Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowość unikająca


Gość trek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam osobowość unikającą. W przychodni następną wizytę będę miał dopiero za 2 tygodnie.

Do tej pory chciałbym już pracować z tym na własną rękę. Czy jest coś, co można zrobić samemu, jakaś forma autoterapii? I czy znacie jakieś książki na ten temat? Ja szukałem, ale nie znalazłem. Może chociaż jakaś strona internetowa o tym jest?

I jeszcze takie pytanko, czy można się z tego wyleczyć całkowicie czy tylko trochę zmienić objawy.

Chciałbym być pewny siebie, nie bać się konfrontacji, umieć odpyskować, walczyć o swoje i nie przeżywać.

Mam taką szanse przy tym zaburzeniu, czy mogę zapomnieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trek, możesz sobie wypracować pewność siebie, ale ona i tak zawsze przegra z wrodzoną bezczelnością. Z utarczek słownych, pyskówek nic z reguły nie wynika - szkoda zdrowia. Sprawy trzeba załatwiać spokojnie, z uśmiechem, ale stanowczo. Z książek się tego nie nauczysz. Spróbuj się załapać na jakąś psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając jakieś strony znalazłam informację, że skutecznym sposobem leczenia jest zbudowanie jakiejś relacji, w której czuje się dobrze. Polecam terapię, tam dowiesz się, dlaczego unikasz, przeanalizujesz swoje dotychczasowe kontakty itp. Sama zachowuję się podobnie do osobowości unikającej, chociaż nie mam takiej diagnozy (jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, a jaką psychoterapię polecacie na to? Czytałem w jednej książce o takiej terapii (tylko, że na fobie społeczną ona była), że się zwraca uwagę ludziom, np, że się głośno zachowują lub śmiecą. Czyli polega ona na tym, żeby być czepialskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trek, polecić Ci jakąś psychoterapię to może psycholog po wywiadzie. Indywidualna albo grupowa. Jest jeszcze podejście psychoterapeuty analityczne albo behawioralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nie wiecie co można samemu zrobić? Bo bede chciał iść na terapie, owszem ale zanim terapia to z dwa miesiące pewnie poczekam, nie chce zmarnować tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×