Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

....nienawidzę polityki i jej wyznawców ,którzy dzięki niej na naszych plecach robia sobie z życia szybkie El Dorado. Dlatego kompletnie sie tym bagnem nie interesuję.

Ale z racji posiadania telewizora jestem zmuszony od czasu do czasu cos usłyszec tudzież zobaczyc...

Przede wszystkim jestem za całkowitym rozdzieleniem Państwa od Kościoła...Nie życzę sobie Państwa wyznaniowego.

Dlatego każdy ,tylko nie Jarosław Kaczyński. To religijny fundamentalista. Ni życzę sobie spasionych czarnych w mediach , zabierających glos na każdy temat, przekonanych o swej nieomylności z racji mandatu otrzymanego od samego Boga.

Nie chce aby w czasie , gdy w kraju jest totalny burdel gospodarczy, tematem naczelnym były aborcje, konkordaty, zapłodnienia in Vitro, zakazy koncertów rockowych, i posądzanie każdego niewygodnego o satanizm.

Kościół to Kościół a Państwo to Państwo.

Jarosław Kaczyński tego podziału nie zauważa.

Nie mam nic do Kościoła Powszechnego, takiego za rogiem, gdzie sie albo chodzi albo nie. Bo jest wybor

Natomiast czarno-fioletowi którzy dzierżą zakulisową władzę w kraju doprowadzaja mnie do agresji

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pociechę ci powiem, że prezydent w polsce ma bardzo mało do powiedzenia, jest li wyłącznie figurantem z olbrzymimi apanażam

Na figuranta to On tym bardziej sie nie nadaje hoho.Smiech na sali :why:

Ani wygladu,zero jezyka,wiec tym bardziej po co?Przeciez to wstyd!

 

[Dodane po edycji:]

 

rober6666, popieram Ciebie w 100%!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linko! Przecież nie twierdzę żeśmy pierwsza liga - po prostu nazywanie nas biedakami co nie mają nic do powiedzenia to takie nasze polskie samobiczowanie a często i usprawiedliwienie dla naszych nieudolnych działań na arenie międzynarodowej. Nas zastopował komunizm, nie dziw że nie dorastamy bogactwem do Niemiec czy UK - ale tempo wzrostu mamy szybsze - gdyby tendencję utrzymać - to kto wie? (no ale i tak zbankrutujemy bo dług narodowy rośnie na potęgę ;))

Celowo nie podałem Julka i Adasia - może i wielcy poeci, ale dla nas - nie dla Niemca, Francuza czy Amerykanina. Co miałaby im dać lektura "Pana Tadeusza"? Chodziło mi właśnie o Polaków - z których możemy być dumni przed innymi narodami. A trudno nie tworzyć na obczyźnie - jak kraj pod rozbiorami.

Co do euro - Ty piszesz serio? Linko - nie widzisz co się dzieje? Nie widzisz jak się Bruksela wije i zadłuża, żeby ratować Grecję - po to by udzielić jej pożyczek, których wiadomo że Hellada nie spłaci (ich eksperci sami to "po cichu" przyznają)? Że Grecji nikt kasy nie chce dać, dlatego Bruksela się zapożycza żeby potem pożyczyć Grekom? Nie słyszysz jak Niemcy psioczą na euro i marzą o powrocie do marki - bo przynajmniej sami by odpowiadali za wartość swojej waluty - a tak ich walutę obniża jakaś Grecja? Której jeszcze muszą - dzięki kochanej pani Merkel - dać ze swojej kieszeni ponad 100mln euro? Wreszcie - nie czytałaś, że nikt nie chce kasy Mumii pożyczyć, więc się już przygotowują do dodrukowania eurasów żeby pomóc Grekom - a dodruk pieniądza zawsze zaniża jego wartość? Chciałabyś mieć w Polsce euro - żeby za rok lub dwa - gdy to co spotkało Grecję stanie się w Hiszpanii i Portugalii (jak przewidują eksperci) - Ty, ze swojej kieszeni - miast na drogi i szkoły w PL płaciła na ratowanie socjalizmu w tych krajach? Euro nam nie odbiorą - sami go nie powinniśmy tykać nawet przez rękawiczkę! A myślisz że czemu oni tak tą Grecję chcą uratować? Wcale nie z dobroci serca (choć tak pewnie mówią w tv). Raz, że mają z nią wspólną walutę i Grek ich ciągnie w dół, a dwa - że przykład Hellady jest kolejnym dowodem na porażkę socjalizmu - a oni nie mogą sobie pozwolić na to, by jakiś europejczyk - np. Polak - dodał sobie fakty w głowie i zamiast na Bronka czy Jarka - oddał w czerwcu głos na jedynego przeciwnika socjalizmu - Korwina-Mikkego. Potem by już poszło jak lawina - i nie udałoby się zbudować Nowego Wspaniałego Świata ;)

Rober - masz całkowitą słuszność. Przypominam tylko - choćby Magdzie ( :D ) że JKM jest konserwatywnym LIBERAŁEM co oznacza - liberalne poglądy względem wyznania obywateli oraz konserwatyzm zupełnie odmienny od tego prezentowanego przez Jarka - jest to konserwatyzm względem podwalin naszej łacińskiej cywilizacji - konserwatyzm względem prawa i wolności. Konserwatyzm zaś Jarka to przede wszystkim przywiązanie do Kościoła oraz - niestety -wiara w idee socjalistyczne (które zrodziły się niespełna 200lat temu i cywilizację łacińską doprowadzają właśnie do rozpadu - nie rozkwitu ;))

Zaś do słów izabelli ustosunkowałem się już wcześniej - więc tylko powtórzę. Prezydent ma inicjatywę ustawodawczą, możliwość stopowania kuriozalnych ustaw (które potem trzeba przegłosować jeszcze raz, 2/3 głosów co jest trudniejsze), ma wpływ na politykę międzynarodową i kontakt - wpływ - na wyborców (zorganizuje orędzie i już - wszyscy wiedzą co ma mądrego - albo głupiego - do powiedzenia). To ważna osoba w państwie - nie warto wyborów prezydenckich bagatelizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, tiaaa porównaj sobie nasze PKB i stan bezrobocia do tych innych państw w mumii :roll: i wtedy mi powiesz jacy to jesteśmy wielcy i ogromni (dodaj stan infrastruktury drogowej :mrgreen: )....

Czyli jak mamy gospodarkę słabszą niż państwa, które mają kilkadziesiąt lat przewagi czasowej i dostąły ogromną pomoc gospodarczą z USA po WWII, to jesteśmy biedni?

Proponuję przyjrzeć się Indiom i krajom Afrykańskim. To co oni mają to jest bieda. To co my mamy to umiarkowane bogactwo.

 

Co do euro - Ty piszesz serio?

Chyba jej chodziło o to drugie Euro.

 

No, ale niezła jazda jest z tą Grecją. Podobno tam też robią niesamowite numery z przetargami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=fk1qCvG7LR0&feature=related - dlaczego JKM powinien zostać prezydentem?

 

Przekonuje mnie ten facet. Szczególnie że sama jestem młodym przedsiębiorcą a on chce takowych wspierać. Tylko ciężko mi zrozumieć co on mówi, bo mówi za szybko i straszliwie niewyrażnie :? Poza tym te jego plany o wolności wydają mi się być trochę za idealne... no ale skoro ma taki plan...

 

[Dodane po edycji:]

 

A co myślicie o Napieralskim? Ja wiem tylko tyle, że jest z mojego miasta 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezydent pełni przede wszystkim funkcję reprezentacyjną......i fajnie by było, w tych czasach, poddać kandydatów takim wymogom jak znajomość co najmniej jednego języka obcego płynnie, angielskiego - i tyczy się to wszystkich, żeby nie było, że psioczę na jednego.

 

Proponuję przyjrzeć się Indiom i krajom Afrykańskim. To co oni mają to jest bieda. To co my mamy to umiarkowane bogactwo.

Ta jest jeszcze Bangladesz, Tadżykistan i Burkina Faso ;) - ja mówię o krajach w naszym sąsiedztwie, o naszym położeniu i znaczeniu pośród innych państw np w UE - nie mówię, ze to nasza wina. Bo to Polska najbardziej dostała po dupce w czasie II wojny światowej a otrzymała najmniej pomocy, gdyby Plan Marshalla wypalił , myślę, ze bylibyśmy w czołówce bogatszych państw w europie a tak.....za żelazną kurtyną .....

 

Co do euro - Ty piszesz serio?

 

No oj mi chodziło o Euro 2012 :mrgreen:

Co do waluty Euro, wszystkie kraje które wprowadziły są zawiedzione i pewnie postawione raz jeszcze przed taką decyzją - nie przyjęłyby tego. Dla mnie to już jest takie zatracenie tożsamości narodowej. Ciekawa jestem czy UE kiedyś wprowadzi obowiązkowy język angielski dajmy na to, jako urzędowy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....nienawidzę polityki i jej wyznawców ,którzy dzięki niej na naszych plecach robia sobie z życia szybkie El Dorado. Dlatego kompletnie sie tym bagnem nie interesuję.

Ale z racji posiadania telewizora jestem zmuszony od czasu do czasu cos usłyszec tudzież zobaczyc...

Przede wszystkim jestem za całkowitym rozdzieleniem Państwa od Kościoła...Nie życzę sobie Państwa wyznaniowego.

Dlatego każdy ,tylko nie Jarosław Kaczyński. To religijny fundamentalista. Ni życzę sobie spasionych czarnych w mediach , zabierających glos na każdy temat, przekonanych o swej nieomylności z racji mandatu otrzymanego od samego Boga.

Nie chce aby w czasie , gdy w kraju jest totalny burdel gospodarczy, tematem naczelnym były aborcje, konkordaty, zapłodnienia in Vitro, zakazy koncertów rockowych, i posądzanie każdego niewygodnego o satanizm.

Kościół to Kościół a Państwo to Państwo.

Jarosław Kaczyński tego podziału nie zauważa.

Nie mam nic do Kościoła Powszechnego, takiego za rogiem, gdzie sie albo chodzi albo nie. Bo jest wybor

Natomiast czarno-fioletowi którzy dzierżą zakulisową władzę w kraju doprowadzaja mnie do agresji

Pozdrawiam

Robert

:brawo::brawo::brawo:

 

[Dodane po edycji:]

 

Co do Olechowskiego to myślę, ze on kandyduje tylko po to by w ostatniej chwili się wycofać- namawiając popierających go ludzi do głosowania na Komorowskiego.

Ale może nie mam racji. Zresztą kto by tam za nimi trafił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie,ze w Belgii wybory sà obowiàzkowe??-jesli np.nie pojedziesz zaglowsowac,czeka Ciè kara pienièzna w wysokosci 100 euro-ale zonk prawda??

Zdecydowalismy,ze jednak pojedziemy na wybory do Brukseli-co prawda daleko,no ale coz :D Tylko za cholerè nie wiem na kogo glosowac??malz juz siè zdecydowal,ja nie popieram jego wyboru :roll: Zadna opcja polityczna nie jest mi bliska-pozostaje mi doksztalcic siè w tym kierunku i cos zadecydowac :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

JKM wypowiada się na temat powodzi. Mniej chaosu w mówieniu niż zwykle, czy mi się tylko tak wydaje?

 

Kurde, zagłosuję na niego chyba. Ekscentryczny jest, ale ja też chyba taka jestem więc nie mogę mieć do niego o to pretensji :pirate:

Tak, tutaj wyrażnie mówi, normalnie można go zrozumieć. I mówi bardzo mądrze.

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Naprawdę aż 40% z Was chce głosować na Jarka? :shock::roll: ...

U nas będzie nie kara za nie pójście na wybory, tylko kara za nie pójście na mszę niedzielną- 100zł do kasy Radia Maryja :roll:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Magdaa jak dochodzisz do wszystkiego o czym była mowa na poprzednich stronach :). Na początku zastanawiałaś się czy słusznym wyborem byłoby oddanie głosu na Komorowskiego (tzw. mniejsze zło) żeby zablokować prezydenturę drugiego Kaczyńskiego a teraz jesteś już skłonna oddać głoś komuś innemu spoza grupy sondażowych faworytów (pokazywanych w wielkich mediach) dzięki pogłębieniu swojej wiedzy w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Ja w pierwszej turze chciałam i tak oddać głos na kogoś spoza grupy 'Komor-Jarek', tylko nie wiedziałam na kogo. A w drugiej turze zagłosuję na 'mniejsze zło'. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktora chciala w sposob absurdalny zmienic Konstytucje.

W jaki sposób?

 

 

JKM wypowiada się na temat powodzi. Mniej chaosu w mówieniu niż zwykle, czy mi się tylko tak wydaje?

Dobrze mówi :D .

 

Uważasz że Kaczyńscy nie mieszali/nie mieszają religii do polityki?

 

Przeczytaj to-> http://www.pardon.pl/artykul/11489/ksieza_agituja_za_kaczynskim_spodziewaja_sie_wdziecznosci

I zobacz jak Jarek zbierał sobie głosy. Żałosne, co? :?

Czym to się różni od prasy i telewizji mającej swoje sympatie polityczne? Powiedziałbym, że prasa i telewizja ma równie duży albo nawet większy wpływ na ludzi niż KRK.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh szkoda ,że to Komorowski a nie Sikorski kandyduje dobrze ,że jego poparcie rośnie dzisiejszy sądaż daje Komorowskiemu 50% czyli może nie bedzie potrzebna druga tura mniejszy koszt dla podatnikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kwitujac tutaj moje prymitywne polityczne wypowiedzi na tym forum,stwierdzam,ze Wybory mnie omijaja. Czy tego chce lub nie:D Sila wyzsza:)

W tym czasie bede sie wylegiwac na urlopie w naszych pieknych Sudetach:) :mrgreen:

To taka lekka dygresja dla rozluznienia atmosfery:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że większość społeczeństwa ( w tym nasze Szanowne forumowe ) zna tylko powszechnie krążące 'hasła' polityczne, które powtarza bez większego zgłębiania się w temat. Ale taka natura człowieka, nie może znać się na wszystkim. Żyjemy w czasach ogromnego napływu informacji zewsząd! Niemniej popieram tego rodzaju dyskusje (o ile prowadzone są na poziomie ) ze względu na poszerzanie świadomości politycznej.

Osobiście dowiedziałam się kilku nowych, ciekawych faktów ( liczę,że źródła są wiarygodne).

Głos na Kaczyńskiego, bo wierzę w to co mówi i ufam jego dobroci. Jestem też za socjalem.

x]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda Czyli uwazasz, ze Komor jest mniejszym zlem :smile::shock: ?

 

I tego sie obawiam, ze ludzie tak beda glosowali, zeby nie na Jara to na Komora.

 

Dlaczego uwazasz, ze Komor jest mniejszym zlem ?

 

 

Oczywiście że Komorowski jest mniejszym złem. Dla mnie prezydentem może być nawet Andrzej Lepper, byle nie Jarek. I nawet jeśli w drugiej turze będzie Jarek i Lepper to ja głosuję na Leppera. Poważnie.

 

Nie chcę żyć w zaściankowym państwie, gdzie religia miesza się z polityką, gdzie autorytetem jest o.Rydzyk, w państwie rządzonym przez homofoba i osobę bardziej konserwatywną niż większość babć w tym kraju :roll: Jestem wierząca, ale nie chcę żyć w państwie kościelnym. A takie będzie jeśli wygra Jarek- wystarczy spojrzeć na te rzesze moherowych beretów które go popierają.

 

Polecam :smile: -> http://www.youtube.com/watch?v=AaHAMv0EZVQ

 

Ooo i tu mój idol- http://www.youtube.com/watch?v=eIW0mY07Wck&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Ludzie z Pisu są tak anty nastawieni do innych ugrupowań politycznych ?? ja całkowicie popieram PO ale widzę też w innych ugrupowaniach dobre cechy , Madzia napisała prawdę a z całym szacynkiem dla Pis i jego elektoratu ale to jest oczywiste ,że to partia która ma potężne zwiazki z kościołem i tam zawsze i głównie szukało elektoratu a Ojciec Rydzyk jest friendsem i Jarka i Lecha w tym przypadku był . I nic w tym zlego , ale niekażdy ma ochote żyć w państwie kościelnym , niektórzy mają na to ochotę i ok , to tak jak Po ma silne związki z ludzmi biznesu ja osobiście wybieram Giełde od modlitwy jeżeli chodzi o funkcjonowanie naszego państwa od Pis- zapożyczył bym napewno jedno silną hierarchie w partii jest jako calość nie ma wylamów . Bardzo mi się nie podoba jak mowicie że Po ma swoje media a co Pis ich nie posiada no to jest takie patrzenie na innych nie na Siebie to jest troszkę śmieszne ,wytykanie komuś rzeczy które sam posiada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaleno :D Z calym szacunkiem, ale to co napisalas to sa wlasnie propagandowe hasla walkowane przez media kupione przez PO.

 

Tak naprawde doskonale zdajesz sobie sprawe, ze to sa tylko frazesy.

Nic takiego nie bedzie mialo miejsca jezeli wygra Kaczynski.

Jakoś jak wygrał Lech to takie rzeczy miały miejsce. Poza tym nie kieruję się frazesami z telewizora- telewizja to pierdoły. Nie wiem jakie są propagandowe hasła, ja napisałam to co ja myślę, a nie Kraśko czy Werner z telewizora. Zresztą, nie oglądam takich rzeczy w telewizji :/

 

Dodatkowo jak zwykle poruszasz kwestie swiatopogladowe, ktore tak naprawde sa zasadniczo nieistotne. Bo jedyna rzecza, ktora jest naprawde wazna to zapewnienie normalnym ludziom godnych warunkow do zycia i rozwoju dzialalnosci gospodarzczej.

Moim zdaniem to rząd odpowiada za takie rzeczy, prezydent pełni bardziej funkcję reprezentatywną i chyba nie ma za dużo do gadania. Ale jeśli jest tak jak Ty mówisz, to powiem Ci, że za czasów prezydentury Kaczyńskiego rozwijałam swoją działalność gospodarczą i powiem krótko- nie było łatwo i na wiele rzeczy mogłabym ponarzekać, ale też kilka rzeczy mogłam pochwalić. Jednakże wg mnie to jest bardziej interes rządu, a nie prezydenta.

 

 

Pomyslalas o tym, ze ci ludzie sa naprawde skompromitowani i w ogole nie interesuje ich interes normalnych Polakow i Polski ?

Skąd to wiesz? A skąd wiesz że Jarka interesuje interes Polski? Jarek po trupach do celu... każdy chce leżeć na Wawelu...

Ciekawe, że Komorowski wyprzedzał Jarka w sondażach o ok 30% a dopiero jak ludzie otrząsnęli się z tragedii i Jarek rozdał już wszystkie zdjęcia zmarłego brata z żoną pod kościołami to nagle w sondażach zaczął deptać Komorowskiemu po piętach...

Nie jestem za Komorowskim ale jak wspomniałam wcześniej- dla mnie może być prezydentem ktokolwiek, ale nie Jarek.

Poza tym nie szanuję żerowania na tragedii i ludzkim współczuciu dla własnych korzyści. Jarek zawsze żył w cieniu brata. A teraz? Teraz wreszcie on ma szansę być tym PIERWSZYM. Agresja, zaściankowość, konserwatyzm, religia w polityce... to nie dla mnie.

 

I to co Rid napisał- co charakteryzuje Pis'owców? Agresja do ludzi z innymi poglądami niż oni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam coś dlaczego wasza koalicja się rozpadła podczas poprzednich rządów , nie potraficie się porozumieć z nikim , nawet z 100% prawicą która ma wręcz identyczne poglądy niewielkie różnice potrafiły zniszczyć ,całkiem niegorzej funkcjonujący rząd od rządu PO nie czarujmy się PIS jest zamkniętą partią która mogla by rządzić tylko pod jędnym warunkiem gdyby posiadała większość bezwzględna w sejmie wszystko by było fajnie ale brakuje kompromisu , nowoświatopoglądu oraz tolerancji a nie tędy droga do przyszłości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co chodziło z tą zmianą w konstytucji, mógłby ktoś wreszcie powiedzieć?

 

Tak czy siak już wystarczająco dużo się naoglądałem układów i układzików. Dla mnie wszystkie partie, które rządziły już są kompletnie skompromitowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×