Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co trzyma was przy życiu?


TheGrengolada

Rekomendowane odpowiedzi

fioletowego nie ma są jeszcze białe kołnierzyki - praca nie wymagająca pracy fizycznej;pracownicy administracyjni, sektor publiczny, prawnicy

i zielone kołnierzyki( byłem kiedyś nim) to prace związane z transportem publicznym, ekologią, zarządzaniem odpadami i odnawialnymi źródłami energii

a ja nie mam teraz żadnego kołnierzyka i jestem szczęśliwy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, matka jest zwykłym członkiem proletariatu fabrycznego (tak chyba nazywali się robole za najniższą :P), ojca wrobili w kierownictwo małą firmą, do tego za tę samą, niską, płacę robi na drugim stanowisku (czyli jest i kierownikiem, i jakimś tam specjalistą jakości), oczywiście wszystko musi ogarniać w mniej niż 8 godzin, cała odpowiedzialność spada na niego, a ludzie 'z góry' twierdzą, że firma z kilkomilionowym zyskiem nie ma kasy na podwyżkę :bezradny: Czyli taki robol w biurokracji z kupą roboty :mrgreen:

nie, żebym obrażała ludzi, którzy ciężko pracują, często na 'śmieciowych' umowach. Po prostu ten wyraz obrazuję pracę tych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podklasa – grupa osób znajdująca się w specyficznej bardzo trudnej sytuacji życiowej. Należą do niej ludzie stale bezrobotni, korzystający z pomocy społecznej oraz ci, którzy bardzo mało zarabiają. Charakterystyczną cechą tej klasy jest jej marginalizacja oraz całkowite wykluczenie z głównego nurty życia społecznego czy też nieuczestnictwa w nim.

Chyba się tam zapiszę :mrgreen:

 

-- 27 lut 2012, 19:49 --

 

carlosbueno, to jesteś starszy niż wyglądasz, jeśli wspominasz czasy sprzed wojny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to typowo kobiece zawody nie wymagające dużego wysiłku fizycznego i intelektualnego. Są zwykle mało płatne i nie dają zbyt wielu szans awansu; sekretarki, kelnerki, ekspedientki, kosmetyczki, pielęgniarki

Generalnie zgadza się: sekretarki, kosmetyczki i ekspedientki w sklepach z określonym asortymentem np.: bielizna.

Dorzućmy panie urzędniczki :D przetupujące za kwadrans 3 przy drzwiach :twisted:

 

Vett, znam ja może tego burmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×