Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lobby homoseksualne


Ivann

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałam się właśnie (na szkoleniu z profilaktyki uzależnień), że zmieni się klasyfikacja chorób DSM (Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego). Zniknie z niej zespół Aspergera i uzależnienie od alkoholu (zostanie szkodliwe picie/nadużywanie). Pierwsze z tego powodu, że zespół Aspergera jest teraz modny i często rozpoznawany błędnie, co może być dla kogoś krzywdzące, poza tym nie można nikogo "etykietkować". Podobnie z alkoholizmem. Ktoś zdiagnozowany jako alkoholik dostaje "etykietkę" na całe życie i to go obciąża psychicznie.

 

To z pewnością świadczy o tym, że zespół Aspergera i alkoholizm jest normą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, od samego poczatku dsm jest tylko pewnym szkicem, te kategorie sa umowne, to jest pomoc do leczenia, a nie zbior scislych kategorii szufladkujacych pacjenta czy wyznacznik norm. a psychiatrzy traktuja to zbyt mechanicznie w wielu sytuacjach. mysle, ze to dobry ruch, skoro naduzywali danej etykietki i pewnie nie jednej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alkoholików, to zgodzę się, że niepijący jest zdrowym człowiekiem - dopóki nie zacznie pić. Ale zespół Aspergera jest zaburzeniem, choć się nie leczy i jest wrodzony. Kiedy jest zdiagnozowany, można dostosować metody nauki i terapii, aby taka osoba mogła sobie poradzić w życiu.

Niedługo dojdziemy do wniosku, że diagnozowanie czegokolwiek to "stygmatyzacja", łącznie z cukrzycą.

Z drugiej strony DSM nie klasyfikuje też jako zaburzenie np. seksoholizmu, więc diagnozowanie homoseksualizmu nie ma sensu - z tym że dla mnie ani jedno ani drugie nie jest normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak powiedziałem psychiatrze że do 30 roku życia nie uprawiałem seksu to powiedziała że nie jest to normalne i to trzeba leczyć, iść na terapie, zresztą większość psychiatrów pewnie uznała by to za poważną dysfunkcje psychiczną i społeczną przecież to w końcu podstawowa potrzeba fizjologiczna dorosłego człowieka i bez jej realizacji nie mowy o szczęściu życiowym( zwłaszcza jak ktoś nie jest religijny i zakochany w Bogu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, lol

 

a tak na powaznie to pewnie myslala, ze to fobia spoleczna czy cos w tym stylu wywoluje wstrzemiezliwosc, bo sama w sobie wstrzemiezliwosc moze byc tylko objawem, a nie zaburzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlosbueno, nie znam Twojej sytuacji i nie wiem z czego wynika i co chciała leczyć ta psychiatra.

To nie jest prawda, że bez realizacji tej potrzeby nie można być szczęśliwym - bo szczęście to kwestia indywidualna i zależy od podejścia do różnych spraw.

Dysfunkcja to coś, co negatywnie wpływa na otoczenie, a nie tylko na jednostkę, więc na pewno abstynencja seksualna nie jest dysfunkcją społeczną, ale według mnie dysfunkcją może być brak umiejętności jej zachowania, z czego mogą się brać gwałty czy notoryczne zdrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, wiem, no ale długotrwała wstrzemięźliwość seksualna w wieku 20,30 lat na pewno człowiekowi nie służy i księżowskie gadki że trzeba czekać do ślubu który dziś często ludzie mają po 30-ce jest szkodliwe ale na szczęście mało kto tego przestrzega i dla mnie to jest na pewno mniej normalne i bardziej szkodliwe niż homoseksualizm. Lepiej być gejem niż 30 letnim prawiczkiem . :mrgreen:

 

-- 02 kwi 2013, 18:42 --

 

refren, no może ni do końca o to mi chodziło z tą dysfunkcją społeczną, bardziej o to że musiałem to ukrywać przed innymi, to równie krępujące a w niektórych środowiskach nawet bardziej niż bycie gejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlosbueno, a wolałbyś być gejem?

 

Oczywiście, że księżowskie gadki Ci nie pomogą, bo się nie utożsamiasz z religią, a abstynencja nie jest u Ciebie kwestią wyboru - tylko czymś, czego nie chcesz. Przeczytałam w innym wątku, że byłeś tylko dwa razy w życiu zakochany, więc na ślub też się nie zanosi. To jakiś inny problem, choć nie wiem jaki.

 

Co do ukrywania, to pewnie nie jest fajnie, choć na przykład problemy psychiczne też są wstydliwe i jakoś musimy z tym żyć. Pewnie Cię to nie pocieszy, ale bycie katoliczką w niektórych środowiskach jest bardziej obciachowe niż bycie 30-letnim prawiczkiem. Z tym, że raczej się w takich nie obracam, więc mi zwisa, ale czasem się muszę pilnować i zostawić tę radosną wiadomość dla siebie, dopóki ktoś mi nie nadepnie na odcisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten artykuł, a tam:

"Nietypowa sauna zajmuje jego parter, a tuż nad nią w 12-pokojowym apartamencie mieszka znany z bardzo kontrowersyjnych poglądów kardynał Ivan Dias. "

No to myślę sobie : porażka, pewnie jakiś kardynał zwolennik wyświęcania gejów, może sam ukryty gej.

Tymczasem te "bardzo kontrowersyjne" poglądy to:

"Znane są opinie kardynała Diasa, że homoseksualizm to nienaturalne tendencje, które można leczyć- przypomina Gazeta Wyborcza."

 

Normalnie bluźnierca ! Bluźni przeciwko gejom!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traktowanym jak faszysta są też ci którzy skrytykują islam i powiedzą np że Mahomet był pedofilem co już jest karalne w niektórych krajach Europy mimo że to najprawdziwsza prawda. Faszyzmem jest też powiedzenie prawdy że murzyni częściej popełniają przestępstwa i mają niższe iq. Krytyka chrześcijaństwa natomiast nigdy nie jest faszyzmem za to często tych co bardziej konserwatywnych chrześcijan nazywa się faszystami. Nawet mnie jako ateiście się nie podoba że jeździ się po Chrześcijanach a głaszcze Żydów i muzułmanów, wg mnie trzeba krytykować wszystkie religie łącznie z najgłupszą czyli lewactwem . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro mamy dzień dobroci dla refren, wkleję art o nadmiarze "tolerancji":

 

"Opieka społeczna, mimo informacji płynących od dziecka, nie dawała wiary doniesieniom. Urzędnicy nie chcieli bowiem psuć reputacji homoseksualnych rodziców”.

 

 

http://www.pch24.pl/homoopiekunowie-wykorzystywali-dziecko--brytyjska-opieka-spoleczna-milczala,13839,i.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że dla mnie to nie są "bardzo kontrowersyjne" poglądy. Do diabła, on jest księdzem, Kk tak mówi, że to nienaturalne skłonności. Temat leczenia jest tematem tabu - każdy kto o tym wspomni jest traktowany jak faszysta. Taki jakby terror?...

 

 

refren, jak to bylo? argumentum ad hitlerum? ;)

jest jakas polityczna poprawnosc w tym ale terror? chyba troche przesadzasz.

 

dodatkowo, oficjalnym stanowiskiem jest naukowe niestety, religie nie maja juz autorytetu w sprawie orzekania co jest co i kontrowersyjne ma poglady, bo te poglady budza kontrowersje, chyba sie zgodzisz?

jak ktos ze wzgledu na wyznanie bedzie twierdzil, ze ziemia jest plaska, to ma kontrowersyjne poglady, nawet jesli jego wyznaniem jest plaskoziemizm*.

 

 

* termin wymyslony przeze mnie na potrzebe przykladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

refren, jak to bylo? argumentum ad hitlerum?

 

Nie widzę nic o Hitlerze.

 

dodatkowo, oficjalnym stanowiskiem jest naukowe niestety, religie nie maja juz autorytetu w sprawie orzekania co jest co i kontrowersyjne ma poglady, bo te poglady budza kontrowersje, chyba sie zgodzisz?

 

Nie, protestuję.

 

jak ktos ze wzgledu na wyznanie bedzie twierdzil, ze ziemia jest plaska, to ma kontrowersyjne poglady, nawet jesli jego wyznaniem jest plaskoziemizm*.

 

 

* termin wymyslony przeze mnie na potrzebe przykladu.

 

Na to, że ziemia jest okrągła, są niezbite dowody. Genezy homoseksualizmu nie wyjaśniono. Współczesna nauka to w wielu sprawach w istocie ideologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×