Kiedy powróci psychoza?

Inne zaburzenia.

Kiedy powróci psychoza?

przez Pyritie 08 maja 2010, 15:08
Jestem od 3 dni bez neuroleptyku. Psychiatra odstawił mi risperidon i powinienem brać fluanxol jednak go nie wykupiłem bo nie mam pieniążków.
Kiedy mam się spodziewać nawrotu psychozy o ile ją miałem?

[Dodane po edycji:]

Jedyne objawy pod odstawieniu jaki mam to wahania nastroju depresyjny/"maniakalny".

[Dodane po edycji:]

Mam ochotę turlać się po podłodze, krzyczeć bez powodu, szaleć czy to jest przypływ dopaminy? :D
Pyritie

Re: Kiedy powróci psychoza?

przez Kleopatra 09 maja 2010, 08:07
Myślę, że powinieneś jak najszybciej skonsultować się z Twoim psychiatrą. Rozumiem, że nie masz pieniędzy, ale czy lekarz nie powiedział Ci, ile ten lek kosztuje? Pewnie gdy go poprosisz, przepisze Ci coś tańszego.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Pyritie 09 maja 2010, 08:45
Właśnie nie ma tańszych odpowiedników :D
Pyritie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 09 maja 2010, 10:12
Psychoza możę stanowić tylko jeden epizod i nigdy więcej się nie powtórzyć. Jeśli jednak wraca to zazwyczaj dzieje się to w momencie osłabienia psychicznego np. z powodu stresu. Konieczne są więc działanie profilaktyczne takie jak zdrowe odżywianie i zażywanie dużej ilości ruchu no i oczywiście zażywanie leków. Dlatego popieram zdanie koleżanki>>trzeba iść do psychiatry o pogadać o odpowiednich lekach.
celineczka3

przez Pyritie 10 maja 2010, 08:57
A jak odróżnić nawrót od wkręcania objawów? Moje oczy są jakieś straszne i dziwne i obce.
Pyritie

przez celineczka3 11 maja 2010, 17:07
Zwiastuny psychozy są sprawą indywidualną.Zazwyczaj jednak wybuch psychozy przepowiadają: brak płynności mowy, niezwykłe doznania zmysłowe, częste uczucie deja vi, izolacja, pustka wewnętrzna, izoalacja, zaniedbywanie się, zapominanie gdzie położyło się różne przedmioty i wiele innych. Nakręcanie się powoduje podobne objawy, z tym że widać na pierwszy rzut oka, że nie mają one charakteru prawdziwych zaburzeń psychicznych. Na przykład osoba która się nakręciła pomimo doznawania czasami naprawdę spektakularnych objawów zadziwia często niesamowitą wręcz świadomością pewnych faktów. Nie jest do tego zdolna osoba w rozwijającej psychozie, ponieważ nie ma ona żadnego wpływu na to co się z nią dzieje, z powodu postępującej degradacji funkcji osobowości. Ponadto objawy zazwyczaj zanikają samoistnie po jakimś czasie, zwłaszcza w momencie kiedy jednostka jest zajęta czymś bardzo absorbującym. Zjawisko to również nie występuje u osób u których rozwija się proces psychotyczny.
celineczka3

przez Pyritie 11 maja 2010, 17:48
Jaką ma medyczną nazwę rozkojarzenie mowy? Od prawie 3 lat taką mam. Myślę o czymś a mówię o czymś innym, zmieniam części mowy, nie odpowiednio odmieniam.
Pyritie

przez celineczka3 11 maja 2010, 21:17
Dziwne to Twoje rozkojarzenie bo zawsze piszesz dość składnie:DJak by to miało jakiś wymiar patologiczny to Twoje wypowiedzi by tak nie wyglądały.Można więc przypuszczać, że to wszystko jest wynikiem dużgo obciążenia psychicznego.
celineczka3

przez Pyritie 11 maja 2010, 21:33
Ale w mowie jestem rozkojarzony a nie w piśmie 8)
Pyritie

przez Pyritie 14 maja 2010, 14:52
Widziałem dziś MB na dywanie i dokładnie ten obraz. What's the matter!?
Obrazek
Pyritie

Sortuj wg