Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
jaaa

Bezsenność, zaburzenia snu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lilith napisał:

Śpię. Jak zasypiam, to mam coś w rodzaju drgawek.

A po czym te drgawki są jak myślisz?

Co teraz bierzesz wieczorem?

Ja biorę 75 mg Chlorprotiksenu i czasem Sedam lub klona.

Idę spać  gdzieś 21:30 a wstaje o 4-5 godzinie bo już nie mogę spać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Jurecki napisał:

A po czym te drgawki są jak myślisz?

Mam je od odstawienia zolpidemu. Jak brałam alprazolam, to mi je trochę wyciszał. No, ale ile można brać benzo....

2 godziny temu, Jurecki napisał:

Co teraz bierzesz wieczorem?

Podawałam już zestaw:

Cytat

Aktualny zestaw to rano: propranolol 10 mg, pregabalina 150 mg, fevarin 50 mg.

Wieczór: 100 fevarin, 150 pregabalina, propranolol 10 mg, kwetiapina 300 mg, diphergan 50 mg ( lekarz przepisał go jako "niepozorny lek inicjujący sen ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drgawki też miewałem i miewam. Nieprzyjemne uczucie, ale jak przychodzą drgawki, to wiem, że przychodzi sen więc im się poddaję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.03.2020 o 14:44, zabijaka napisał:

Drgawki też miewałem i miewam. Nieprzyjemne uczucie, ale jak przychodzą drgawki, to wiem, że przychodzi sen więc im się poddaję.

Ja dokładnie tak samo. Jak czuję, że zaczyna mnie trzepać to wiem, że zaraz zasnę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Lilith napisał:

Ja dokładnie tak samo. Jak czuję, że zaczyna mnie trzepać to wiem, że zaraz zasnę. 

Jak się dziś spało? Ja się trochę obawiałem, bo została mi połówka Trittico, a biorę 100mg, ale byłem tak padnięty, że chyba bym zasnął nawet bez niej. Wziąłem bo mam brać to wziąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, zabijaka napisał:

Jak się dziś spało?

Z wybudzeniami, bo trochę się denerwowałam. Pracuję w regionie turystycznym, który właściwie zdechł z dnia na dzień i bałam się jakie będą następstwa. Sytuacja się wyklarowała i na chwilę obecną przynajmniej wiem, na czym stoję, więc to już spora ulga. Obudziłam się dzisiaj o 5:00 i już nie spałam. Czuję się na chwilę obecną po prostu wypluta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skończyły mi się leki i musiałem się leczyć czym miałem pod ręką. Bałem się, że sen nie przyjdzie na sucho i nie przyszedł :( Dwa draże Valusedu, ale to nic. Dobrze, że miałem schowany Pramolan jeszcze opakowanie z wcześniejszych kuracji, choć obecnie biorę Trittico.. Łyknąłem, rozluźnił, coś zasnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sen jest płytki, niespokojny. Bardzo bym chciała się wyspać, ale tak porządnie. Może dzisiaj się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też mam płytki i niespokojny sen. Mam dużo snów. Śnią mi się głupie rzeczy przez to często się wybudzam. Chciałbym spać 5-6 godzin ale snem głęboki wtedy to może wystarczało, a tak to się człowiek męczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie jakosc snu nieznacznie lepsza ale wciaz w ciagu dnia mam poczucie niedosytu odpoczynku. probuje suplementacji a niedlugo sprobuje szwedzkich ziol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę lepiej zacząłem spać chociaż zasypiam kładąc się spać,ale to nie jeszcze to żeby w ciągu dnia chodzić wypoczety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sen się pogorszył ostatnio, a już się wysypiałem 😕 Chyba to przez aurę paniki i niepokoju dookoła... Poza tym siedzenie w domu, brzydka pogoda, wyludnione ulice i zakaz imprez mnie dodatkowo dołuje i nasila depresję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, zabijaka napisał:

U mnie sen się pogorszył ostatnio, a już się wysypiałem 😕 Chyba to przez aurę paniki i niepokoju dookoła... Poza tym siedzenie w domu, brzydka pogoda, wyludnione ulice i zakaz imprez mnie dodatkowo dołuje i nasila depresję.

U mnie to samo, obecny czas jest ciężki dla osób z zaburzeniami lękowymi albo depresją. W ogóle to odkąd lekarka dodała mi Bioxetin na redukcję lęku to owszem jestem jakby spokojniejszy, ale ze spaniem jest co dziwne sporo gorzej. Generalnie wcześniej w trakcie bezsennej nocy potrafiłem zwykle i tak te 2-3 godziny snu złapać gdzieś nad ranem. Obecnie to raczej jak mam bezsenną noc to w ogóle nic nie śpię, albo to są takie krótkie drzemki, których nawet nie notuję. Np. dzisiaj się przewracałem, przewracałem i gdy wstałem napić się wody to była już 5 rano - z jednej strony byłem pewien, że nie spałem z drugiej niemożliwe żebym się aż tyle przewracał bo upływ czasu gdy jestem świadomy mniej więcej umieć ocenić a wydawało mi się, że będzie gdzieś 3 rano. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój sen zachowuje się jak chce. Był już czas, kiedy przesypiałam większość doby. Teraz, odkąd zmieniam leki znowu nie mogę spać. Zwariować można.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, KaS83 napisał:

U mnie to samo, obecny czas jest ciężki dla osób z zaburzeniami lękowymi albo depresją. W ogóle to odkąd lekarka dodała mi Bioxetin na redukcję lęku to owszem jestem jakby spokojniejszy, ale ze spaniem jest co dziwne sporo gorzej. Generalnie wcześniej w trakcie bezsennej nocy potrafiłem zwykle i tak te 2-3 godziny snu złapać gdzieś nad ranem. Obecnie to raczej jak mam bezsenną noc to w ogóle nic nie śpię, albo to są takie krótkie drzemki, których nawet nie notuję. Np. dzisiaj się przewracałem, przewracałem i gdy wstałem napić się wody to była już 5 rano - z jednej strony byłem pewien, że nie spałem z drugiej niemożliwe żebym się aż tyle przewracał bo upływ czasu gdy jestem świadomy mniej więcej umieć ocenić a wydawało mi się, że będzie gdzieś 3 rano. 

O Jezu kochany, znam to uczucie. Jakby urwanie filmu, nieświadomka, czas upłynął, ale Ty nie pamiętasz snów ani co gorsza nie czujesz się wypoczęty, ale też nie padnięty jak po zarwanej nocy. Ja takie miałem fazy na lekach nasennych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak u Was dzisiaj? Ja wczoraj się położyłem bo sen mnie chwytał, ale gdzieś się ulotnił, chyba przez niewygodne łóżko. Całą noc rzucałem się z boku na bok, szukając wygodnej pozycji, jak nie ból karku to parcie na pęcherz mnie budziło. I tak nagle otworzyłem oczy, jasno na balkonie, a na zegarku 5:30. Od tamtej godziny leżałem i kontemplowałem. 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, zabijaka napisał:

Jak u Was dzisiaj?

Kiepsko. Przewracałam się w łóżku ponad trzy godziny zanim usnęłam. Jakoś po pierwszej. Budzik rano zadzwonił i trzeba było wstać do pracy, ale ledwo żyję. Jestem cholernie zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, zabijaka napisał:

Jak u Was dzisiaj?

Zdecydowanie zmęczoność. Też budziłam się w nocy, klasyka. Całe szczęście, że pracuję zdalnie, to mogę sobie trochę dzisiaj odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ci co pracuja zdalnie maja to do siebie,że mogą o każdej porze zacząć prace w domu.Gorzej mają Ci co pracuja fizycznie i muszą wstać,a tu kolejna noc nieprzespana masakra 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Bosak10 napisał:

Ci co pracuja zdalnie maja to do siebie,że mogą o każdej porze zacząć prace w domu.Gorzej mają Ci co pracuja fizycznie i muszą wstać,a tu kolejna noc nieprzespana masakra 😕

Zgadzam się. Generalnie wszyscy, którzy muszą się pojawić na daną godzinę w pracy mają wtedy przekichane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ledwo się dzisiaj podniosłam jak zadzwonił budzik. Udało mi się wczoraj wcześniej usnąć, ale i tak czuję się zmęczona. Jutro wolne, więc może się wyśpię jak budzik nie zadzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Lilith napisał:

Ledwo się dzisiaj podniosłam jak zadzwonił budzik. Udało mi się wczoraj wcześniej usnąć, ale i tak czuję się zmęczona. Jutro wolne, więc może się wyśpię jak budzik nie zadzwoni.

Oby. Tego Ci życzę. Myślisz, że stres związany z całą aktualną sytuacją wpływa na to jak śpisz i czy się wysypiasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.03.2020 o 14:47, Heledore napisał:

Myślisz, że stres związany z całą aktualną sytuacją wpływa na to jak śpisz i czy się wysypiasz?

Myślę, że to bardzo możliwe. Mój sen znowu stanął na głowie. Przedwczoraj w nocy nie spałam w ogóle, a wczoraj wzięłam wcześniej leki, padłam po 17:00 i spałam do rana. Dzisiaj się zwlekłam do pracy, ale czuję się średnio. A jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Lilith napisał:

Myślę, że to bardzo możliwe. Mój sen znowu stanął na głowie. Przedwczoraj w nocy nie spałam w ogóle, a wczoraj wzięłam wcześniej leki, padłam po 17:00 i spałam do rana. Dzisiaj się zwlekłam do pracy, ale czuję się średnio. A jak u Ciebie?

Jak już usnę, to budzę się średnio co dwie godziny. Dzisiaj nawet przed spojrzeniem na zegarek starałam się zgadnąć godzinę- udało się za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja od pewnego czasu śpię za długo. Biorę Sulpiryd 200mg i Paroxinor 40mg. Gdy położę się po 23 to śpię do 13. Jeśli śpię krócej np. do 11 to źle się czuję - jestem zmęczony i nasilają się lęki i niepokój oraz wracają problemy z koncentracją. Pomimo dużego zapotrzebowania na sen czasami nie mogę  też zasnąć. :(

Edytowane przez ap40

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi