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowy papież Franciszek


Ivann

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem ODESSE, ale mam refleksję po oglądnięciu "Star Wars 3 Zemsta Sithów". Przypomniałem sobie, że zawsze jest 2 lordów Sith. Mistrz i uczeń. Emperror Palpatine i młody Skywalker - Darth Vader. Czyli,że jeśli Emperror to Razinger,-Benedykt 16, to Franciszek 1 pełniłby rolę Anakina Skywalkera -Dartha Vadera, który w końcówce "Powrót Jedi" przeszedł ponownie na jasną stronę mocy wrzucając Emerrora w próżnię. Co potwierdzałoby Wasze przypuszczenia, że Franciszek 1 jest w głębi serca dobry.

 

-- 05 lip 2013, 11:16 --

 

A odnosząc się do

No ja jestem innego zdania.Decyzje Franka są myśle autonomiczne

to Watykan użył sformułowania, że ostatnia encyklika papieska "lumen fidei"

została określona prze Franciszka jako pisana na cztery ręce.

Czyli, że benedykt 16 nie kryje się z tym, że dalej blisko współpracuje aktywnie z franciszkiem 1

w zarządzaniu kościołem. Dlatego doceniam kwestionowania moich wszelkich opinii,

ale wcześniej czy później nawet oficjalne media potwierdzają szczegóły moich prognoz.

Franciszek 1 jest tak samodzielny i autonomiczny wobec benedykta 16 , jak mały kangur w torbie kangurzycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franek okazał się spoko papieżem chodzi w starych butach, nie chce mieszkać w pałacu, chce latać zwykłymi liniami i używa komunikacji miejskiej zamiast limuzyn, słowem spełnia oczywiście w miarę swoich możliwości nowotestamentowe zalecenia ubóstwa . Gdyby tylko inni duchowni zwłaszcza Ci polscy brali z niego przykład a na to się nie zanosi, bo przywykli do zbytku niektórych Franek podobno drażni że taki lewicowy niby jest, ale chyba nie czytali Nowego Testamentu i zapomnieli o ślubach ubóstwa.

Klerze rozdaj swoje pieniądze ubogim, ziemię i inny majątek też, wtedy będziecie dopiero mogli być prawdziwymi sługami Chrystusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko inni duchowni zwłaszcza Ci polscy brali z niego przykład a na to się nie zanosi,

ciężko będzie . ;)

A Ty jakbyś był księdzem Carlos , to byś oddał ostatnie buty potrzebującym ? Księża też ludzie i św. Franciszek z Asyżu fajny tylko w hagriografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko inni duchowni zwłaszcza Ci polscy brali z niego przykład a na to się nie zanosi,

ciężko będzie . ;)

A Ty jakbyś był księdzem Carlos , to byś oddał ostatnie buty potrzebującym ? Księża też ludzie i św. Franciszek z Asyżu fajny tylko w hagriografii.

Póki co księdzem nie jestem. :mrgreen: Co do butów to może przesada ale drogimi autami nie powinni jeździć, no i moim zdaniem trochę przesadzają z budowami kościołów, Polska się wyludnia i laicyzuje a oni ciągle budują jakieś wielkie drogie molochy nie wiadomo dla kogo lepiej by na pomoc potrzebującym to przeznaczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale drogimi autami nie powinni jeździć, no i moim zdaniem trochę przesadzają z budowami kościołów, Polska się wyludnia i laicyzuje a oni ciągle budują jakieś wielkie drogie molochy

Zgadzam się z Tobą. Jest wiele rzeczy , które mnie wkurwia u kleru . Jeszcze w miastach to jakoś wygląda , ale Tutaj w czterotysięcznym mieście gdzie jestem ,szkoda słów na takiego probola. Żonie nawet się nie chce chodzić na Mszę świętą , tak potrafi zachęcić. Tylko krzyczy na dzieci ( nerwicowiec jakiś) , ale to dzieci i ma prawo ich Msza święta nudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś taka afera była w wawie na ursynowie, wybudowali kościół z wielkim dzwonem i ksiądz miał takie upodobanie 7 dni w tygodniu z samego rana naparzać w ten dzwon, zdaje się o 6 rano :mrgreen:

w ogóle w wawie jest od groma wielkich kościołów, jeden koło drugiego, nie wiem po co takie wielkie budują, jak np ta cała świątynia opatrzności, to przecież gigant jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 11 tysięcznym miasteczku od 15 jakiś lat buduje się drugi kościół, ale nie mogą go skończyć bo proboszcz jest wredny, niemiły i ciągle mówi że ludzie mało kasy dają i teraz wielu z tej parafii chodzi do tego starego kościoła. W mojej okolicy nawet na wsiach mających kilkaset mieszkańców stawiają wypasione kościoły, często na kredyty których później spłacić nie mogą, dla mnie to przesada nie każda wioska potrzebuje a jak już nie takie okazałe dla 100 osób chodzących na msze budują jakieś pseudobazyliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mnie najgorzej WKU*RWIA to to ,że te Kościoły są w większości w ciągu dnia zamknięte .tylko pól godziny przed Mszą świętą otwierają . Jak idę sobie w ciągu dnia przez miasto i chcę wejść ,żeby sie pomodlić to przed drzwiami jak jełop ,,,żeby im kosztowności nie poukradali. Nie takie wypasione Kościoły we Francji widziałem ,przez cały dzień pootwierane i to nawet na wiochach.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsi to zwykła mała kapliczka z prostym drewnianym krzyżem powinna wystarczyć. bazyliki to są fajne jako obiekty turystyczne i to pod warunkiem, że stoją już kilka wieków. modlić się można w skromniejszym otoczeniu.

w miasteczku z którego pochodzę też ksiądz co chwilę zbiera a to na nowy dach, a to na ogrzewanie, na kwiaty, świeczki, a samochód podejrzanie często wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj, że w Polsce mieszkasz.

to mam płakać z tego powodu czy skakać z radości? Niech sobie probolo kamery zamontuje , zatrudni ciecia przed telewizorek , da mu komórka do ręki,,, a nie myśli o nowej podłodze , choć stara jest bardzo ładna i niezniszczona ( no ale stara). Ala , na wszystko jest sposób nawet w Polandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie probolo kamery zamontuje , zatrudni ciecia przed telewizorek , da mu komórka do ręki
A i bezrobocie by się zmniejszyło.

A jestem ciekawy co będzie z tymi kościołami za 40-50 lat gdy ludność Polski jak i pobożność się diametralnie skurczy, w Anglii to niektóre przerobili na puby, kluby( ze striptizem też podobno) albo meczety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ksiądz niby nie ma sobie pozwolić na dobry samochód? Toż przecież plebania nie jego własność, i darmowa, rodziny też nie ma. Więc sam taki samochód dla kawalera to niedużo.

ksiądz powinien się sprawami doczesnymi i materialnymi zbytnio nie interesować, samochód powinien mu tylko do przemieszania służyć a nie do szpanowania. Ksiądz powinien służyć bogu i ludziom a nie mamonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ksiądz niby nie ma sobie pozwolić na dobry samochód?

pewnie ,że może . Tylko to kluje w oczy wiernych , których nie stać często by związać koniec końców. Mnie po 17 latach pracy stac było na 14 letniego rzęcha ,w którego jeszcze 2 tysiaki trza bylo wsadzić,,,i tak jestem szczęsliwy.

Ala , nie mów mi ,że mają żle. Księża diecezjalni to maja byt materialny zabezpieczony sowicie. Co innego klasztory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ksiądz niby nie ma sobie pozwolić na dobry samochód? Toż przecież plebania nie jego własność, i darmowa, rodziny też nie ma. Więc sam taki samochód dla kawalera to niedużo.

jak sam na niego zarobi np ucząc religii w szkole to ja nie mam nic przeciwko. ale jak ciągnie kasę od wiernych owieczek to już nieładnie. poza tym dobry samochód a przesadnie drogi samochód to 2 różne rzeczy. ksiądz jednak powinien mieć w sobie trochę umiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×