Skocz do zawartości
Nerwica.com

co mi jest -nieradzenie sobie z nerwami? -proszę o pomoc


wścieklizna

Rekomendowane odpowiedzi

witam,od jakiegoś czasu mam problemy z nerwami -całkowicie nie kontroluję swojej złości. mam 24 lata, nie mieszkam w kraju, 1,5 roku temu urodziłam zdrowego synka (którego oboje z narzeczonym bardzo chcieliśmy) i wtedy zaczęły się moje problemy -wystarczy, że on zapłacze bez powodu, będzie piszczał, bardzo hałasował itd., a ja od razu podnoszę na niego głos, nieraz mówię żeby się zamknął, że zaraz go strzelę w tyłek (oczywiście nigdy bym tego nie zrobiła i nie zrobiłam, tylko tak mówię) -a potem płaczę, że jestem zła matką, że się na matkę w ogóle nie nadaję. Czasem wydaje mi się, że lepiej by było gdyby mój synek wychowywał się tylko ze swoim tatą, który jest tatusiem idealnym, nigdy się nie złości itd. Zawsze lubiłam dzieci, ale kontakt miałam praktycznie tylko z takimi, które rozumieją, co się do nich mówi, a nie z maluchami, które nie reagują, na to co mówię.

Kiedy mój synek jest "grzeczny" -tzn., kiedy np. siedzi i bawi się po cichutku zabawką wszystko jest ok, przytulam go, mówię mu, jak bardzo go kocham, daję mu buziaki, ale wystarczy, że za chwilkę zacznie trochę dłużej głośno piszczeć, a ja wpadam w nzłość. Potrafię w ciągu paru minut mieć skok nastroju -z rozbawienia, do całkowitej wściekłości.

Próbowałam leków na uspokojenia (zwykłych bez recepty), ale biorąc zalecaną dawkę nie czułam różnicy, a odrobinę większa ilość powodowała, że zamiast krzyczeć, siedziałam i płakałam.

Nie chcę być taka, dla mojego synka i nie wiem, co zrobić? Chcę być jak inne uśmiechnięte mamy. które, kiedy dziecko wyleje kaszkę na dywan -powiedzą łagodnie, że tak nie wolno i po prostu posprzątają.

Dodam, że ogólnie jestem bardzo ugodową osobą -w stosunku do dorosłych, praktycznie nie kłócę się z innymi i nigdy nie miałam takich problemów. Problem dotyczy tylko reakcji na mojego synka.

Od jakiegoś czasu czuję też częste zmęczenie, bez względu to, czy śpię 6 czy 10 godzin, czy chodzę do pracy, czy mam wolne. Miewam też częste bóle głowy i brzucha, a trochę rzadziej ucisk w klatce piersiowej.

Proszę pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×