Skocz do zawartości
Nerwica.com

Silna nerwica czy już schizforenia?


softy_girl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zawsze miałam typowe objawy nerwicy. Najpierw myśli na temat Boga, potem wmawianie sobie, że jestem kazirodcą, lęk przed zrobieniem komuś krzywdy i chowanie noży. Teraz jednak zaczęło się dziać dziwne rzeczy. Od czasu kiedy przeczytałam opowieść o Abrahamie, któremu Bóg kazał zabić syna zaczęłam sobie wmawiać, że Bóg i do mnie mówi żebym komuś zrobiła krzywdę. Nie potrafie tego wyrazić, ale nie są to takie typowe głosy, ale raczej wmawianie sobie, że je słyszę. Ponadto zauważyłam, że często mam przewidzenia, choć tak naprawdę zanim przeczytałam o schizofrenii nie miałam ich (a może tego nie zauważyłam?). Jak sądzicie czy to już schizofrenia czy silna nerwica? Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy to już schizofrenia czy silna nerwica? Pomocy!

Od diagnoz są psychiatrzy, więc jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia to trzeba pogadać z którymś pogadać. Chociaż w tym jak piszesz i co piszesz, schizofrenii nie widać:)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie czy to już schizofrenia czy silna nerwica? Pomocy!

Chociaż w tym jak piszesz i co piszesz, schizofrenii nie widać:)Pozdrawiam

Wiem, że od diagnozy są lekarze i jestem umówiona w sobotę, ale do tego czasu chciałam jakoś normalnie funkcjonować... Sądzisz, że to po prostu silne lęki i autosugestia? Nigdy wcześniej nie miałam żadnych podobnych urojeń. Trochę mnie to przeraziło. Ja się strasznie boję choroby psychicznej. Boję się, że zwariuje i zrobię komuś krzywdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej NN dalej, wkręcasz sobe ,ze Bóg każe Ci cos zrobic, ale wiesz ,ze to nie jest prawda, natomiast musisz uważac, bo nie wiem czy NN moze prowadzić do psychoz ,ale jest na forum tutaj Lukrecja, która miała NN a teraz ma silne psychozy, jak chesz to napisz do niej , moze sobie porozmawiacie, mnie sie wydaje ,ze jak człowiek zaczyna już wierzyć w natręctwa i nie utnie czegoś na samym poczatku tylko coraz bardziej sie tym nakręca to może mu jednak jakaś psychoza wskoczyć,

na razie nie ma u Ciebie jeszcze nic az tak niepokojącego, raczej natretna myśl o tym ze komuś zrobisz krzywdę połaczona Bogiem i strach przed schizofreną,ale dobrze ,że idziesz do lekarza , powiedz mu wszystko

 

-- 19 cze 2012, 21:53 --

 

ale dodam ,zeby Cię nie straszyć ,ze teraz to wygląda na NN , więc spoko, chociaz cięzko czasami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie ma u Ciebie jeszcze nic az tak niepokojącego, raczej natretna myśl o tym ze komuś zrobisz krzywdę połaczona Bogiem i strach przed schizofreną,ale dobrze ,że idziesz do lekarza , powiedz mu wszystko

 

Dziekuję. No już sie nie mogę doczekać soboty. Do tej pory wytrzymam. ;)

 

-- 21 cze 2012, 19:29 --

 

softy_girl, Nakręcasz się, nie masz żadnej schizofrenii, ale pogadaj z lekarzem.

Dziękuję. ;) No pogadam, pogadam. Byle do soboty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zawsze miałam typowe objawy nerwicy. Najpierw myśli na temat Boga, potem wmawianie sobie, że jestem kazirodcą, lęk przed zrobieniem komuś krzywdy i chowanie noży. Teraz jednak zaczęło się dziać dziwne rzeczy. Od czasu kiedy przeczytałam opowieść o Abrahamie, któremu Bóg kazał zabić syna zaczęłam sobie wmawiać, że Bóg i do mnie mówi żebym komuś zrobiła krzywdę. Nie potrafie tego wyrazić, ale nie są to takie typowe głosy, ale raczej wmawianie sobie, że je słyszę. Ponadto zauważyłam, że często mam przewidzenia, choć tak naprawdę zanim przeczytałam o schizofrenii nie miałam ich (a może tego nie zauważyłam?). Jak sądzicie czy to już schizofrenia czy silna nerwica? Pomocy!

 

Chyba jesteś po prostu bardzo wrażliwą osobą i łatwo sobie wkręcasz różne rzeczy :) Nie jesteś schizofreniczką, ale idź do psychiatry, po co się męczyć? Pozdrawiam :) Sam fakt, że nie chcesz tego robić i walczysz z tymi myślami znaczy, że jesteś normalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×