Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      64
    • Nie
      43
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy brałem tianeptynę z małą ilością leków to czułem jego subtelne działanie, coś jakby wieksza pewność siebie i spokój. Teraz biorę ją znowu ale już z kilkoma lekami na raz, także ciężko stwierdzić czy są efekty. Ale kiedy niedawno skończyła mi się to jednak trochę gorszą formę miałem kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie tia najpierw dobrze zadziałała, podczas okresu nagle przestała i teraz zastanawiam się, czy to wróci, bo zaczęła mi wyciszać lęki i przejrzystość myślenia miałam lepszą, bóle głowy są już rzadziej i na początku budziłam się zlana potem. 

Chciałam do tego Fluanxol, ponieważ podobno działa na dopaminę i lekarz powiedział, że jak najbardziej można, tylko trzeba odczekać, żeby wiedzieć po czym są jakie skutki uboczne i czy przechodzą.

Jakby wróciło chociaż wyciszenie lęków, to i tak pierwszy lek, który zaczął pomagać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to brać trzy razy dziennie a rano już biorę parogen 40 lekarka powiedziała że tak można.

Ale pytam was można tak?,

Parogen 40 -1 0 0

Propranolon Accord 10 mg 1-1-1

Coaxil 12,5 1-1-1

 

Doraźnie hydro 25x2 lub doxepin 25mg

Edytowane przez Kraszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kraszu napisał(a):

 

 

Dziękuję za szybką odpowiedź, ty jesteś jakimś aniołem stróżem na tym forum?

Nie 😅 jak jestem na forum akurat i pojawi się coś na temat, że wiem, to mogę odpowiedzieć. A że dzisiaj akurat dzień taki, że jestem praktycznie większość dnia przed kompem i forum mam otwarte w zakładkach to zaglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zburzonytiaa stara psychiatrka przepisała jako lek DORAŹNY śmieszny żart. Czuje brany w dzień zamula i zwiększa apetyt brany na noc powoduje ranne otępienie i mętlik. Dobrze że na sen mam też ketrel a doraźnie hydroksyzynę.

Mówiłem żeby mi tego nie przepisywała bo to zamulacz -to pan chce lek który uspokaja i pobudza jednocześnie?/

Mam też z dwa blistry doxepinu 10 mg, ogółem znam się z tym starociem od dawna dlatego tak do niej powiedziałem, ale się uparła. Ehh czekam na hajsik i prywatnie powtarzam sobie Coaxil bo po zestawie od niej leków doraźnych to jestem jak zombie.

Edytowane przez Kraszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszuto dla odmiany mój lekarz twierdzi że tianeptyna pobudza. Niby bzdura, ale kiedy zacząłem brać ją pierwszy raz faktycznie czułem subtelne pobudzenie, takie dość nietypowe i trudne do opisania ale jednak. Potem to się rozmyło, a obecnie biorę ją jako jeden z kilku leków ale traktuję bardziej jak suplement diety, ponieważ podobno posiada właściwości neuroprotekcyjne i prokognitywne, ale nie umiem powiedzieć czy tak jest faktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, przeszłam z fluoksetyny (Seronil) na tianeptynę (Coaxil) ze względu na występujące w coraz większej ilości skutki uboczne fluoksetyny (skutki zdrowotne i psychiczne - między innymi zaczęłam łączyć lek z alkoholem dla uspokojenia i poprawy nastroju, zaczynałam mieć "doły" i całkowity brak zainteresowania emocjonalnego i seksualnego partnerem, do czego doszły wyrzuty sumienia i niska samoocena, stąd ucieczka w mix). Brałam 20 mg rano i 10 mg popołudniu. Zalecenie psychiatry. Odstawiłam lek po 1.5 roku po konsultacji z lekarzem. Kazał odstawić w kilka dni. Zmniejszając dawkę. Zrobiłam chyba to za szybko. 2 dni 10 mg. 2 dni 5 mg. Nie wiem czy nie wpadłam w syndrom odstawienia. I zaczęłam brać Coaxil. Kończę 3 tydzień. Jestem rozdrażniona,nawet wściekła i wszystko. Budzę się z bólem głowy. Najchętniej bym spała. Brak zainteresowania partnerem nadal (mimo,że czuję,że go kocham i ranię). Do tego często mi się płakać chce. Wspomnę jeszcze,że mam dużo na głowie. Odpowiedzialna praca, 10-letni syn pod opieką (ojciec weekendy co 2 tygodnie),pies i kot, mieszkanie plus dom partnera 200 km od miejsca zamieszkania. Więc "na dwa fronty". Psycholog powiedziała,że mam się uzbroić w cierpliwość,aż lek zadziała. Wizyty kontrolna u psychiatry w przyszłym tygodniu. Ale mam dość sama siebie. To nie jestem ja... Jakieś rady? Ktoś przez to przebrnął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Tianosero napisał(a):

Jakieś rady? Ktoś przez to przebrnął?

Ja miałam tak po modyfikacjach/odstawieniu niektórych leków. Niestety rady innej jak przeczekać nie ma. Może potrwa z 2 tyg. może z miesiąc ale powinno minąć. U mnie po odstawieniu stabilizatora taki stan trwał +/- 1,5 miesiąca.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 19:15, acherontia styx napisał(a):

Tak, tianeptyna się z niczym nie kłóci. To jest lek, który jak nie pomoże, to też na pewno nie zaszkodzi. 

Ona się (chyba) nie kłóci nawet z MAO, a więc to naprawdę "pokojowy" lek. Szkoda, że zarazem jest dosyć wybiórczo skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MiśMały napisał(a):

A moja doktorkini niechciała mi dołączyć żadnego ssri/snri do tiany, bo mówi, że ich się nie łączy.

To już zależy od indywidualnych doświadczeń lekarza i jego praktyki w łączeniu leków z różnych grup. Ja brałam z SSRI i spoko, ale inny lekarz nie musi tego stosować jeśli się obawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaaal Co człowiek to reakcja ja się nie pocę więcej ani po SSRI ani po Coaxilu.

         Dostałem receptę na dziewięć opakowań Coaxilu z racji mojej niepełnosprawności mam go z zniżką. Zamierzam według schematu 1 1 1 je zużyć i zakończyć z nim przygodę, spotkałem się z opinią że Tianeptyna <naprawia mózg> w wielkim uproszczeniu i skutki jej działania trzymają po zakończeniu terapii.

Gdy się skończy zostanę przy moim standardowym jadłospisie Parogen,Propranolon, i Ketrel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,brał ktoś może lek zawierający tianeptyne ??? Lekarz przepisał mi na brak pamięci ogólne zamulenie myślenia otępienie i poprawę nastroju .

Oczywiście lek zakupiłem ,włożyłem do szuflady i czekam na jakieś info czy komuś pomógł albo  zaszkodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koziołek napisał(a):

Oczywiście lek zakupiłem ,włożyłem do szuflady i czekam na jakieś info czy komuś pomógł albo  zaszkodził...

Nawet jeżeli ktoś ci napisze, że komuś pomogł a innemu nie, to żaden wyznacznik bo aby mieć wiarygodne info trzeba samemu zażyć. Leki na każdego działają inaczej. Skoro poszedłeś do lekarza powinieneś zaufać lekarzowi w tej kwestii. Opinie można poznać innych ale z pewnością nie uzależniać od tego swojego leczenia bo to błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×