Skocz do zawartości
Nerwica.com

BAKLOFEN (Baclofen Polpharma/ Sintetica, Lioresal Intrathecal)


Kalebx3 Gorliwy

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      28
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj udało mi się namówić moją Panią Doktor na Baklo. Jeżeli dołożona do Paro + Lerivon nowa Kwetiapina mnie nie uspokoi i choć trochę nie rozluźni, będę testował chyba już jedyną deskę ratunku czyli Baklo. Zdecydowałem się na Baklo ze względu na pozytywne opinie właśnie tutaj na forum. Zobaczymy jak będzie.

 

-- 04 lut 2016, 13:39 --

 

Dobra... pora w końcu sprawdzić te legendarne Baclo. Mam nadzieję, że chociaż trochę mi ulży.

Jakie macie najczęstsze uboki po Baclo ? Ktoś popuścił mocz albo oblewał się potem ? Pogorszenie cukrzycy ? Biegunka ? Zatwardzenie ? Zaczynam od 1 tabletki wieczorem, po 3 dniach 2 tableki po 1 sztuce 2 razy dziennie po kolejnych 3 dniach 3 tabletki na dzien 3 razy po jednej.

Czy baklo potrafi blokować mięśnie które zaciskają miednicę i wszystko co w niej jako reakcja obronna na natrętne lękowe myśli ? Bo głównie to mi niszczy życie - to ciągłe spięcie, że aż jajka się chowią w brzuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zadziałał na mnie baclofen , początkowo dawka 50mg , poźniej dołożyłem 25mg i zadziałał , co prawda nie tak jak kiedyś ,ale gadatliwość mocna, czasami az za mocna ,koncentracja i szybkość myślenia i całkowity zanik anhedonii , nawet pisanie na forum tutaj mnie cieszy . zmniejszenie fobii o 80% ,wyszedłem do sklepu , na luzaku . co prawda nie jest to tak jak kiedyś , że czułem się niezniszczalny i że mogę wszystko,że chodziłem jak bym był panem świata , ale i tak nie jest najgorzej . potwierdza się to moje przekonanie, że na fluoksetynie, baclofen działa mocniej niż normalnie . jak nie brałem to bardzo słabo prawię że wogole . nawet po 3 miesiącach przerwy . wróciłem do fluo , zarzuciłem i działa . nie wiem czemu tak jest ale na fluo lepiej działa baclo i z kawą w ogole jest gitara . na tym duzo pije kawy i duzo jaram .

 

edit: kiedyś to miałem tak że zarzuciłem se 75mg i musiałem wyjść do ludzi i dzwonić,spotkać się dworzu , teraz tak spektakularnie nie działa i coś mnie hamuję jeszcze , ale to sprawką dłuższej izolacji od świata , rok temu był rok mniej izolacji , dlatego mniejsze hamulce przed ludzmi .

 

-- 07 mar 2016, 19:43 --

 

Mam paczke baklo 25mg. Jak to najlepie rekreacyjnie uzyc a jak terapeutycznie ?

 

2 tabs . 50mg . odczekaj 1h . za słabo dorzuć 25mg . ew do 100. ponad 100 nie ma sensu , bo nie zwiększa działania rekreacyjnego a tylko zmuli i na 2 dzień taki jak by kac .

 

-- 07 mar 2016, 19:52 --

 

Jakie macie najczęstsze uboki po Baclo ? Ktoś popuścił mocz albo oblewał się potem ? Pogorszenie cukrzycy ? Biegunka ? Zatwardzenie ? Zaczynam od 1 tabletki wieczorem, po 3 dniach 2 tableki po 1 sztuce 2 razy dziennie po kolejnych 3 dniach 3 tabletki na dzien 3 razy po jednej.

Czy baklo potrafi blokować mięśnie które zaciskają miednicę i wszystko co w niej jako reakcja obronna na natrętne lękowe myśli ? Bo głównie to mi niszczy życie - to ciągłe spięcie, że aż jajka się chowią w brzuchu.

 

1 )na baclo nie myślę o takich pierdołach , szczać się chcę i palić fajki i pić kawę o ile to skutek uboczny :P

2) dawkujesz baclo jak antydepresant , a to się nie nadaję do stosowania długoterminowego w celach pozawskazanych(spastyczność mięśni,stwardnienie rozsiane itp) . nie przekraczał bym częściej niż raz na tydzień.

3) wbrew pozorom baclo u mnie nie powoduje rozluźnienia mieśni , nie czuć miorelaksacji jak po benzodiazepinach , nawet czasem wydawało mi się że jestem bardziej sztywny po tym . nie wiem jakie to mięśnie co zaciskają miednice :) porpzecznie prążkowane/głębokie ?:P baclo podobno powoduje zmniejszenie napięcia mieśni szkieletowych , ale za ciula tego nie czuć ,jak np po diazepamie/benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baklo #1 dawke zapodac na pusty zoladek czy z posilkiem ?

 

nie zwracałem na to uwagi . obojetne chyba

 

dziś zarzuciłem 75mg i nie podziałał , ostatnio brałem tydzien temu i działał , dziś tylko podziałał że jestem bardziej skupiony i mogę godzinami siedzieć na forum i rozkminiac,czytac itp , ale brak gadatliwosci i prospolecznosci , co bylo troche odczuwalne tydzien temu . no nic przerwa , za tydzien sproboje do 100mg . dzis nie dorzucam bo nie ma sensu.

 

-- 15 mar 2016, 00:13 --

 

ps jednak podziałał z opoźnionym zapłonem , robiłem 4 rzeczy na raz , chodziłem jak na kresce , kawy podbijaja działanie , działał nie równo , i z opoznionym zaplonem zaskoczyl.

 

-- 20 mar 2016, 16:37 --

 

Moje ulubione substancje rekreacyjne to :

 

1) baclofen

2)heminevrin - cud miód malina , lepsze od benzo , szkoda że tak mało popularny , ponieważ jest to lek na delirium alkoholowe,majaczenia,padaczki i rozne objawy abstynencji alkoholowej . jest napewno wart uwagi , kiedyś brałem go rekreacyjnie

3) kodeina , opioid , opiat , metabolizuje się do morfiny , przyjemny relaksik , niestety silnie uzależnia , w dodatku na lekach SSRI dużo zmniejszone działanie, ponieważ SSRI zajmują enzym wątrobowy cytochromu p450 (cyp2d6) dlatego biorę ją bardzo rzadko.

4) alprazolam - lubie ją najbardziej z benzo , ponieważ nie usypia , "aktywuje" jak by człowieka do życia,jest prospołeczna i ma działanie antydepresyjne jako jedyne benzo . dodatkowo zwiększa dopaminę w prążkowiu ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11226811 )

 

-- 29 mar 2016, 20:09 --

 

zarzuciłem 100mg baclo na raz . słabe działanie . biorę mniej więcej co tydzień . bardzo slabe działanie , trzeba będzie miesięczna przerwe zrobić albo więcej i doraźnie benzo jeść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

moze nie w temacie chcialem sie podzielic moimi uwagami o baclofenie.

 

Biore baclofen od 2 tygodni 3x12,5mg - czasem zapomne to 2x. jak dla mnie ten lek to cud!!! ZERO ale to ZERO ochoty na alko. wrecz mnie odrzuca gdy widze jak ktos pije. nie pamietam kiedy mialem 2 dni przerwy (wino lub min 300ml wodki dziennie). teraz 3 tygodnie bez najmniejeszego wysilku. spie fantastycznie, zadnych skutkow ubocznych, zadnych mysli depresyjnych - mlody bog normalnie. to nie jest placebo a jesli nawet to co z tego.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widzę, że nie zameldowałam się w marcu? ależ ten czas leci,

czyli dwa kolejne miesiące (prawie) bez alko , kilka dni temu zeszłam do ćwiarteczki (około 6 mg) baklo i dalej jest ok.

w weekend miałam gości i trochę z nimi popiłam, ale w pełni kontrolowałam proces i skończyłam zanim się upiłam. Poranek był bez kaca, ale i tak stwierdziłam, że już nie lubię być pijana/podpita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 3 tygodni trzezwy jak swinia :) ten lek to jakas miazga. ide wieczorem do sklepu po zakupy. przechodze obok polek z alko i ABSOLUTNIE nie mam checi na ten syf. wczesniej nie byloby sily jakbym nie wzial polowki lub wina+200 wodeczki na dobicie. teraz nic. zupelna znieczulica. nie potrafie tego wytlumaczyc.

zycie jest piekne :)

 

biore 2x12,5mg dziennie.

 

-- 13 kwi 2016, 00:01 --

 

taka mnie mysl naszla.

stara mnie dzis wk....la niemilosiernie. normalnie poszedlbym jak nic po flaszke bo jest znakomita okazja (zreszta jak nie ma okazji to tez jest a raczej byla).

a tu nic. pocwiczylem sobie, obejrzalem film, popracowalem. nie wiem jak to sie dzieje ze calkowicie zapominam o alkoholu. jakby to byla jakas obca rzecz.

 

i jedna mysl mnie nurtuje. skoro baclofen jest taki dobry czemu sie go nie uzywa do leczenia. wiem ze we francji juz jest a takze w niemczech walcza (sami pacjenci) o to aby byl jako lek przeciw alkoholizmowi, bo przeciez lekaz nie przepisze inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobik123 Pewnie chodzi o specyficzną indywidualną skuteczność takich kombinacji. Czasami po prostu pewne leki już nie są tak skuteczne w monoterapii i się okazuje, że mniejsze dawki dwóch różnych (z tej samej lub podobnej grupy leków) lepiej działają na pewne symptomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi np. o oddzialywanie na NA i DA dzieki wplywowi fluoksetyny na 5-HT2C.

Do tego jak np. wenla blokuje wychwyt ok. 80% to polaczenie z drugim ssri moze dac efekt 100% blokady, wiec chyba jest sens :roll:

 

-- 21 cze 2016, 18:00 --

 

paro/amitryptylina+fluo+amisulpryd+baklofen

taki zestaw chyba sobie wkrotce zafunduje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taki zestaw biorę na depresję nawracające , padaczkę i alkoholizm. Dlatego convulexu wyrzucać nie będę , a z klona mam zamiar zejść do 1 mg na dobę. A Baclofen to rewelacyjny lek. Czuje się po nim cały czas jakbym miał lekko wypite :D , przez co wytrzymuję i nie muszę łykać browarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co prawda tej alkoholowej euforii na baklofenie ale w glowie sie kreci i nie chce sie pic.

Tez rzucilem jakis czas temu wogole alko i baklo mi napewno pomaga utrzymac wstrzemiezliwosc.Rozluznienia miesni na nim prawie wcale nie czuje, a mam problem z prostownikami, sa lepsze leki o tym profilu.

 

Z klona zejdz do zera.Mi sie udalo zejsc z 14mg, wiec i ty dasz rade.Zobacz czy na samym convulexie nie wystapi padaczka i bedziesz juz zyl bez zadnych uzaleznien :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×