Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak wygrać z nerwicą bez lekarza ani leków?


usa11

Czy można wyleczyć napięcie bez lekarza?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy można wyleczyć napięcie bez lekarza?

    • Chyba nie
      5
    • Nie
      9
    • Może
      3
    • Nie wiem.
      5
    • Prawdopodobnie tak
      6
    • Tak
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, ze leki pomogly! Byly wg. mnie konieczne, bo w zwiazku z tym, ze nerwica sie przedluzala doszly wtorne epizody depresyjne (ilez mozna prowadzic taki nedzny tryb zycia, jaki wymusza agorafobia!!!) Na serce pomagaja leki nasercowe, na gardlo leki na gardlo,a na choroby psychiczne-psychotropy.

Jak tylko leki zaczely dzialac, a wiec po ok.2 miesiacach zdaje sie, wywalilam je wszystkie (wiem, ze tak nie mozna ale coz...) i zuchwale powiedzialam sobie: "Jestem juz zdrowa". Od tego momentu potrafie radzic sobie z nerwica i wszelkie nawroty pokonuje w 2-3 tygodnie.

Nie chodzilam na terapie, bo nie widze podstaw do jej rozpoczecia. Nie przezylam zadnych traum w zyciu (a wiec niepotrzebna mi terapia psychodynamiczna), a wiadomosc z terapii poznawczej mozna nabyc czytajac ksiazki i cierpliwie wprowadzac zawarte w nich wskazania w zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miala wtedy taka swiadomosc choroby, jaka mam teraz, nie bralabym wtedy prochow, poniewaz i tamten nawrot zdusilabym w zarodku. Jednak takiej swiadomosci nie mialam, nabylam ja wraz z zakupem ksiazki, ktora polecam teraz tym, ktorzy sa na poczatku drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam leki i uważam, że w tamtym czasie - to było nejlepsze wyjście z możliwych, pomogły mi bardzo, bo wtedy nie byłam w stanie nawet udać się na terapię - więc co mi po niej. Poza tym, życiowa sytuacja zmusiła mnie do tego, żebym szybko stanęła na nogi - leki podniosły mnie w około 2 miesiące - inaczej wyleciałabym ze studiów. Nigdy więc krytykować leków nie będę. Oczywiście sprawy potoczyły się tak, że odstawienie-nawrót- rozpoczęcie farmakoterapii-poprawa-odstawienie-nawrót itd itd więc poszłam na terapię i dzięki niej nie biorę leków już dłuższy czas ...... sama, przy pomocy książek w życiu bym z tego nie wyszła.... każdy choruje z innej przyczyny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja Twoje posty mnie postawiły na 1,5 dnia na nogi... naprawdę ja w sumie mam tak że raz jestem pewny siebie tak do 14 a potem wszystko spada, to chyba przez prace.... fajnie piszesz ;-) mi się podoba... próbuję znaleźć tą książkę co mi poleciłaś i całemu forum ale szukam i szukam , pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja Twoje posty mnie postawiły na 1,5 dnia na nogi... naprawdę ja w sumie mam tak że raz jestem pewny siebie tak do 14 a potem wszystko spada, to chyba przez prace.... fajnie piszesz ;-) mi się podoba... próbuję znaleźć tą książkę co mi poleciłaś i całemu forum ale szukam i szukam , pozdro :D

 

Hehe moge Ci jakos pozyczyc ale tak jest zmaltretowana, ze sie wstydze troche ;):mrgreen:

Na 1,5 dnia mowisz ;) Zawsze to cos :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ponad roku siedzę w domu. nie wychodzę nawet do sklepu. teraz jestem nad morzem. jest to dla mnie wielki szok, koszmar, ataki takie że....ale radzę sobie. bez leków. ale jest cholernie ciężko, jeśli leki by mi pomagały na pewno bym brała. ale one mnie tylko bardziej nakręcają, więc muszę sobie radzić bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam " Opanować lęk Fox B." bardzo ciekawa książka , nie cudotwórcza ale ciekawa i jest w niej sporo wskazówek. Jednak wg mnie lepsza jest Mój lęk mój koszmar" Anna Klasen

Pierwsza jest już od dawna nie dostępna w sprzedaży , natomiast ta druga jest za "dyszkę" na allegro także polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×