Dobry wieczór wszystkim :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez eudajmona 21 mar 2015, 22:29
Dobry wieczór wszystkim forumowiczom :)

Mam na imię Natalia i zakładam to konto, ponieważ chcę sobie pomóc i wspomóc swoją psychoterapię - szczerze pisząc, to dopiero przed jakimiś 10 minutami trafiłam przypadkiem na to forum :)
Otóż: nie umiem/ nie wiem gdzie i jak/ boję się nawiązać znajomości z innymi :oops: co do diagnozy, to nie wiem jak ją wyrazić w terminologii bo w prawie każdym dziale zaburzeń mogłabym coś napisać, a moja pani terapeutka też nie ujęła mojego przypadku do konkretnej diagnozy - myślę, że też nie wie jak to ująć bo tyle się zarazem i nakłada i wyklucza, że głowa mała. Jestem chodzącym paradoksem :smile:

Po raz pierwszy w życiu zakładam takie konto z siebie samej, a nie z powodu studiów i w celu pomocy sobie poprzez poproszenie o ową.Nie wiem czy uwierzycie mi jak napiszę, że jako rasowa przedstawicielka osób typu 'Zosia Samosia Nie Prosi Nikogo Nigdy o Nic', jest to dla mnie zarazem przerażające jak i ekscytujące. Czyste szaleństwo. :shock:

Tak, wiem, że jest to paradoksalne z tym co teraz robię, ale pisanie wydaje mi się łatwiejsze - przynajmniej fizycznie nie boję się, że się zgubię :)

Pisząc bez ogródek, nie mam w tej chwili kogoś kogo bym nazwała przyjacielem (oprócz mojego narzeczonego w pewnym sensie, ale chce go jednak odciążyć i zarazem pomóc samej sobie), przestałam po prostu ufać/wierzyć w bezinteresowność innych, a mój abstrakcyjny sposób bycia (staram się nie używać słowa 'dz..na', wręcz nie cierpię go!) wcale nie ułatwia sprawy, a na dokładkę lista tzw. ' przejść nieciekawego stopnia' jakie miałam w ciągu życia mogłaby spokojnie robić za rolkę papieru toaletowego, na którym młody Mozart pisał swoje dzieła.
No i co najważniejsze (i najgorsze), przez całe 25letnie życie czuje się tak naprawdę samotna.

Nie mam pojęcia, czy dobrze robię pisząc tutaj, ani czy to jest jakiś krok w kierunku pomocy samej sobie, ale chce spróbować. Nie mam pojęcia jak obsługiwać forum internetowe, a jedyny kontakt jaki miałam z owymi, to przez wyniki wyszukiwania z przeglądarki.
Czuję się mega niezręcznie i mega zakłopotana, niczym podczas pierwszego spotkania z nową klasą w szkole/grupą na studiach. Dlatego, jeżeli ktoś ma jakieś porady dotyczące początków na tym forum, to niech się proszę podzieli (bo powiedzieć, że jestem laikiem to za mało) :)

przez Niutek 21 mar 2015, 22:35
Hej, witaj na forum :papa:
Bardzo dobrze, że zebralaś się w sobie i napisałaś. Tutaj będziesz mogla podzielić się swoimi problemami ;)
Poruszanie się na forum jest proste, poczytaj troszkę wątków, działów, zorientujesz się o co w tym wszystkim chodzi.

Powodzenia :D
ps. ja dołączyłam to szanownego grona wczoraj :mrgreen:

przez sailorka 22 mar 2015, 00:09
eudajmona, witaj na forum. Nie wiedziałam, że można być zakłopotanym przy poznawaniu nowych ludzi, ale OK.
Cześć, jestem czubkiem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Powietrzny Kowal 22 mar 2015, 00:58
eudajmona napisał(a):Dobry wieczór wszystkim forumowiczom :)

Dzień dobry forumowiczko :D

eudajmona napisał(a):Mam na imię Natalia i zakładam to konto, ponieważ chcę sobie pomóc i wspomóc swoją psychoterapię

2 w jednym… nono…… Obrazek

eudajmona napisał(a):- szczerze pisząc, to dopiero przed jakimiś 10 minutami trafiłam przypadkiem na to forum :)

Szczerze mówiąc – nie wierzę :D

eudajmona napisał(a):Otóż: nie umiem/ nie wiem gdzie i jak/ boję się nawiązać znajomości z innymi :oops: co do diagnozy, to nie wiem jak ją wyrazić w terminologii bo w prawie każdym dziale zaburzeń mogłabym coś napisać, a moja pani terapeutka też nie ujęła mojego przypadku do konkretnej diagnozy - myślę, że też nie wie jak to ująć bo tyle się zarazem i nakłada i wyklucza, że głowa mała.

(gdyby nie to „oops” to mao brakowao i bym no prawie też uwierzył! Obrazek )

eudajmona napisał(a):Jestem chodzącym paradoksem :smile:

Biorąc pod uwagę objętościową gargantuiczność powyższego zdania – wierzę w to! Obrazek

eudajmona napisał(a):Po raz pierwszy w życiu zakładam takie konto z siebie samej, a nie z powodu studiów i w celu pomocy sobie poprzez poproszenie o ową.

Jak wyżej – nie wierzę :D

eudajmona napisał(a):Nie wiem czy uwierzycie mi jak napiszę, że jako rasowa przedstawicielka osób typu 'Zosia Samosia Nie Prosi Nikogo Nigdy o Nic', jest to dla mnie zarazem przerażające jak i ekscytujące. Czyste szaleństwo. :shock:

Masz rację – nie wierzę! Obrazek

eudajmona napisał(a):Tak, wiem, że jest to paradoksalne z tym co teraz robię, ale pisanie wydaje mi się łatwiejsze - przynajmniej fizycznie nie boję się, że się zgubię :)

(oj to dobsz, że nie boisz się przynajmniej psychicznie! Obrazek )

eudajmona napisał(a):Pisząc bez ogródek, nie mam w tej chwili kogoś kogo bym nazwała przyjacielem (oprócz mojego narzeczonego w pewnym sensie, ale chce go jednak odciążyć i zarazem pomóc samej sobie),

(ups... bidny narzeczony... bidny przyszły związek... bidna Ty.... )

eudajmona napisał(a):przestałam po prostu ufać/wierzyć w bezinteresowność innych, a mój abstrakcyjny sposób bycia (staram się nie używać słowa 'dz..na', wręcz nie cierpię go!)

(czy to chodziło o słowo „dziwna”???????????? xD – jeśli tak, to naprawdę jesteś dziwna! Hahahahhahahha)

eudajmona napisał(a):wcale nie ułatwia sprawy, a na dokładkę lista tzw. ' przejść nieciekawego stopnia' jakie miałam w ciągu życia mogłaby spokojnie robić za rolkę papieru toaletowego, na którym młody Mozart pisał swoje dzieła.

(to nieco logiczny mit – ale idźmy dalej! :D)

eudajmona napisał(a):No i co najważniejsze (i najgorsze), przez całe 25letnie życie czuje się tak naprawdę samotna.

(nie Ty jedna z narzeczonym! Ale nie bój się – to potencjalnie ulega zmianom! Obrazek)

eudajmona napisał(a):Nie mam pojęcia, czy dobrze robię pisząc tutaj, ani czy to jest jakiś krok w kierunku pomocy samej sobie, ale chce spróbować.

(i baaardzo dobrze robisz! - keep up the good work! :D)

eudajmona napisał(a):Nie mam pojęcia jak obsługiwać forum internetowe, a jedyny kontakt jaki miałam z owymi, to przez wyniki wyszukiwania z przeglądarki.

(dokładnie tak jak to zrobiłaś pisząc ładnie ten całkiem obfity i rzeczowy post powitalny! :D)

eudajmona napisał(a):Czuję się mega niezręcznie i mega zakłopotana, niczym podczas pierwszego spotkania z nową klasą w szkole/grupą na studiach.

(no wiesz?!.......... Obrazek )

eudajmona napisał(a):Dlatego, jeżeli ktoś ma jakieś porady dotyczące początków na tym forum, to niech się proszę podzieli (bo powiedzieć, że jestem laikiem to za mało) :)

Na początek staraj się ściemniać szybciej niż koza merda ogonem (bo nikt się nie jorgnie), a później już z czasem się uspokajaj i deczko tonuj…. Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg