Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
cookiemonster

Znika mi tresc emocji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

mam problem , od dlugotrwalego tlumienia emocji , powoli przestaje czuc ich tresc , czuje ,ze one sa , ale co chce powiedziec to nie wiem , da sie to jakos odkrecic??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cookiemonster, Czyli nie radzisz sobie z frustracją.

Są inne metody na rozładowanie agresji i złości.

Myślałeś o terapii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cookiemonster, mam dla ciebie dobrą informację. Emocje tłumione nawet długotrwale da się zrekonstruować. Nie jest to proste ale jest jak najbardziej realne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Emocje tłumione nawet długotrwale da się zrekonstruować.

Raczej nauczyć wyrażać. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mniej więcj wiem, o co Ci chodzi cookiemonster, tzn ja miewam dwie emocje, lęk, albo doła, tych innych nie odczuwam już za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

shinobi, Masz wysoki poziom lęku Piotrku.

Jak można się cieszyć z czegokolwiek, kiedy nieświadomy lęk wypiera pozytywne emocje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem. Myslisz, że pogadanki z terapeutą przy moim cholernie sceptycznym nastawieniu do wszystkiego by coś dały?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja powymyslalam powody zeby tych emocji nie wyrzucac i teraz sie od tego uzaleznilam , momentalnie tlumie :|:|:| i nie wiem jak mam to odkrecic , przez to trzeba przejsc ale jak??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

shinobi, To nie pogadanki.

Oczywiście, że dałyby, ale to wymaga czasu. Te Twoje podejście skądś się wzięło, przecież nie z powietrza.

cookiemonster, poprzez psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

*Monika*, no ale może ja po prostu taki jestem, ludzie są różni. Przecież nie jesteśmy tłoczeni z matrycy. Nie wiem... na tym moim zadupiu nawet nie ma sensownych terapi, żadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to to sie da jeszcze uratowac?? bo wydaje mi sie ,ze nie :(:( tak sie wkopalam ,ze juz chyba nie zyje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie bardzo podobnie. Tłumienie jest najgorszym czymś,co można spotkać i to się dzieje nieświadomie. Tak czyli, że nie mamy na to jakby wpływu. To wygląda jakby coś przyszło z zewnątrz i nam tłumiło emocje i uczucia. Wtedy nie czujemy: strachu,złości,przyjemności nawet z niczego...

I czujemy się strasznie jakby sterowani czymś.... to nerwica nami kieruje, przejmuje nad nami kontrole,zaczyna kontrolować nasze życie i reakcje,nasze uczucia,myśli...

Trzeba chyba spojrzeć co tłumimy i uznać to zdecydowanie za swoje choć wyparte,jako część siebie.Absolutnie z tym nie walczyć,bo walczysz ze sobą a tego nigdy nie wygrasz. Pozwól być temu- nerwica tego nie znosi i zrobi wszystko żeby nas znów skłócić ale.... ona też jest nasza,bo jest w nas,nie poza nami...Jestem w trakcie zaprzyjaznienia sie z nią :)

Powodzenia :) Piszcie razem raźniej :)

GG: 35568747

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale jak sie wykrzyczec , wygadac jak czlowiek nie zna tresci tych emocji :/ czuje ,ze sa ale co chce powiedziec to nie wiem nic :| wiem tylko ,ze cos chce powiedziec , te emocje dlugo tlumione po prostu znikaja :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta sam to moge powiedziec po sobie tlumilem je tak dlugo i tlumie nadal bo nie chce zeby ludzie mnie poznali taki robot

albo koles z filmu equilbrium ogladnijcie sobie podobnie wygladam i nie wiem jak maja te uczucia wygaladac :) bo juz zapomnialem zreszta powiem tak nie zalezy mi na nich chyba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja kutwa wyjde z tego , chodzbym sie miala zesrac :/ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bedzie mi ciezko bo sie oduczylam wielu rzeczy i stracilam ich poczucie ale wierze ,ze sie uda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi