wyprowadzka od rodziców - doradźcie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 01:08
zenon.strzyga, Pytałam Cię o sytuację w Twoim domu? Bo w zasadzie nic nie wiemy o Twoich relacjach z rodziną i warunkach mieszkaniowych.
Moderator

przez linka 11 wrz 2011, 01:10
Eee dla mnie każdy w życiu, przynajmniej jakiś czas powinien pomieszkać bez rodziców, to wiele uczy :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Vian 11 wrz 2011, 01:17
linka, jakiś czas zwykle mieszkamy bez rodziców, ze względu na różne sytuacje - wyprowadzka do partnera, na studia do innego miasta, do pracy za granicą ble ble ble. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 11 wrz 2011, 01:19
Vian, no ale o to mi chodzi :)
Nie mówię, że trzeba koniecznie na siłę się wyprowadzać, bo tak .... ale właśnie takie czasowe odstawienie od cyca pomaga :)
Natomiast znam osoby które nigdy nie mieszkały poza domem, nie mają zamiaru ...dla mnie dziwne to, ale każdy robi tak jak uważa :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Vian 11 wrz 2011, 01:33
linka, ja w sumie też nie miałam zamiaru (w sensie nie było to wcześniej zaplanowane) - po prostu tak wyszło, że mieszkałam. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Nel 11 wrz 2011, 01:55
...ja sie wyprowadziłam z domu dosc wczesnie....z deszczu pod rynne...spod rynny w deszcz.... :(
wydaje mi sie ze gdyby nie względy ekonomiczne 99% ludzi w wieku pow 18 lat
wyprowadzołoby sie z domu rodzinnego
chociazby dlatego zeby zasmakowac czekos innego....
zeby choć spróbować samodzielności....
bycia samemu dla siebie
pomiedzy jedną a drugą rodziną
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez depresyjny86 11 wrz 2011, 03:55
...dla mnie dziwne to, ale każdy robi tak jak uważa :)

Wiesz brak kasy i te sprawy...dlatego tak jest....Ja też bym się wyprowadził gdybym był przy kasie i miał pewność że za miesiąc nie stracę pracy.

-- N wrz 11, 2011 3:59 am --

I w ogóle mam wyrzuty sumienia,że...nie spełniłem swoich marzeń z lat wstecz,bo kiedy byłem młody i jeszcze bardziej naiwny i głupi niż teraz,myślałem,że w tym wieku to już będę mieszkał poza domem....Idiota ze mnie był,nastoletni marzyciel się znalazł...
:)

przez zarazwracam 11 wrz 2011, 09:00
linka napisał(a):Eee dla mnie każdy w życiu, przynajmniej jakiś czas powinien pomieszkać bez rodziców, to wiele uczy :)

czego wg Ciebie uczy mieszkanie bez rodzicow?

przez uzytkownik 11 wrz 2011, 09:01
Kiedy ja poszedłem na swoje, to problemy się powiększyły - z prostego powodu, człowiek ze ścianami nie może gadać, do zwariowania. Zacząłem całkiem sporo pić...
Jak na swoje, to na krótki okres czasu samemu, później radziłbym z kimś zamieszkać ;)
uzytkownik

przez linka 11 wrz 2011, 09:09
zarazwracam napisał(a):czego wg Ciebie uczy mieszkanie bez rodzicow?

Samodzielnosci, tego, ze nie zawsze jest ktos kto pomaga, uczy gospodarowac pieniedzmi, zyc z dala od opieki ktora towarzyszy nam od urodzenia, samokontroli, uczy kontrolowania tesknoty za domem rodzinnym, uczy doroslego zycia, daje oddech wolnosci i nam i rodzicom, uczy systematycznosci, umiejetnego planowania ...... przynajmniej mnie tego uczy.
Przyjaciel forum

przez zarazwracam 11 wrz 2011, 09:10
u mnie zmieniło się tylko miejsce zamieszkania, stare problemy zostały

przez linka 11 wrz 2011, 09:17
No tak ale ja nie pisze, ze to lekarstwo na cokolwiek ....... dla osob ktore maja problemy w domu czesto wyprowadzka pomoze, bardzo natomiast to za malo zeby rozwiklac nasze wewnetrzne konflikty....... wiekszosc osob staje sie bardziej samodzielna po wyprowadzce bo okazuje sie ze jesli sie nie zrobi zakupow obiadu nie bedzie, nikt nic za nas nie zrobi, trzeba sie organizowac .....itd.
Przyjaciel forum

przez fiolka34 11 wrz 2011, 09:25
Jeśli odczuwasz taką chęć na zmianę to czemu nie spróbować :smile: ja z moimi bym się pozabijała :lol:

przez NOfear 11 wrz 2011, 20:32
zależy od sytuacji rodzinnej, jak ktoś mieszka w rodzinie patologicznej to wiadomo, że chce stamtąd uciekać jak najprędzej. Nie wyobrażam sobie póki co życia na swoim, skończyło to by się siedzeniem sam na sam w pustym pokoju i depresją. Mieszkam w domu, do bloku nigdy nie mam zamiaru powrócić a samemu domu dla siebie nie zbuduje. Wiadomo, że rodzice nie raz wkurzają ale wole to niż sytuację wyżej opisaną. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji, każdy ma inną.
Teksty typu mam 18 lat, jestem wielce dorosły i się wyprowadzam są dla mnie śmieszne ( no chyba, że jest to szalona rodzinka, wtedy mówimy o całkiem innej sytuacji )
Życie bez lęków byłoby piękne

Sortuj wg