Skocz do zawartości
Nerwica.com

katoterroryzm


carlosbueno

Rekomendowane odpowiedzi

ja to jak kiedyś udzielałem się nieco na portalach prawicowych to co chwila byłem wyzywany od żydów i komuchów a na lewicowych od faszystów, rasistów i prawicowców.

A co do arcybiskupa Głódzia to można se poczytać to. http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13608891,Gdanski_kosciol_arcybiskupa_Glodzia___Ile_kosztuje.html

 

I pomyśleć że ten duchowny dostaję jako emerytowany generał kapelan 10 tysięcy zł emerytury od państwa choć to pewnie mała cześć jego prawdziwych dochodów, bo w archidiecezji gdańskiej kwitnie handel posadami proboskimi, kto da więcej ten ma szansę lepszą, większa , bogatszą parafię a arcybiskupowi prawdopodobnie nic nie grozi bo ma wtyki w Watykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, domyślam się tym bardziej że późno na nie idą. Ale z jakiej racji Głódź został generałem bo na pewno nie ma on doświadczenia frontowego czy w kierowaniu większymi oddziałami zbrojnymi. Ogólnie po co w wojsku są kapelani w dodatku wynagradzani przez państwo, wiem że były takie przypadki że wypłacano żołd kapelanom chociaż ich jednostki już od dawna nie istniały. No i czy nauki Chrystusa nie są sprzeczne z działaniami armii :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to jak kiedyś udzielałem się nieco na portalach prawicowych to co chwila byłem wyzywany od żydów i komuchów a na lewicowych od faszystów, rasistów i prawicowców.

 

Dokładnie tak to wygląda, mi się obrywało jeszcze od feministek i ekologów, a z obiema grupami prawie nic wspólnego nie mam.

 

Co do pierwszego linku do kabaretu- ja się zastanawiam kiedy konkretnie PiS nauczy się, żeby w ogóle nie komentować takich spraw, sami je rozdmuchują i robią z siebie zacofanych idiotów w ogóle nie mających pojęcia o prawach rządzących dzisiejszą rzeczywistością. PO już dawno zatrudniło PRowców i wszystkie próby ich wyśmiania są olewane i dodatkowo nierozdmuchiwane.

Z całego serca nie cierpię obu tych partii, ale dziwi mnie to jakim prawem pis w ogóle znajduje się na arenie politycznej z takim podejściem. Taki Korwin już od dawna przekreślił sobie możliwość jakiejkolwiek znaczącej kariery politycznej takim oderwaniem od rzeczywistości.

 

Wracając jeszcze do tematu, rzeczywiście do państwa laickiego wiele nam jeszcze brakuje, kościół nadal wykupuje za bezcen nieruchomości a jego wpływ na zwłaszcza starszych ludzi jest bardzo duży.

Z drugiej strony rzuca się w oczy ogromna ateizacja młodych ludzi. Osobiście znam bardzo niewiele osób w wieku 20-30 lat, którzy nie są ateistami. Ci, którzy są wierzący za to wyśmiewani i wcale nie obnoszą się ze swoją wiarą, takie 25-letie mohery są też po ateistycznej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie 25-letie mohery są też po ateistycznej stronie.
o co konkretne Ci chodzi bo nie wykumałem. ;)

A co do ateizacji to prawda zwłaszcza w środowisku wielkomiejskim choć nawet na wsiach już dziś to odchodzenie od kościoła widać, choć oficjalnie w Polsce mamy wciąż 95% katolików.

Osoby wierzące też często są niezadowolone z mieszania się kościoła do polityki i odwrotnie i PiS takimi akcjami i swoją kościółkowatością traci sporo potencjalnych wyborców niezadowolonych z platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie 25-letie mohery są też po ateistycznej stronie.
o co konkretne Ci chodzi bo nie wykumałem. ;)

 

O młodych ateistów, którzy za wszelką cenę starają się przekonać wierzących do swoich racji robiąc to zazwyczaj w mało wyszukany sposób. Ośmieszając, rzucając stwierdzeniami, że tylko idiota wierzy w takie bajki, a boga nie ma. Robienie scen przechodząc koło kościoła (do kościoła nie wejdą, bo się boją ;)), zakłócanie procesji, twierdzenie, że nauka wyklucza religię, że naukowiec nie może być wierzący. Nie wspominając już o kompletnym braku szacunku do ich podejścia do seksu, bo przecież trzeba dużo ruchać i zaliczać co się da, to jest podstawa wszystkiego i jak można sobie odmawiać przyjemności? Wierzący są tylko marionetkami bla bla bla...

Można by tak godzinami.

Np. moi dziadkowie (ateiści) uważają, że porażką ich życia jest to, że wychowali wierzącego syna :lol:

 

Tak jak w towarzystwie ciociobabć lepiej nie wychylać się się, że jest się niewierzącym, tak wśród młodych i wykształcanych z wielkich miast, że jest się wierzącym.

 

[videoyoutube=mShHwZJmIUQ][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papillon, ja się wychowałem w rodzinie gdzie chodzenie do Kościoła to obowiązek był dopiero gdzieś po 25 roku życia legalnie mogłem nie chodzić do niego, ale rodzice z tego są niezadowoleni. A moje ciocie to chodzą do kościoła codziennie i pewnie nawet nie wiedzą że ja i moje rodzeństwo do kościoła nie chadzamy już nie mówiąc o tym że np nie wierzę bo to nie mieści im się w głowie zupełnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papillon, ja się wychowałem w rodzinie gdzie chodzenie do Kościoła to obowiązek był dopiero gdzieś po 25 roku życia legalnie mogłem nie chodzić do niego, ale rodzice z tego są niezadowoleni. A moje ciocie to chodzą do kościoła codziennie i pewnie nawet nie wiedzą że ja i moje rodzeństwo do kościoła nie chadzamy już nie mówiąc o tym że np nie wierzę bo to nie mieści im się w głowie zupełnie.

 

U mnie jest tak pół na pół, w dodatku bez żadnych radykałów ze strony katolickiej. Do kościoła chodzi tylko babcia, ale tylko czasem, bo uważa, że jest już stara i nie musi co niedzielę, więc zazwyczaj uczciwie przyznaje, że jej się nie chce i odpuszcza.

Konkretnego radykała mam tylko w dziadu ateiście. Kiedy urządzane były tańce pod krzyżem, chciał tam jechać i wszystkich wybić. Uważał, że trzeba wykorzystać to, że to całe zło zebrało się w jednym miejscu, a taka okazja może się już nie powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ojciec to ostatnio stał się strasznie religijny wcześniej co prawda chodził do kościoła ale nic poza tym.

A ostatnio ciągle czyta książki religijne, żywoty świętych, o jakiś uzdrowieniach itp z człowieka o światopoglądzie naukowym stał się jakimś zabobonnikiem ciągle zamawia jakieś święte pierdułki i książki, dzwonią z tej sakrofirmy do nas po kilka razy dziennie żeby coś wcisnąć. Tak jakoś po 70-ce mu się to stało gdy zdrowie podupadło może mnie też to czeka ale ja tak długo nie będę żył raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papillon, ja się wychowałem w rodzinie gdzie chodzenie do Kościoła to obowiązek był dopiero gdzieś po 25 roku życia legalnie mogłem nie chodzić do niego, ale rodzice z tego są niezadowoleni. A moje ciocie to chodzą do kościoła codziennie i pewnie nawet nie wiedzą że ja i moje rodzeństwo do kościoła nie chadzamy już nie mówiąc o tym że np nie wierzę bo to nie mieści im się w głowie zupełnie.

 

U mnie jest tak pół na pół, w dodatku bez żadnych radykałów ze strony katolickiej. Do kościoła chodzi tylko babcia, ale tylko czasem, bo uważa, że jest już stara i nie musi co niedzielę, więc zazwyczaj uczciwie przyznaje, że jej się nie chce i odpuszcza.

Konkretnego radykała mam tylko w dziadu ateiście. Kiedy urządzane były tańce pod krzyżem, chciał tam jechać i wszystkich wybić. Uważał, że trzeba wykorzystać to, że to całe zło zebrało się w jednym miejscu, a taka okazja może się już nie powtórzyć.

 

Dziadkowie mają w sobie coś takiego, że widzą w zgromadzeniu szansę na załatwienie sprawy za jednym zamachem. Mój dziadek powtarzał, za dziadkiem swych sąsiadów, że do domu jeszcze innych sąsiadów, których oboje nie lubili, należy wrzucić granat jak będą jedli kolację, bo wtedy wszyscy będą razem zgromadzeni i żaden nie ucieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie święte pierdółki zamawia? Może szabel drabiny jakubowej ? ;)

 

Ojciec koleżanki w wieku ok. 60 lat odkrył powołanie, a jako, że ani na księdza go już nie chcieli ani nie chciał zostać ministrantem, zrobił sobie jakieś uprawnienia na szafarza, może nawet dawać komunię i z tego co wiem, bardzo się realizuje w swojej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,13873858,Radni_chca_kontroli_danieli__Abp_Glodz___Prosze_mnie.html#TRrelSST

No i nasz ulubiony księżulo abp Leszek Sławoj Flaszka Głódź znów szaleje, na terenach przeznaczonych na cele sakralne które dostał od miasta za 1 % rynkowej wartości wypasają sie Daniele, to chyba jakieś święte te Daniele no ale w sumie lepiej se pooglądać zwierzaki niż kolejny kiczowaty kosciół, czy pomnik papieża, czy 45 metrowego Jezusa.

Ja też chcę od miasta Gdańska jakąś działęczkę najlepiej na starówce za 1% wartości, kupiłbym za 10 tys, a sprzedał za milion i już bym ustawiony do końca życia. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi powie jaka jest różnica między kk który indoktrynuje już od dzieciństwa

a nsdap, która też wcielała do hitlerjugend młodzież/nastolatków?

Co ciekawe członkowstwo w hitlerjugend nie było obowiązkowe, a jednak 99% dzieciaków do niego należała, bo inaczej byłoby wyśmiewane przez rówieśników i krytykowane przez rodziców i nauczycieli, czyli analogicznie do członkowsta KrK w Polsce.

A różnica kosciół ma jednak mniejszy wpływ na światopogląd i w tak mocny sposób nie organizuje życia młodzieży jak było w przypadku Hitlerjugend, bliższe skojarzenia bym miał z zakonami w sczególności np z Krzyżakami, Templariuszami niż całością kościoła.

 

-- 15 maja 2013, 22:51 --

 

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130515/GOLENIOW/130519819

niezła szkoła. I pomysleć że w W.Brytanii nawet niewierzcy posyłają dzieci do katolickich szkół bo wyższy poziom i rygor tam jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.wp.pl/kat,135634,opage,2,title,Tomasz-Terlikowski-o-Franciszku-jest-mi-przykro-ze-papiez-mowi-cos-takiego,wid,17191681,wiadomosc.html#opinie Naczelny katotalib RP jego najświętszosć Tomasz Terlikowski krytykuje papieża bo jest on za odpowiedzialnym rodzicielstwem a nie mnożeniem się jak króliki. Terlikowski jak zawsze mądrzejszy nie tylko od biskupów ale i papieża ba może i od samego boga. Pewnie żałuje on że katolicyzm nie jest zacofany i konserwatywny jak islam wtedy na pewno jego marzenia by się spełniły. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś najbardziej było żal jego żony, myślałem, że jakimś podstępem zmusił ją do ślubu itp. No ale potem ją zobaczyłem, posłuchałem i dobrze jej tak, niech sobie z nim żyje. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×