Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mikolaj

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

108 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      69
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      24

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie utrzymywały się cały czas zależnie od dawkowania bo tym wyższe tym lęki były większe prawdopodobnie poprzez wpływ noradrenergiczny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zero lęków, ale też słabe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja na klomipraminie nie miałem w ogóle leków. Zresztą klomi mnie z nich wyleczyla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ciężkiej nerwicy lękowej takiej, że z domu ze strachu się nie wychodzi to kiepski lek... Poza tym skoro Ci tak służyła to czemu z niej zrezygnowałeś ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej,

biore anafranil prawie dwa miesiąc, a od dwóch tygodni jestem na dawce 75sr wieczorem.

Nastrój sie poprawił oraz więcej energi niż przed lekiem(saburzenia lękowe).Ale jest jeden problem- czuje większe parcie na pęcherz czyli częsciej musze chodzić do toalety.Przed lekiem miałem z tym problem zwłaszcza w nocy wstawanie ale teraz na leku 2 razy gorzej.

Z czym to może być związane?Może ten lek dawać taki efekt?

Prawdopodobnie jest to związane z tym ze dziala na receptor alfa1 i tym samym powoduje skurcz mięśni gładkich( w tym pęcherza). 

Ale z tego co wiem anafranil to ANTAGONISTA a nie AGONISTA alfa1 więc chyba powinien przeciwnie działać?Może ktoś mi to wytlumaczyc? Bo srednio sie znam na tych receptorach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie!

Planuję po 47 dniach zmniejszyć dawkę klomi z 150 na 112,5 

Mogę się spodziewać jakiejś jazdy czy będzie luzik?

Dawka 150 powoduje u mnie nerwowość,od kilku dni budzę się zlany potem jak świnia,mam wrażenie że są to dla mnie zbyt wysokie progi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, ja zmieniłam fluoksetyne na anafranil i mam pytanie-czy pojawilo się u Was....chrapanie przy braniu leków? Ja mam taki problem he he A jestem szczupła, nie mam problemów laryngologicznych i nie zdarzało mi się to wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Ja chrapię podobno groźnie od 20 lat bo od tylu lat zjadam różne ciekawostki.Wcześniej nie chrapałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, a jak jest z tyciem? Ja przez 4,5 miesiaca(najpierw seronil, od niedawna anafranil) przytyłam z 6 kg... Na anafranilu czuje się jakbym menopauze miała 😛 Pocenie, meczenie szybkie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć!

Ja poprzednio przez przeszło 10 lat jadłem 60mg. Mianseryny a teraz jestem od dwóch miesięcy na Mircie 15mg. ze względu ,że Miansa się wypaliła i nie utyłem.Apetyt normalny mam,nie wilczy.

Natomiast co się tyczy pocenia i uczucia zmęczenia to na Franku jest tragedia,jestem słaby jak spocona mucha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.09.2019 o 20:22, picziklaki napisał:

W ciężkiej nerwicy lękowej takiej, że z domu ze strachu się nie wychodzi to kiepski lek... Poza tym skoro Ci tak służyła to czemu z niej zrezygnowałeś ? 

Właśnie do niej wróciłem i skończyłem raz na zawsze z SSRI. Od razu lepiej, jakby jakiś kamień mi z głowy spadł. Za każdym razem jak wracam do klomi zastanawiam się, po cholerę ja to odstawialem. Mam wrażenie że moj organizm uzaleznil się od klomipraminy, bo czuje taką ulgę po 4 mcach przerwy, jakbym wrócił do cpania czegoś.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natrętnik

Jak się aktualnie czujesz na Twoim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.11.2019 o 12:41, Slayer napisał:

Natrętnik

Jak się aktualnie czujesz na Twoim zestawie?

Na obecnym bdb, bo jednak paroksetyna to przede wszystkim zamulacz, widzę ogromna różnicę będąc na obecnym zestawie. W moim przypadku noradrenalina to podstawa działania antydepresyjnego, szkoda tylko że trzeba być ostrożnym przy ocd, ale 150 miansy do klomipraminy daje radę🙂 czuć kopa w dzień, ale i przeciwlekowo działa na mnie super od samego rana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dwoch miesiacach powrotu do Anafranilu stwierdzam juz ze 100 % pewnoscia, ze nie ma lepszego lpd od klomipraminy. Eliminuje ona u mnie wszelkie symptomy depresji, lęku, nerwicy, czuje sie na niej az obrzydliwie normalny, racjonalny, nawet lekomania sie uspokoila, nie mysle w ogole o zmianach. Mam nadzieje ze szybko nie przestanie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rCCGBkK.jpg

Przewlekłe objawienia Jezusowe, diabelne, antychrystowe oraz geniuszowe do dziś mam po klomipramina / anafranil . Także halucynacje dzwiekowe i wizualne po dziś dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chada, Hipomania ? Chyba mania, psychoza. Klomipraminie ujawniła schizofrenię i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 3 zmarnowanych miesiącach brania paroksetyny od razu przeszedłem na anafranil. Od razu startuje od 150 mg, oczywiście jak to ja wbrew zaleceniu lekarza że 75mg, ale jestem fair , poinformowałem go że na pewno będę brał więcej. Żadnych uboków , może oprócz lekkiego odrealnienia, co dla mnie jest plusem. A może jeszcze kawałek dorzucić do 150, bo 150 to też tak średnio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest średnia docelowa terapeutyczna dawka jak ona ci nie pomoże to większe nie mają sensu w szczególności na tym etapie na którym nie wiesz jak na ciebie zadziała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy najwcześniej mogę spodziewać się pierwszych efektów? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawi mnie ta popularność Klomipraminy ?;😲

czy nie spłyca emocji jak ssri?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsze efekty będą pojawiać się stopniowo po paru tygodniach, ona nie spłyca emocji jak essesereje więc to na plus zależy jak dla kogo co kto oczekuje bo nie jednym na takim działaniu powodującym zobojetnienie emocjonalne zależy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odczuwam pewną poprawę po przejściu na ten lek i przyjmowaniu go od paru tygodni. Nadal jest beznadzieja, ale mam znacznie mniej myśli samobójczych niż miałem jeszcze w styczniu. Nie mam też skutków ubocznych teraz.

Edytowane przez Alesko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mnie działa trochę nasennie, to minie z czasem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi