Skocz do zawartości
Nerwica.com

uzależnienie od...?


krgoivefdN1

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno jestem uzależniona nie wiem tylko od czego - czy od internetu, czy od pracy która odbywa się za jego pomocą?

Tuż po przebudzeniu włączam komputer i siadam do pracy, zaniedbując przez to dzieci i dom - tłumaczę oczywiście że to kwestia zarobkowa, ale kurcze, sprawia mi to ogromną frajdę i nie potrafię się od tego powstrzymać:( potrafię spać tylko 3 godz na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krgoivefdN1, zazwyczaj osoby, które pracują za pomocą komputera/Internetu rzadko wpadają w nałóg uzależnienia od tych dwóch powyższych. Mają już taki przesyt komputera i rzeczywistości wirtualnej w pracy (nawet pracując w domu), że raczej, gdy mają sposobność, wolą spędzać czas inaczej niż tylko przed monitorem komputera. Drogą wirtualną nie da się rozeznać od czego jesteś uzależniona (być może są to dwa uzależnienia powiązane ze sobą - uzależnienie od komputera plus siecioholizm). Podejrzewam, że komputera/praca on-line jest dla Ciebie swego rodzaju mechanizmem ucieczkowym przed czymś. Tylko przed czym? Powinnaś się nad tym głęboko zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dużo pracuję, to zazwyczaj wynika to z pewnej satysfakcji. Budujemy coś, prawda? Trzeba wziąć pod uwagę, że albo mniej osiągniesz w pracy albo zaniedbasz dom. A jeśli śpisz po trzy godzinny i nie ma czasu na dom, to odpowiedź jest prosta, ale nie znam całej sytuacji, więc moja ocena może nie być w 100% właściwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×