Skocz do zawartości
Nerwica.com

Idzie zima-a tyle naszych braci mniejszych potrzebuje ciepła


Gość Aranjani

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy ja dzisiaj do Was z prośbą... ponieważ znowu idzie zima, idą mrozy

 

Tak jak w temacie... w Polsce są miliony bezdomnych zwierząt. W samym naszym schronisku jest prawie 600 psów.

I tak pewnie sytuacja wygląda w większości polskich schronów... niestety.

Mentalność ludzi w naszym kraju jeszcze długo pozostanie bez zmian i obawiam się, że zamiast zmniejszania się liczby bezdomnych zwierząt ta ilość będzie wzrastać, albo zostanie na takim samym poziomie.

To my ludzie jesteśmy za to odpowiedzialni...

Dlatego też z całego serca Was, ludzi wrażliwych proszę o pomoc. Nie zapominajmy o naszych mniejszych braciach.

W przyszłym tygodniu ruszamy ze zbiórką w naszym mieście...

Ale pamiętajcie, że schroniska są wszędzie...

W zimie na pewno przyda się pomoc. I nie mówie tu tylko o kwestii finansowej...

Nie wyrzucajcie starych koców, kocyków, ręczników, kołder (byle nie z pierza), materacy, dywaników, które zawsze pomogą przy wyścielaniu bud i boksów, aby ochronić te biedne zwierzaki przed mrozem.

Dla nas to tak niewiele a im może pomóc przeżyć zimę !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, dziękuje... i cieszę się, że mimo wszystko w naszym kraju jest coraz więcej ludzi, którzy nie są obojętni na los zwierząt.

 

 

Ja sama mam trzy adoptowane psiaki ;)

 

A kociak się na pewno przyzwyczaił :) Cieszę sie:) Wie gdzie jest Dobra Duszyczka :D

W tamtym roku apelowalismy do ludzi z osiedla na, którym mieszka moja mama, żeby zostawiali uchylone okienka od piwnic w zimie, dla kociaków... to jedna narwana sąsiadka zaczeła zbierac podpisy, żeby uśoić te koty... :roll: dobrze, że pare osób ją pogoniło, bo my mieliśmy też zacząc zbierać podpisy ale w celu uśpienia nie kotów, ale kogoś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, Ciesze się :D

My robimy u nas w Krakowie. Mamy juz troche sklepow, lecznic w których wystawimy pudła wraz z plakatami. Nawet niektóre wydziały Uniwersytetu Rolniczego wezmą udział :) Mamy też nadzieje, że ludzie przy zakupach zawsze kupią i wrzucą jakąs dodatkową puszke karmy :)

My zbieramy akurat w tej zbiórce teraz na schronisko Busku. Bo tam jest tragedia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucajcie starych koców, kocyków, ręczników, kołder (byle nie z pierza), materacy, dywaników, które zawsze pomogą przy wyścielaniu bud i boksów, aby ochronić te biedne zwierzaki przed mrozem.

Dla nas to tak niewiele a im może pomóc przeżyć zimę !

Ok, a ja mam pytanie techniczne - u mnie by się znalazły takie rzeczy, ale:

- czy muszę je na własną rękę oddać do czyszczenia? z ręcznikami czy kocami nie byłoby problemu, ale z większymi rzeczami już tak.

- czy ktoś przyjedzie to odebrać? nie mam samochodu, więc transport na własną rękę odpada.

 

Jakby coś ja nie jestem z Trójmiasta, ale może inne schroniska by były zainteresowane.

Przyznaję, że nie wiedziałam, że zbierają takie rzeczy... :)

 

Orientujesz się może, Aranjani, jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, Dziekuje za zainteresowanie :)

Zwierzaki nie potrzebują niewiadomo czego ;) Tak więc żadne czyszczenie nie jest konieczne :) Przynajmniej tak jest u nas:) Wazne, że będą miały ciepło :)

Trzeba zadzwonić do schroniska i zapytac. W Krakowie nie ma problemu z transportem i myślę, że w Warszawie jest tak samo :) A jesli by powiedzieli, że nie... napisz do mnie a ja skontaktuje się z kimś z Warszawy kto z chęcią przyjedzie po te rzeczy :)

 

-- 14 lis 2012, 16:35 --

 

Snejana, adresy podam Ci jak skontaktuje się z bratem, bo on ma je zapisane :) Dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, :)

 

Myślę, że potrzebują wszystkiego ;)

 

-- 14 lis 2012, 16:43 --

 

wolicie pieski czy kotki?

 

a jakie to ma znaczenie jeśli chodzi o pomoc przy przeżyciu zimy?

 

Proszę o nie robienie offa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekstra!

Wiecie co - to byście roztrąbili! Podejrzewam, że wiele osób chętnie by się pozbyła starych rzeczy jak wygnieciony materac czy postrzępione koce i nie płaciła dodatkowo za wywóz tego na wysypisko. Bo z mojej strony to mówiąc szczerze żadna dobroczynność, raczej schronisko mi pomoże i pozbędę się gratów i łachów zawalających mi strych. Dawno bym to oddała, jeszcze karmy dorzuciła za przysługę, tylko po prostu nie wiedziałam, a do caritasu czy tych zbiórek dla ludzi, każą najpierw wszystko wyczyścić. Myślę, ze sporo ludzi może mieć jak ja.

 

Dzięki, Aranjani! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vian, w tej sytuacji chodzi przede wszystkim o dobro zwierząt... na drugi plan odsuwamy pobudki z jakich ludzie decydują się na oddanie tych rzeczy :)

Staramy się propagować takie zbiórki, jak i inne działania jak możemy :)

 

Nie ma za co dziękować. To ja dziękuje w imieniu tych, którzy tego zrobić nie mogą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam za zwięrzętami nie przepadam,,,chociaż ze wszystkich "pupili" to lubię jeszcze co nieco koty. Nie powiem ,żebym je kochał ,bo to zarezerwowałem do ludzi...ale jakoś tak.

Sam mam dwa koty ( Syn chciał ) karmię je przez cały rok ,micha rano ,micha wieczorem ,a i jeszcze teściu dokarmia. Żarte to to jest , a zimą to w ogóle masakra ,ciągle chodzą głodne. Zbudowałem im budę i obkleiłem styropianem,a środku obłożyłem szmatami. Pewnie będzie im zimno w zimie ,ale do domu ich nie wpuszczę , niech grzeją się same od siebie. Parę razy wpuściłem na ganek ( a ganek muszę zamknąć ) więc mi ganek obsrały.

Mogłem dać żwirek ,ale nie będę pajacował dla kotów , to tylko zwierzaki ....mam nadzieje ,że zima nie będzie za ostra i przeżyją ,szkoda by było jakby nie dały rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc u nas zbiórka ruszyła :)

 

-- 26 lis 2012, 22:34 --

 

zapraszam http://www.facebook.com/events/379462652137265/

 

-- 11 gru 2012, 10:48 --

 

jak na razie udało się zebrać ponad 300 kg karmy !!!! (nie wliczając w to jakiś małych próbek 10dkg....) koce kołdry i wiele wiele rzeczy, które pomogą bidom przeżyć zimę !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×