Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dobry wieczór wszystkim :)


eudajmona

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim forumowiczom :)

 

Mam na imię Natalia i zakładam to konto, ponieważ chcę sobie pomóc i wspomóc swoją psychoterapię - szczerze pisząc, to dopiero przed jakimiś 10 minutami trafiłam przypadkiem na to forum :)

Otóż: nie umiem/ nie wiem gdzie i jak/ boję się nawiązać znajomości z innymi :oops: co do diagnozy, to nie wiem jak ją wyrazić w terminologii bo w prawie każdym dziale zaburzeń mogłabym coś napisać, a moja pani terapeutka też nie ujęła mojego przypadku do konkretnej diagnozy - myślę, że też nie wie jak to ująć bo tyle się zarazem i nakłada i wyklucza, że głowa mała. Jestem chodzącym paradoksem :smile:

 

Po raz pierwszy w życiu zakładam takie konto z siebie samej, a nie z powodu studiów i w celu pomocy sobie poprzez poproszenie o ową.Nie wiem czy uwierzycie mi jak napiszę, że jako rasowa przedstawicielka osób typu 'Zosia Samosia Nie Prosi Nikogo Nigdy o Nic', jest to dla mnie zarazem przerażające jak i ekscytujące. Czyste szaleństwo. :shock:

 

Tak, wiem, że jest to paradoksalne z tym co teraz robię, ale pisanie wydaje mi się łatwiejsze - przynajmniej fizycznie nie boję się, że się zgubię :)

 

Pisząc bez ogródek, nie mam w tej chwili kogoś kogo bym nazwała przyjacielem (oprócz mojego narzeczonego w pewnym sensie, ale chce go jednak odciążyć i zarazem pomóc samej sobie), przestałam po prostu ufać/wierzyć w bezinteresowność innych, a mój abstrakcyjny sposób bycia (staram się nie używać słowa 'dz..na', wręcz nie cierpię go!) wcale nie ułatwia sprawy, a na dokładkę lista tzw. ' przejść nieciekawego stopnia' jakie miałam w ciągu życia mogłaby spokojnie robić za rolkę papieru toaletowego, na którym młody Mozart pisał swoje dzieła.

No i co najważniejsze (i najgorsze), przez całe 25letnie życie czuje się tak naprawdę samotna.

 

Nie mam pojęcia, czy dobrze robię pisząc tutaj, ani czy to jest jakiś krok w kierunku pomocy samej sobie, ale chce spróbować. Nie mam pojęcia jak obsługiwać forum internetowe, a jedyny kontakt jaki miałam z owymi, to przez wyniki wyszukiwania z przeglądarki.

Czuję się mega niezręcznie i mega zakłopotana, niczym podczas pierwszego spotkania z nową klasą w szkole/grupą na studiach. Dlatego, jeżeli ktoś ma jakieś porady dotyczące początków na tym forum, to niech się proszę podzieli (bo powiedzieć, że jestem laikiem to za mało) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, witaj na forum :papa:

Bardzo dobrze, że zebralaś się w sobie i napisałaś. Tutaj będziesz mogla podzielić się swoimi problemami ;)

Poruszanie się na forum jest proste, poczytaj troszkę wątków, działów, zorientujesz się o co w tym wszystkim chodzi.

 

 

Powodzenia :D

ps. ja dołączyłam to szanownego grona wczoraj :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×