Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak uczuć


Wodogłowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam pewien problem otóż po rozstaniu z dziewczyną miałem długi okres w swoim życiu kiedy czułem smutek i przygnębienie (coś na kształt nerwicy). Trwało to około 8 miesięcy. Teraz jest już lepiej, jednak ciągle mam wrażenie że nie potrafię związać się z nikim uczuciowo, czuję w sobie momentami pustkę. Nie czuję jak dawniej tęsknoty za kimś czy przywiązania, co kiedyś zdarzało mi się nagminnie. Dodam do tego że jestem osobą neurotyczną. Czy ktoś wie na czym może polegać mój problem i jak mógłbym się z nim uporać ?

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodogłowy, obniżony nastrój, smutek i przygnębienie to uczucia, które bardzo często pojawiają się u osób, które doświadczyły rozstania, które zakończyły związek z kimś bliskim i ważnym. Podejrzewam, że pustka, niezdolność do emocjonalnego przywiązania może wynikać z anhedonii. Anhedonia to niezdolność do odczuwania przyjemności, pozytywnych emocji. Towarzyszą jej przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane stany emocjonalne są „blade, szare”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji. To są tylko moje podejrzenia, które warto byłoby zweryfikować podczas bezpośredniej wizyty, np. u psychologa. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×