Skocz do zawartości
Nerwica.com

Anhedonia w schizofrenii


Diofantos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 38 lat, od 6 lat cierpię na psychozę. Przyjmuję leki i nie mam objawów wytwórczych. Od ponad roku Solian, odkąd przebywałem w szpitalu. Na początku miał na mnie zły wpływ że nie mogłem usiedzieć na miejscu czy dłużej oglądać telewizji, zaczęła się również bezsenność. Obecnie się uspokoiło, nie można specjalnie narzekać.

Jednak nie jestem w pełni zadowolony ponieważ nic nie potrafi mi zrobić prawdziwej radości.

Nie miałem jej odkąd rozpoczęła się choroba. Pogłębia to fakt, że wspominam stare dobre czasy gdy byłem szczęśliwy i które się skończyły. Zanikło mi libido, nie potrafię w pełni odczuć na przykład piosenek. Przyszła wiosna, jest koniec kwietnia a ja nie potrafię się w pełni tym cieszyć. Gdyby chociaż raz na rok potrafiło mnie coś zauroczyć...

Mam myśl że już do końca życia tak będzie, całe 40 lat jak Mojżesz na pustyni a to strasznie długo i że dopiero w niebie się poprawi. Gdyby to chociaż od razu było niebo, a wkurza myśl że nawet gdy uda się uniknąć piekła to będzie znowu czekanie.

Obecnie całe życie jest czekaniem. Zażywam Solian na psychozę; czy dodatkowo pomogłyby mi jakieś leki na depresję? Fluoksetyna (Prozac) na mnie nie działa. Czy jest jakiś środek powodujący że można by zacząć cieszyć się życiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa takie leki,agoniści dopaminy..na zachodzie stosowane własnie w leczeniu m.in.anhedoni np:Pramipeksol,Ropinirole czy Piribedil..

Czy Pramipeksol,Ropinirole czy Piribedil są refundowane? Jeżeli chodzi o Fluoksetynę (Prozac) to z jednej strony jest bardzo popularny a z drugiej czytałem o badaniach że nie pomaga. Kiedyś dostawałem Fluoksetynę ale wtedy jeszcze nie brałem Solianu i nie stwierdziłem różnicy. Jak będzie zachowywał się Solian ze środkami antydepresyjnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ropinirole i piribedil sa refundowane,pramipeksol -nie... Sulpiryd bardzo czesto łaczy sie z antydepresantami a Solian jak zapewne wiesz jest bardzo bliskim kuzynem Sulpirydu tak wiec mozna go łaczyc i w małych dawkach po pewnym czasie moze on działac aktywizująco w miksie z antydepr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy Twojej chorobie chyba najwiekszą głupota byłoby zacząc brać agonistow dopaminy.

 

Moze popros lekarza o abilify? Lek przepisywany na schizofrenie ktory u wielu zmniejsza anhedonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 400 mg Solianu dziennie. Parę miesięcy temu w grudniu 2009 Chciałem przesiąść się z Solianu na Abilify. W okresie przejściowym brałem 200 mg Solianu plus trochę Abilify (15 mg) Jednak po tygodniu zaczęły wracać urojenia, bałem się aby nie wylądować w szpitalu zacząłem przyjmować znowu 400 mg Solianu. Może dałoby się przetrwać ten okres przejściowy gdybym był hospitalizowany bo na początku 2009 roku ponad rok temu w szpitalu zacząłem dostawać Solian i od początku nie podobał mi się choć zlikwidował urojenia. Jednak m.in. powoduje kłopoty ze snem. Dziś już znacznie lepiej czuję się z Solianem niż w szpitalu, jednak mimo chęci zmiany na coś innego jak na Abilify boję się że znowu wrócą silne urojenia. Dlatego chciałbym coś dodatkowego do Solianu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400 mg Solianu dostałem Asentrę 50 mg dziennie. Na lek jest mała zniżka bo 28 sztuk kosztuje 38.88 a ze zniżką jest 30 zł. Czy 50 mg dziennie wystarczy czy też trzeba będzie więcej ale też drożej, czy substancja Sertralinum jest w innych lekach które taniej wyjdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam choruje od czerwca 2008 zaczelo sie ostrym epizodem psychotycznym-glosy szatana podpalenie wlosow autyzm . Trafilem do szpitala psychiatrycznego w Lublinie oddzial 6 na abramowickiej co zobaczylem fatalne warunki i brak higieny w owym czasie mialem przeróżne wizje Leczony bylem ryspoleptem i zolafrenem w extremalnych dawkach. Po ustupieniu obiawow psychotycznych i urojen zostalem wypisany.

Zaczelo sie najgorsze totalna anchedonia brak jakiego kolwiek cienia emocji .Udalem sie do lekarza ktory odstawil mi poprzednie leki i zapisal Solian w dawce 800mg doba i olanzapine w dawce 10mg po pól roku razem szczesliwym zbiegiem okolicznosci pozytywnych zdarzen anchedonia minela wreszcie przez pol roku moglem cieszyc sie zyciem . Gdy minelo pol roku Trafilem do szpitala w nowym targu wpadlem w

ogromna manie lekarze nie potrafili jej zwalczyc przyjmowalem lit 3 tabletki doba olanzapine i solian w dawce 800mg . Emocje i urojenia mnie pochlonely i polaczenia mozgowe prawdopobnie sie zerwaly . Znow nastapila anhedonia tym razem z ostra depresja myslalem ze umieram . W Kwietniu tego roku ponownie zostalem hospitalizowany tym razem za zdemolowanie pokoju nie mialem urojen ani omamow

Lekarze zapisali mi 15mg abylify i 400mg solianu . Bez zadnych efektow dopiero gdy podwoilem na wlasna reke dawki do 800mg solianu i 30mg Abilify do tego nie zawsze spie w nocy odczolem ulge i ogromna poprawe anhedonia mija. Mam pytanie jak ustabilzowac zaburzenie shizofektywne zeby caly czas bylo na netralnym poziomie pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×