Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Tranx88 masz rację. Anafranil wbrew pozorom nie zabiera bardzo erekcji jak się już organizm przyzwyczai. Oczywiście zawsze są te myśli co by było gdyby przyszło z jakąłś dziewczyną... Ale to równie dobrze można mówic , że gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem ;-) Myślę, że dało by radę coś porobic, a jak jeszcze ewentualnie zarzucic jakąłś argininkę jak już wspominałem, to w ogóle już jak ze stali by był. Także ja sobie na dzisiaj chwalę anafranil. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranx88 masz rację. Anafranil wbrew pozorom nie zabiera bardzo erekcji jak się już organizm przyzwyczai. Oczywiście zawsze są te myśli co by było gdyby przyszło z jakąłś dziewczyną... Ale to równie dobrze można mówic , że gdyby babcia miała wąsy była by dziadkiem ;-) Myślę, że dało by radę coś porobic, a jak jeszcze ewentualnie zarzucic jakąłś argininkę jak już wspominałem, to w ogóle już jak ze stali by był. Także ja sobie na dzisiaj chwalę anafranil. Polecam

 

Po jakim czasie ci anafranek zatrybił na stałe bez żadnych wachań w nastroju czy lękach.???

Bo u mnie mieszają sie stany silnych dołów depresyjnych ze stanami silnych lęków.Biore ponad dwa miechy i dalej czekam...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1, U mnie lek zadziałał niemalże natychmiastowo bo po tygodniu ale teraz przeżywam jakiś dołek łącznie z napadami lęku a dziwne jest to bo dodatkowo biorę olanzapinę. Dzisiaj mam wizytę u lekarza , może dołoży mi coś albo podwyższy dawki leków.

 

-- 17 gru 2014, 21:47 --

 

Wracam od lekarza, od dziś biorę 225 mg anafranilu. Zobaczymy jak taka bomba zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś lekarka mówiła o podwyższeniu franka do max 225mg,ale jeszcze daje czas na tej dawce co jestem do początku marca,wtedy mam wizytę i chyba franek idzie do max 225mg.Też macie w depresji taki dół że łzy same lecą i ogromne zamartwienie się przyszłością i różnymi dupereali złymi z przeszłości mnie to wczoraj dorwało ale zaprzyłem zielonej herbatki i jakoś przeszło,ahhhhh kiedy ten franek załapie na stałe i bende wstawał z bananem na ryju,nie bede myslal o ćpaniu i piciu i fobia społeczna zostanie ostatecznie rozjebana bo to moja największa zmora oprucz tego depresja i natręctwa myślowe.Aha nie polecam nikomu perazyny w dawce 300mg okropnie mi depresje nasiliła i wskoczyłem na stary dobry i sprawdzony amisulpirydek.

Według mojej lekarki te wachania o których pisze że doły silne że lęki silniejsze potem to ustępuje i tak w koło macieja są do max 3 miesięcy puźniej powinno być już tylko z górki cyli lepiej i lepiej aż do 6 miesiąca.No nie wiem pożyjemy zobaczymy.....pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No się zastanawiałem po Ci taka dawka perazyny, ten lek u mnie też nasilał depresję.

 

Żeby wyciszyć natręctwa myślowe ale wskoczyłem na amisulpiryd który nie nasila mi depresji.To prawda Miko że antydepresant może zaskoczyć pozytywnie do max 6 miechów?Tak twierdzi moja lekarka ale czy ma racje?Niektóre wpisy tutaj mówią o 3-4-5 miechach więc dalej mam nadzieje...

 

-- 18 gru 2014, 17:04 --

 

kalikali1, Masz bardzo podobne objawy do moich. Wczoraj ratowałem się ataraxem i trochę pomogło.

 

Ja mam w pogotowiu benzo głównie alprazolam na lęki i clonazepam.Ale co to za frajda żryć to naookrągło,oczywiście robie tam przerwy zeby sie nie uzaleznić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalikali1 ale na co? Na ZOK czy na depresję? Na ZOK warto czekać te 12 tygodni a czasami dłużej by w pełni pozbyć się objawów, co do depresji to chyba Cię robi w balona, wg. Stahl'a, guru psychofarmakologii i ogólnie badań, czeka się średnio 6-8 tygodni a później się zwiększa dawkę, dokłada lub zmienia lek. Takie mówienie, że lek zaskoczy po 6 miesiącach to chyba dlatego, że skończyły się jej pomysły i chce mieć trochę spokoju od trudnego przypadku.

 

Nie chcę Cię martwić, ale takie czekanie w większości przypadków nie ma sensu. Lekarz powinien też umieć zareagować, w razie braku reakcji po 6-8 tyg. zwiększać dawkę, dodać inny lek, zmienić na inny rodzaj leku. Dobry lekarz musi mieć wiele opcji i nie bać się działać czasami poza schematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby anafranil po 2 miesiącach przyjmowania dawka 150mg czas-2miechy i pare dni,nasilał objawy depresji???

Nie wiem co robić odstawić lek czy to przeczekać poprostu...Od rana aż płakać sie chce i na nic nie mam ochoty ledwo co tego posta pisze czuje sie beznadziejnie i nie wiem co jest grane :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz w sumie 3 leki więc nie wiadomo który z nich nasila objawy depresji, może to amisulpryd w tej dawce? Neuroleptyki mogą to robić. Chociaż i leki przeciwdepresyjne mogą nasilać depresję gdy są źle dobrane. Depresja to choroba o wielu typach i każdy typ reaguje na dany lek, a źle dobrany lek może pogorszyć stan chorego. Ja mam podobnie po SSRI i innych silnych lekach serotoninowych (klomi też się pod to łapie), jeśli nie ma poprawy a jest pogorszenie tzn. że coś jest nie tak, wtedy warto spróbować leków o innym mechanizmie działania. Ale jeśli Ty masz ZOK i to leczysz to leki głównie leki serotoninowe - klomi, paro, wysokie dawki+długi czas (najlepiej 12 tyg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bez leków mam mega obsesję i paranoję. Dzięki sedatywnemu działaniu anafranilu zostaję to stłumione, więc wiem mniej więcej o czym piszecie. Powiem wam, że to życie jest ogólnie gówno warte na tych lekach. Ja biorę sam anafranil w dawcę 225 i czuję się łagodnie mówiąc jak dziadek na emeryturze, a mniej łagodnie jak roślina. Pracuję, ale żeby utrzymywac się w pionie przez 8 godzin pozostałą częśc dnia jestem do niczego. Najlepiej się czuję jak siedzę w domu i patrzę się w sufit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klomipramina silnie zaburza funkcje poznawcze i seksualne.

 

-- 19 gru 2014, 20:54 --

 

Amitriptylina jest w tym względzie neutralna ,nie obniża libido ze względu na silny antagonizm receptorów 5HT2c.

 

-- 19 gru 2014, 20:58 --

 

Jeszcze dodam ze wg mnie klomipramina silniej oddziałuje na serotoninę niż jakikolwiek SSRI-jest ona silnym antagonistom receptorów 5HT2 zatem serotonina niejako odbijając się od zablokowanych tychze receptorów silniej stymuluje autoreceptory presynaptyczne jak i postsynaptyczne 5HT1a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu 1977, ami nie jest w tym względzie neutralna, ma negatywny wpływa na libido ale mniejszy od wszystkich ssri a to dlatego że jest słabsza serotoninowo. Dla mnie doxepina ma jeszcze mniejszy wpływ na funkcje seksualne od amitryptyliny. Może te leki są neturlane w tej kwestii, ale do dawek 100-150 mg, zależy od organizmu. Na ami przy 150 mg miałem już wyraźne zaburzenia na tle seksualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół miałem kiedys tabelkę z której wynikało ze najbardziej ryjącym libido lekiem przeciwdepresyjnym jest klomipramina (lekki antagonista receptorów D2).Dalej były SSRI w których u 60-89% przypadków odnotowano zaburzenia seksualne,amitriptylina miesciła sie wespół z mianseryną i mirtazapiną w klasie średniej,najmniej zaburzały libido -moklobemi,amineptyna zas tianeptyna -co wynikało z tabeli wręcz poprawiała libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do weteranów :). Dotychczas łykałem 37,5 mg anafranilu sr rano a wieczorem 30 mg lerivonu. Na ostatniej wizycie lekarz dorzucił mi do mojego zestawu 50 mg sertraliny. Jak myślicie, mogę zażywać ją rano z anafranilem czy przerzucić anafranil na wieczór? Niestety nie dopytałem lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będe musiał odstawic franka.Brany 2 miesiące i jeden tydzien,od tygodnia nasilona depresja,ciągły płacz,zamartwianie się i lęki masakra normalnie.Jutro ide do lakarki zobaczymy co wymyśli może zwiększy jeszcze dawke albo zmieni na co innego,bo chyba 2 miechy ponad i 0 poprawy to juz dosyc dlugo mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×