Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hasiok


Nola

Rekomendowane odpowiedzi

Bellatrix, zgadzam sie z Toba w zupelnosci i wiem, ze gdy po kilku stronach merytorycznej dyskusji pojawia sie komentarz na zasadzie 'nie znam sie, to sie wypowiem' powinnam w takim momencie raczej spytac 'po czym wnosisz, ze to spisek firm farmaceutycznych jezeli wnioskujac po twoim podpisie nie watpisz w biologiczne przyczyny zaburzen psychologiczno-neurologicznych?

Czy prezentujac takie stanowisko nie powinnismy konsekwentnie odrzucic choroby takie jak depresja czy nerwica, zwlaszcza biorac pod uwage, ze skutecznosc lekow serotoninowych przy depresji jest jednak mniejsza niz stymulantow przy zaburzeniu diagnozowanym jako ADHD? Zdaje sie, ze jezeli skutecznosc jest mniejsza, to raczej w takich przypadkach byloby zasadne twierdzenie, ze jest to jedynie spisek firm farmaceutycznych, ktory ma na celu stworzenie rynku zbytu umiarkowanie skutecznych lekow serotoninowych.

Intryguje mnie tez jakim argumentem obalisz lata badan, w tym te swiadczace o problemach juz na etapie budowy mozgu (np. niedojrzalosc kory przedmozgowej) i powtarzajace sie u zdiagnozowanych objawy, ktore mozna leczyc nie tylko stymulantami, ale NRI czy tez niedawno wprowadzona do leczenia ADHD guanfacyna? Czy w takim razie dwukrotnie wieksze prawdopodobienstwo przedwczesnej smierci u osob z ADHD to jedynie zbieg okolicznosci i kolejny przyklad proby manipulacji spoleczenstwem? Moze Twoje odpowiedzi rzuca nowe swiatlo na zaburzenie, ktore sprawia tyle problemow calej mojej rodzinie' ale niestety Bellatrix, ja mam w papierach, ze jestem impulsywna i gdy widze wypowiedz pozbawiona argumentow i podwazajaca cala przeprowadzona wczesniej rozmowe, to w takich chwilach jestem raczej sklonna stwierdzic, ze mam do czynienia z ignorantem i idiota, ale teraz juz wiem, ze powinnam w takiej osobie dostrzec rozmowce spragnionego dyskusji na poziomie. Przepraszam, i postaram sie popracowac nad swoim zachowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×