Skocz do zawartości
Nerwica.com

Harem "Polibuda" - przyjmujemy nowych członków ;D


Kiya

Rekomendowane odpowiedzi

Bo kolega myli losowość i pseudolosowość, a funkcje rand i srand działają prawidłowo, tylko trzeba sobie uzmysłowić fakt, że przy tak małym przedziale bitów (0 - 1) ciągi znaków będą się często powtarzać. Poza tym, pytanie jest nie precyzyjne, bo kolega nie napisał nic o maksymalnej wartości funkcji.

 

Ciekawe jest to, że ciąg znaków 364152 dla wielu ludzi będzie "bardziej losowy" niż 123456 :P

 

-- N, 31 mar 2013, 01:09 --

 

Sorrow, a czym się różni tworzenie gier "na Androida" od tworzenia gier na inne platformy? Tu i tu piszesz kod w jakimś języku i od stopnia jego zaawansowania i znajomości zależy jaka gra wyjdzie (w dużym skrócie). Dalej to już tylko znajomość SDK platformy, ale do tego wystarczy sama dokumentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, a czym się różni tworzenie gier "na Androida" od tworzenia gier na inne platformy? Tu i tu piszesz kod w jakimś języku i od stopnia jego zaawansowania i znajomości zależy jaka gra wyjdzie (w dużym skrócie). Dalej to już tylko znajomość SDK platformy, ale do tego wystarczy sama dokumentacja.

Nie wiem jak tworzyć na inne platformy też. Po prostu zobaczyłem tą książkę i uznałem, że byłby to dobry początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, to zacznij od nauki Javy, C++, C#, JavaScript, python, perl, php, im więcej tego znasz tym lepiej, zależy co chcesz pisać i jak zaawansowane to ma być. A jeszcze modelowanie grafiki to osoby rozdział.

Już sporo razy zaczynałem uczyć się C++. Zwykle w pewnym momencie zapominałem uczyć się dalej. Żeby do czegoś dojść muszę pracować nad jakimś konkretnym projektem gry opartej na przemocy i zniszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×