Jak zakuć...materiał do egzaminu

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jak zakuć...materiał do egzaminu

przez MOCca 20 gru 2009, 20:57
Dobra, no to mam dużo tego i tak się zastanawiam, że może zatwardzeniu w boju mi podpowiedzą jak najłatwiej wbić do łba np, 600 dat ...
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Re: Jak zakuć...materiał do egzaminu

przez scrat 20 gru 2009, 21:08
Metodą skojarzeń. Długi temat, kup książkę "superpamięć dla uczących się", to naprawdę działa.
Przyjaciel forum

przez MOCca 20 gru 2009, 21:13
Mapa skojarzeń ...zobaczymy czy da radę ;) Zaraz rzucę się na podłogę z kretkami i będę kombinować ^^

Scrat ta wiewióreczka jest nośnikiem wielku skojarzeń :P
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 20 gru 2009, 21:23
MOCca, a masz pamieć wzrokową ? bo mi pomaga pisanie na dużych kartkach i obklejanie pokoju faktami :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez scrat 20 gru 2009, 21:32
Albo np. zapamiętywanie układu (wzorków) na klawiaturze telefonu...
Przyjaciel forum

przez Paranoja 20 gru 2009, 21:50
ja bym tussipka kupila
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Amy Lee 20 gru 2009, 22:35
linka napisał(a):MOCca, a masz pamieć wzrokową ? bo mi pomaga pisanie na dużych kartkach i obklejanie pokoju faktami :smile:

Pamięć kinestetyczna, uaha! Chodzenie po pokoju i machanie łapami :smile:
Najlepiej chyba połączyć różne zmysły - podkreślać, przepisywać czytając na głos, nucić - i rozkładać materiały w różnych miejscach.

Napoje energetyczne nie są złe, swoją drogą też ponoć pomagają w zaburzeniach emocjonalnych ;)
Amy Lee

przez Donkey 30 gru 2009, 10:46
Mom zdaniem trzebva po prostu zakuć i tyle.
Taka przynajmniej jest metoda na mnie!
A jesli chodzi np. o slowka obcojezyczne to super jest metoda tworzen ia karteczke. Mala karteczka i na jednej stronie piszemy słowo a z tyłu jego tłumaczenie. Dosc pracochlonne wykonanie aczkolwiek bardzo pomocne

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 14:17
Oooo temat mi bliski, sesja sie zbliża a notatek milion do ogarnięcia :roll:

Na mnie najlepiej działa metoda skojarzeń. Ale z datami może być ona mało skuteczna, bo niby z czym ma Ci sie kojarzyć np rok 1637? :mrgreen: ;)
Na Twoim miejscu chyba bym sobie zrobiła dobrą ściągę (chociaż uważam to za naganne i sama nie umiem ściągać) ale przyznam, że ilość dat które masz wkuć jest przytłaczająca. Aczkolwiek mam podobny problem- słówka z niemieckiego.

Jednak chyba najlepiej będzie to rozpisać na kartkach, poprzyklejać na ścianę i czytać często.
Powodzenia!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

przez montechristo 30 gru 2009, 21:38
Z takich doraźnych środków - to zorganizowac piracetam - super działa na pamieć ale doraźnie i nie w stanach depresji
Jest czeska firma która to wysyła. W Polsce tylko na receptę.

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 21:47
ja to jak jestem na ssri to uczenie sie idzie jak burza.Moze temu u siebie na akademii bylem najlepszy przez 2 lata? Na nauke ok dzialaja ssri ale niestety te efekty uboczne.

z fluoekstyna bedzie dobrze bedzie dobrze bedzie dobrze;)
zdesperowany1

przez montechristo 30 gru 2009, 21:52
zdesperowany1 napisał(a):ja to jak jestem na ssri to uczenie sie idzie jak burza.Moze temu u siebie na akademii bylem najlepszy przez 2 lata? Na nauke ok dzialaja ssri ale niestety te efekty uboczne.

z fluoekstyna bedzie dobrze bedzie dobrze bedzie dobrze;)

Mówisz poważnie z tym działaniem? tzn co takiego powodują? Bo ja jestem u skraju wytrzymałość z moim kojarzeniem, pamiecia, generalnie myśleniem - ja biore Trittico bo to podobno miało nie zaburzac libido i leczyć depresję - to teraz mam tak że ani nie mam libido, ani depresja nie ustępuje, i koncentracja, myślenie i pamieć mam takie jak bym pił ze 3 dni i miał się uczyć - zero totalne zero.

Napisz jak ona działa to moze ,,przepnie" mi lekarz na ten preparat

przez magdalenabmw 30 gru 2009, 21:54
Nie wiem czy to zasługa leków, ale będąc na SSRI zdałam maturę na 90%.
magdalenabmw

przez montechristo 30 gru 2009, 21:56
magdalenabmw napisał(a):Nie wiem czy to zasługa leków, ale będąc na SSRI zdałam maturę na 90%.

A których dokładnie? i jakie dawki? i ostatnie pytanie - przez ile czasu je brałaś? i po jakim czasie zauważyłaś działenie tzw ,,pełne działanie"?

Sortuj wg