Brak uczuć

Inne zaburzenia.

Brak uczuć

przez Wodogłowy 17 sty 2014, 13:51
Witam ! Mam pewien problem otóż po rozstaniu z dziewczyną miałem długi okres w swoim życiu kiedy czułem smutek i przygnębienie (coś na kształt nerwicy). Trwało to około 8 miesięcy. Teraz jest już lepiej, jednak ciągle mam wrażenie że nie potrafię związać się z nikim uczuciowo, czuję w sobie momentami pustkę. Nie czuję jak dawniej tęsknoty za kimś czy przywiązania, co kiedyś zdarzało mi się nagminnie. Dodam do tego że jestem osobą neurotyczną. Czy ktoś wie na czym może polegać mój problem i jak mógłbym się z nim uporać ?

Pozdrawiam !

Brak uczuć

przez ekspert_abcZdrowie 17 sty 2014, 14:37
Wodogłowy, obniżony nastrój, smutek i przygnębienie to uczucia, które bardzo często pojawiają się u osób, które doświadczyły rozstania, które zakończyły związek z kimś bliskim i ważnym. Podejrzewam, że pustka, niezdolność do emocjonalnego przywiązania może wynikać z anhedonii. Anhedonia to niezdolność do odczuwania przyjemności, pozytywnych emocji. Towarzyszą jej przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane stany emocjonalne są „blade, szare”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji. To są tylko moje podejrzenia, które warto byłoby zweryfikować podczas bezpośredniej wizyty, np. u psychologa. Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg